HomeZdrowieTe codzienne czynności mogą...

Te codzienne czynności mogą pomóc spalić do 2 tyś. dodatkowych kalorii i zapobiec chorobom serca

Coraz częściej jesteśmy zbyt zajęci, aby zaplanować trening obok wszystkich naszych sprawunków i prac domowych.

Na szczęście zaznaczenie tych pozycji na naszej liście rzeczy do zrobienia pomaga nam spalić mnóstwo kalorii bez konieczności chodzenia na siłownię. 

[quads id=8]

Zjawisko to znane jest jako termogeneza aktywności niećwiczeniowej (NEAT), te codzienne czynności pomagają utrzymać nas w formie i uniknąć problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca.

[quads id=10]

Mayo Clinic wyjaśnia, że proste rzeczy, jak chodzenie, stanie mogą spalać dodatkowe 2000 kalorii w ciągu dnia. Oczywiście zależy to od tego, jak często prowadzimy siedzący tryb życia i może się to różnić w zależności od konkretnego typu ciała.

W każdym razie organizacja sugeruje wprowadzenie większej liczby ruchów NEAT w naszym codziennym życiu. 

[quads id=9]

Może to być tak proste, jak odejście od biurka podczas pracy, aby zrobić krótkie przerwy i wykonać kilka dodatkowych czynności.

Pomóc może dostosowanie przestrzeni roboczych, aby łatwiej było wstać, na przykład przeniesienie drukarki do innego pomieszczenia, jeśli pracujesz z domu lub dalej od głównego miejsca pracy w biurze.

[quads id=5]

W ten sposób za każdym razem, gdy podchodzisz do drukarki wykonujesz mini trening. Możesz również rozważyć zainwestowanie w biurko stojące lub konwerter biurkowy, aby skrócić czas siedzenia. 

Sprawdź to ➡ ➡  Refluks: rodzaje, objawy, przyczyny i sposoby leczenia

Praca poza biurem, taka jak stanie, czyli jako nauczyciel lub kelner oferuje więcej możliwości ruchu. Dodatkowo możesz być zaskoczony, ile kalorii spalasz podczas prac domowych.

[quads id=4]

Oto niektóre z typowych codziennych czynności, które według Mayo Clinic spalają 200 kalorii lub więcej:

  • Zakupy spożywcze
  • Pranie
  • Odkurzanie
  • Wchodzenie po schodach
  • Zabawa w aportowanie z psem
  • Prace ogrodowe
  • Koszenie trawnika
  • Grabienie liści
  • Odśnieżanie
  • Mycie samochodu
[quads id=3]

Klinika Mayo podsumowuje to w następujący sposób: „Unikając siedzenia, promując ruch i angażując się w proste, powtarzalne i kreatywne czynności można spalić znaczną ilość dodatkowych kalorii, które mogą zmniejszyć wagę i być może zapobiec powikłaniom sercowo-naczyniowym i metabolicznym związanym z otyłością. ”

[quads id=7]

Jest to zdecydowanie coś, o czym należy pamiętać, gdy następnym razem będziesz mieć poczucie winy z powodu pominięcia treningu.

Możesz spalać o wiele więcej kalorii w ciągu dnia, niż uważasz — nawet nie próbując ćwiczyć!


ZOBACZ TAKŻE