Strona głównaZdrowieTe 2 objawy mogą pojawić się do tygodnia przed wystąpieniem udaru

Te 2 objawy mogą pojawić się do tygodnia przed wystąpieniem udaru

Udary mają nieprzewidywalny charakter, ale czasami mogą zacząć wykazywać objawy w dniach poprzedzających nagły wypadek medyczny.

Popularne przedstawienie zwykle obejmuje twarz opadającą z jednej strony lub osobę niezdolną do mówienia, ale pierwsze czerwone flagi mogą być mniej oczywiste.

W rzeczywistości jeden znak ostrzegawczy uderza w twoją rękę lub nogę.

Udary są często przedstawiane jako nagły wypadek medyczny, który pojawia się znikąd, ale pierwsze oznaki mogą pojawić się na kilka dni, a nawet tydzień przed zdarzeniem.

Według Cardiac Screen niektóre osoby mogą doświadczyć objawów ostrzegawczych ostrzegających przed przyszłym udarem „kilka dni przed poważnym udarem”.

Co więcej, badania sugerują, że 43 procent pacjentów z udarem doświadczyło objawów mini-udaru „do tygodnia przed” poważnym udarem.

Według portalu zdrowia jednym z typowych objawów należących do tej kategorii jest drętwienie lub mrowienie.

Cardiac Screen stwierdza: „Oznaki udaru często pojawiają się nagle, ale to nie znaczy, że nie będziesz miał czasu na działanie.

„Niektórzy ludzie doświadczają objawów, takich jak ból głowy , drętwienie lub mrowienie na kilka dni przed poważnym udarem”.

Te ostrzeżenia mają tendencję do uderzania w jedną rękę lub nogę i są wyzwalane, ponieważ dopływ krwi do mózgu jest chwilowo zmniejszony.

University of California San Francisco Health dodaje, że te obszary również mogą być osłabione.

Warto zauważyć, że osłabienie jednego z ramion jest również uważane za objaw trwającego udaru , który wymaga „pilnej” pomocy medycznej.

Cardiac Screen dodaje: „Jeśli zwrócisz uwagę na te objawy i zwrócisz się o pomoc, nawet jeśli znikną, Twoje szanse na dobry powrót do zdrowia są znacznie większe.

„Nie ignoruj ​​​​wczesnych znaków ostrzegawczych. Nie przesadzasz. Natychmiast uzyskaj pomoc, ponieważ poważniejszy udar może nastąpić za kilka godzin lub dni”.

NHS podkreśla również , że „pilne” leczenie jest koniecznością, ponieważ im szybciej dana osoba otrzyma pomoc, tym mniej szkód może się wydarzyć.

„Jeśli podejrzewasz, że ty lub ktoś inny ma udar , natychmiast zadzwoń pod numer 999 i poproś o karetkę” – ostrzega służba zdrowia

Podczas udaru dopływ krwi do mózgu jest ograniczony lub zatrzymany, co oznacza, że ​​komórki mózgowe zaczynają obumierać. To sprawia, że ​​natychmiastowa pomoc medyczna nie podlega negocjacjom.

Inne wczesne objawy udaru

Oprócz drętwienia i mrowienia istnieją inne wczesne objawy, które warto znać, w tym:

  • Bół głowy
  • Nagłe zawroty głowy, utrata równowagi lub koordynacji
  • Utrata wzroku lub zmiany widzenia w jednym lub obu oczach, które zwykle występują nagle
  • Czujesz się zdezorientowany lub masz problemy ze zrozumieniem rzeczy, które zwykle są dla ciebie łatwe do zrozumienia
  • Drętwienie lub osłabienie po jednej stronie ciała (lub jednej ręce lub nodze).

Zobacz Też: