Ta pospolita przyprawa niszczy tłuszcz i oczyszcza naczynia krwionośne

Zatkane naczynia mogą być odpowiedzialne za kilka zagrażających zdrowiu konsekwencji, takich jak udar, zatorowość lub ostry zawał mięśnia sercowego.

Nie narażaj się na takie ryzyko i zamiast tego zacznij spożywać niektóre rodzaje przypraw. Niezawodnie oczyszcza naczynia krwionośne i pomaga rozkładać nadmiar tłuszczu z organizmu.

Miażdżyca, czyli stopniowe zwężanie się i zatykanie naczyń krwionośnych spowodowana jest głównie złą dietą z dużą zawartością niezdrowych tłuszczy i cukrów

Ale jest to również spowodowane paleniem, brakiem ruchu i długotrwałym stresem. Oczyść swoje żyły, zanim stracisz życie.

Kiedy patrzysz na stojak na przyprawy, zastanawiasz się, która przyprawa może oczyścić naczynia krwionośne i zniszczyć tłuszcz?

To niewątpliwie cynamon, kurkuma i przyprawy curry. Włącz więcej potraw z tymi przyprawami do swojej diety i obserwuj, jak korzystnie wpływają na Twój organizm.

Cynamon

Cynamon jest doskonałym źródłem błonnika, witaminy K i minerałów. Ponadto jest również silnym przeciwutleniaczem, który może obniżać poziom szkodliwego cholesterolu i odwrotnie, zwiększać poziom tego korzystnego.

Dzięki temu skutecznie rozszerza zwężone i zamknięte naczynka krwionośne. Cynamonu można dodawać do kawy, przyrządzać z niego herbatę, można go używać do aromatyzowania różnych potraw, zwłaszcza słodkich deserów.

Oprócz oczyszczenia naczyń krwionośnych cynamon może również pomóc w drodze do wymarzonej sylwetki.

Herbata cynamonowa poprawia trawienie, przyspiesza przemianę materii i sprzyja rozkładowi tłuszczu z brzucha.

Jeśli regularnie używasz cynamonu, zobaczysz, że nie będziesz spożywać tak dużo cukru, ponieważ ta przyprawa sama w sobie jest słodka.

Na rozstępy i cellulit można wypróbować cynamonowy krem ​​lub okład, który ujędrni i wygładzi skórę.

Kurkuma pobudza krążenie krwi

Podobnie jak cynamon, kurkuma obniża zły cholesterol i zwiększa dobry cholesterol. Ponadto wspomaga również krążenie krwi, które jest nieodłącznym elementem procesu oczyszczania naczyń krwionośnych.

Niskokaloryczną kurkumą można również skutecznie schudnąć, ponieważ pozytywnie wpływa ona na trawienie i metabolizm.

Kurkumina pomaga również w leczeniu wszystkich możliwe stany zapalne.

Indyjskie Przyprawy Curry

Wśród przypraw, które mogą oczyszczać naczynia krwionośne, znajduje się również curry. Jest to mieszanka przypraw często stosowana w kuchni indyjskiej.

Zawiera różne rodzaje przypraw i ziół, które dodają charakterystycznego smaku i aromatu. Do najczęściej stosowanych przypraw w curry należy wspomniana już kurkuma, ale także kolendra, cynamon, kardamon, kminek, goździki, pieprz, gałka muszkatołowa i inne.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: