Te 6 ziół może chronić mózg przed chorobą Alzheimera, depresją i lękami

Dzisiaj kiedy naturalne lekarstwa wypierają leki zioła stały się dość popularne dzięki ich potężnym właściwościom zdrowotnym. Stresujące i intensywne życie, które większość ludzi prowadzi obecnie, niepokoi ich.

Ponadto liczba osób cierpiących na problemy psychiczne, takie jak choroba Alzheimera, stale rośnie, dlatego wielu z nich musi szukać pomocy medycznej.

Na szczęście medycyna alternatywna zbudowana z ziół i preparatów ziołowych może wyeliminować te choroby.

W tym poście dowiesz się, które zioła świetnie nadają się do eliminacji i zapobiegania lękowi, stresowi, chorobie Alzheimera i depresji.

1. Rozmaryn

W przeszłości rozmaryn był uważany za lek na różne choroby. Obecnie udowodniono , że jego właściwości zwiększające pamięć pomagają w leczeniu choroby Alzheimera.

Badanie przeprowadzone na 60 starszych osobach analizowało ich pamięć przed i po badaniu. Ci, którzy spożywali to zioło wykazywali lepsze wyniki w porównaniu do przeciwnej grupy. Dlatego wysoce zalecane jest dodanie rozmarynu do swoich potraw.

2. Mięta pieprzowa

Oprócz odświeżenia oddechu mięta pieprzowa może złagodzić problemy żołądkowe i poprawić ogólny stan zdrowia. Jeśli wdychasz lub pijesz herbatę miętową, poprawisz funkcje mózgu, pamięć i zdolność wydawania rozsądnych osądów.

Zwiększy poziom tlenu, a tym samym zrównoważy ciśnienie krwi.

3. Ginkgo

Drzewo ginkgo ma okrągłe żółtawe owoce i liście o nietypowym kształcie. Owoc jest używany do leczenia wielu chorób. Jest pełen przeciwutleniaczy zwanych terpenoidami, których głównym zadaniem jest zapobieganie uszkodzeniom narządów.

Dzięki udowodnionej zdolności do poprawy krążenia i poziomu tlenu może potencjalnie leczyć demencję, zwana jest zatem „ziołem mózgu”.

4. Żeń-szeń

Żeń-szeń ma właściwości poprawiające nastrój, przeciwzapalne i pobudzające mózg. Wielu pacjentów z chorobą Alzheimera zauważyło znaczną poprawę po spożyciu tego zioła.

W jednym 12-tygodniowym badaniu przeprowadzonym na 40 osobach powyżej 60 roku życia oraz z łagodnym do umiarkowanego otępieniem naczyniowym spowodowanym wieloma małymi udarami zbadano siłę żeń-szenia zwiększającą pamięć.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, a ta, która otrzymała tabletkę wyciągu z żeń-szenia z liści i korzenia, 3 razy dziennie, wykazała znaczną poprawę pamięci, w przeciwieństwie do drugiej grupy.

5. Kurkuma

Kurkumina, związek aktywny kurkumy może pomóc w zapobieganiu i zmniejszaniu objawów demencji. Badania pokazują, że u osób starszych w Indiach demencja i choroba Alzheimera występują rzadziej niż w innych krajach.

Naukowcy sugerują, że może to wynikać ze wspólnego składnika kuchni indyjskiej – kurkumy.

Naukowcy z Duke University twierdzą, że kurkumina zatrzymuje tworzenie białka zwanego beta-amyloidem. Białko to jest przyczyną płytki, która zaburza funkcjonowanie mózgu u osób z chorobą Alzheimera.

6. Ashwagandha

To starożytne indyjskie zioło jest zwykle używane do poprawy poziomów energii i zmniejszenia poziomu stresu. Jednak niedawno naukowcy odkryli, że żeń-szeń indyjski (Ashwagandha) może pomóc w zwalczaniu objawów demencji i choroby Alzheimera.

Naukowcy z NBRC wykazali, że zioło może poprawić ogólne zdolności poznawcze i odwrócić pamięć u osób z chorobą Alzheimera. Odkryli, że obniża płytkę amyloidową, co powoduje degradację okablowania komórek mózgowych.

Uwaga : skonsultuj się z lekarzem przed rozważeniem którejkolwiek z tych porad, jeśli przyjmujesz jakieś leki na receptę.