Strona główna Zdrowie Te 6 ziół może chronić mózg przed chorobą Alzheimera, depresją i lękami

Te 6 ziół może chronić mózg przed chorobą Alzheimera, depresją i lękami

Dzisiaj kiedy naturalne lekarstwa wypierają leki zioła stały się dość popularne dzięki ich potężnym właściwościom zdrowotnym. Stresujące i intensywne życie, które większość ludzi prowadzi obecnie, niepokoi ich.

Ponadto liczba osób cierpiących na problemy psychiczne, takie jak choroba Alzheimera, stale rośnie, dlatego wielu z nich musi szukać pomocy medycznej.

Na szczęście medycyna alternatywna zbudowana z ziół i preparatów ziołowych może wyeliminować te choroby.

W tym poście dowiesz się, które zioła świetnie nadają się do eliminacji i zapobiegania lękowi, stresowi, chorobie Alzheimera i depresji.

1. Rozmaryn

W przeszłości rozmaryn był uważany za lek na różne choroby. Obecnie udowodniono , że jego właściwości zwiększające pamięć pomagają w leczeniu choroby Alzheimera.

Badanie przeprowadzone na 60 starszych osobach analizowało ich pamięć przed i po badaniu. Ci, którzy spożywali to zioło wykazywali lepsze wyniki w porównaniu do przeciwnej grupy. Dlatego wysoce zalecane jest dodanie rozmarynu do swoich potraw.

2. Mięta pieprzowa

Oprócz odświeżenia oddechu mięta pieprzowa może złagodzić problemy żołądkowe i poprawić ogólny stan zdrowia. Jeśli wdychasz lub pijesz herbatę miętową, poprawisz funkcje mózgu, pamięć i zdolność wydawania rozsądnych osądów.

Zwiększy poziom tlenu, a tym samym zrównoważy ciśnienie krwi.

3. Ginkgo

Drzewo ginkgo ma okrągłe żółtawe owoce i liście o nietypowym kształcie. Owoc jest używany do leczenia wielu chorób. Jest pełen przeciwutleniaczy zwanych terpenoidami, których głównym zadaniem jest zapobieganie uszkodzeniom narządów.

Dzięki udowodnionej zdolności do poprawy krążenia i poziomu tlenu może potencjalnie leczyć demencję, zwana jest zatem „ziołem mózgu”.

4. Żeń-szeń

Żeń-szeń ma właściwości poprawiające nastrój, przeciwzapalne i pobudzające mózg. Wielu pacjentów z chorobą Alzheimera zauważyło znaczną poprawę po spożyciu tego zioła.

W jednym 12-tygodniowym badaniu przeprowadzonym na 40 osobach powyżej 60 roku życia oraz z łagodnym do umiarkowanego otępieniem naczyniowym spowodowanym wieloma małymi udarami zbadano siłę żeń-szenia zwiększającą pamięć.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, a ta, która otrzymała tabletkę wyciągu z żeń-szenia z liści i korzenia, 3 razy dziennie, wykazała znaczną poprawę pamięci, w przeciwieństwie do drugiej grupy.

5. Kurkuma

Kurkumina, związek aktywny kurkumy może pomóc w zapobieganiu i zmniejszaniu objawów demencji. Badania pokazują, że u osób starszych w Indiach demencja i choroba Alzheimera występują rzadziej niż w innych krajach.

Naukowcy sugerują, że może to wynikać ze wspólnego składnika kuchni indyjskiej – kurkumy.

Naukowcy z Duke University twierdzą, że kurkumina zatrzymuje tworzenie białka zwanego beta-amyloidem. Białko to jest przyczyną płytki, która zaburza funkcjonowanie mózgu u osób z chorobą Alzheimera.

6. Ashwagandha

To starożytne indyjskie zioło jest zwykle używane do poprawy poziomów energii i zmniejszenia poziomu stresu. Jednak niedawno naukowcy odkryli, że żeń-szeń indyjski (Ashwagandha) może pomóc w zwalczaniu objawów demencji i choroby Alzheimera.

Naukowcy z NBRC wykazali, że zioło może poprawić ogólne zdolności poznawcze i odwrócić pamięć u osób z chorobą Alzheimera. Odkryli, że obniża płytkę amyloidową, co powoduje degradację okablowania komórek mózgowych.

Uwaga : skonsultuj się z lekarzem przed rozważeniem którejkolwiek z tych porad, jeśli przyjmujesz jakieś leki na receptę.

zobacz także

Wystarczy jeden łyk tej mieszanki, aby odmłodzić i oczyścić wątrobę

Kwasy tłuszczowe w oleju z oliwek wraz z przeciwutleniaczami znajdującymi się w soku z cytryny, pomagają oczyścić wątrobę poprzez regulację poziomu cholesterolu i trójglicerydów,...

10 znaków ostrzegawczych słabego krążenia krwi

Krążenie krwi jest jedną z najważniejszych funkcji w twoim ciele. Umożliwia stały przepływ krwi przez ciało. To krew dostarcza mózgowi i narządom niezbędnych składników...

Walcz z wysokim ciśnieniem stosując lekarstwo z czosnku i imbiru

Wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu to dwa czynniki sercowo-naczyniowe, które stają się coraz częstsze z każdym rokiem ze względu na coraz bardziej...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Twoje żyły to rurociągi, które niosą krew przez twoją krew, zbierając odpady, które następnie są filtrowane przez wątrobę.Posiadanie silnych, elastycznych żył jest niezbędne dla...
Gazy i wzdęcia są częstymi problemami trawiennymi, które często występują z powodu niestrawności, alergii pokarmowych lub poważniejszych zaburzeń.Nie stanowią choroby same w sobie, ale...
Rośliny są ważne nie tylko ze względu na ich właściwości dekoracyjne, ale także ze względu na ich zdolność do oczyszczania powietrza, zapewniania zdrowego środowiska...
Jeśli masz problem ze schudnięciem warto spróbować poniższej formuły, a dodatkowo pijąc ten napój oczyścisz swoją wątrobę.Często zdarza się, że proces odchudzania jest trudniejszy niż nam się...
To super zdrowe zioło jest często stosowane w wielu różnych kuchniach na całym świecie. Ilość pietruszki, która dodawana jest do potrwa nie wystarczy, aby rozpocząć...