Szczotkowanie języka pozytywnie wpływa na zdrowie

Szczotkowanie języka jest równie ważne jak mycie zębów. To właśnie na jego powierzchni najczęściej rozmnażają się bakterie, które są przyczyną nieświeżego oddechu, a co najważniejsze wielu chorób.

Regularne czyszczenie języka zapobiega najczęstszej chorobie czyli przeziębieniu i kaszlowi oraz innym stanom zapalnym gardła i jamy ustnej.

Jak szczotkować i czyścić język?

Nie jest to skomplikowany zabieg wystarczy na szczoteczkę do zębów nałożyć pastę i posypać odrobiną sody oczyszczonej i dodać trochę sody oczyszczonej.

Pierwszym etapem jaki należy wykonać jest szczotkowanie przedniej części języka, a potem stopniowo przesuwamy się w głąb jamy ustnej, aż znajdziemy się w tylnej części jamy ustnej (im głębiej się dostaniesz tym większe prawdopodobieństwo zmniejszenia ryzyka wystąpienia zakażenia, stanów zapalnych).

Następnie przepłucz usta kilka razy letnią wodą. Ważnym krokiem jest też zdezynfekowanie szczoteczki po zabiegu usunięcia wszystkich bakterii z języka, które mogły pozostać na szczoteczce.

Ten wspaniały zabieg zwiększy czułość smaku i ochroni Twój organizm przed wieloma chorobami, w tym infekcjami gardła, chorobami płuc i zapewni Ci świeży oddech.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: