Te 3 skuteczne nawyki uwalniają organizm od obrzęków: przyspieszają również utratę wagi

Organizmy wielu osób, szczególnie w czasie letnich upałów, zaczynają niepotrzebnie magazynować wodę, co objawia się wzdęciami i dodatkowymi kilogramami.

Pierwsze kilka kilogramów, które człowiek traci, często oznacza, że ​​zalegająca woda opuszcza organizm.

Do retencji wody najczęściej dochodzi latem, ponieważ jeśli dana osoba nie zwraca uwagi na odpowiednią wymianę płynów, organizm łatwiej odwadnia się w upale niż w innych porach roku.

Skuteczne metody moczopędne

Nadmierne magazynowanie wody może powodować obrzęk i uczucie ucisku, w którym to przypadku płyn gromadzi się w tkankach.

Może to być spowodowane nie tylko odwodnieniem, ale także częstym spożywaniem pokarmów bogatych w sól i węglowodany, wzrostem poziomu hormonu kortyzolu spowodowanym stresem, niektórymi lekami i złym krążeniem krwi.

Jeśli zdarza się to często, warto ustalić przyczynę z pomocą lekarza. Na szczęście istnieją metody, które skutecznie pomogą pozbyć się stojącej wody.

Pij więcej wody!

Wiele osób może błędnie sądzić, że picie wody tylko zwiększa retencję wody, ale jest odwrotnie.

W takich przypadkach organizm czuje, że nie musi zaczynać magazynowania, więc odpowiednia wymiana płynów działa jak naturalny środek moczopędny.

Zapotrzebowanie na płyny kobiet to 2 litry dziennie, dorosłych mężczyzn 2,5 litra dziennie, ale w upalne letnie dni może to być nawet więcej, nawet 3-4 litry. 

Sprawdź to ➡ ➡  Sekret głębokiego snu, który uchroni Cię przed wieloma chorobami przewlekłymi

Unikaj słonych i słodkich potraw!

Sól stosowana jako środek konserwujący w przetworzonej żywności może również prowadzić do zatrzymywania wody, a często zawierają one więcej sodu niż potrzebuje organizm.

To samo dotyczy słodkich potraw i napojów, jeśli je zastąpisz i zamiast nich będziesz jadł dania ze świeżych składników, a zwłaszcza pijesz zwykłą herbatę i wodę, tego lata z pewnością unikniesz obrzęków.

Według badania z 2018 r. węglowodany zatrzymują również płyny , ponieważ organizm przechowuje je jako glikogen w mięśniach i wątrobie. 

Regularne ćwiczenia

Aktywność fizyczna jest kluczem do napędzania wody, a także zapobiega wzdęciom, nie tylko dlatego, że organizm w naturalny sposób poci się, ale także powoduje pragnienie, które zachęca do picia wody.

Warto też zadbać o to, aby od czasu do czasu unieść nogi do góry, dobrze jest też ułożyć je wyżej niż klatkę piersiową i oprzeć je o ścianę na kilka minut w pozycji leżącej. 


ZOBACZ TAKŻE