Szokująca prawda o tym, dlaczego herbata wierzbowa jest najlepszym środkiem przeciwbólowym w przypadku zapalenia stawów i innych przewlekłych schorzeń

herbata z wierzby

Badania pokazują, że herbata wierzbowa jest skutecznym środkiem przeciwbólowym na zapalenie stawów, bóle głowy i inne przewlekłe bóle.

[quads id=8]

Jest to naturalny środek roślinny, który pomaga uśmierzyć ból bez żadnych skutków ubocznych. Łagodzi stany zapalne w organizmie i łagodzi ucisk w bolących stawach.

Uczucie bólu to coś, czego każdy z nas doświadczył, ale większość ludzi nie może znaleźć sposobu na powstrzymanie go bez zażywania drogich tabletek.

[quads id=10]

Większość produktów przeciwbólowych uzależnia i jest droga, co oznacza, że musisz je zażywać do końca życia. A co się dzieje, gdy nie możesz ich już kupić? Zgadza się — ból powraca i wracasz do punktu wyjścia.

Herbata wierzbowa jest nie tylko naturalna i bezpieczna, ale także bardzo skuteczna w łagodzeniu bólu i skurczów. Nie musisz też za to płacić. Herbatę wierzbową przygotujesz w domu w zaledwie kilka minut! i zachować zdrowie!

[quads id=9]

Jak przygotować herbatę wierzbową?

Wierzba jest jedną z najstarszych roślin leczniczych na Ziemi. Jest tradycyjnie stosowana w leczeniu bólu, gorączki i stanów zapalnych. Kora wierzby jest silniejsza niż liście i służy do przygotowania herbaty.

Wysuszona, mielona kora powinna być gotowana w wodzie przez 20 minut. Na 1 szklankę wody użyj 2 łyżek wysuszonej i pokruszonej kory wierzby.

[quads id=5]

Nie spożywaj tej herbaty w dużych porcjach:

Wystarczy 5-6 łyżek dziennie. Jednocześnie kora wierzby może być spożywana w postaci drobno zmielonego proszku, do którego korę możemy zmielić elektrycznym młynkiem do kawy. Zaleca się przyjmowanie pół łyżeczki tego proszku 3 razy dziennie.

[quads id=4]

Przeciwwskazania

Nie zaleca się spożywania kory wierzby osobom, które:

  • Są wrażliwe na aspirynę, kwas salicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;
  • Biorą leki rozrzedzające krew (antykoagulanty lub beta-blokery);
  • Mają wrzody żołądka, astmę, ciężką chorobę wątroby lub nerek;
  • Mają problemy z krzepnięciem krwi.
[quads id=3]

Jest również przeciwwskazana u kobiet w ciąży i u dzieci do 16-stego roku życia.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: