Strona głównaZdrowieTe zioła stosuj po chorobach wirusowych: Przywrócą organizm do równowagi

Te zioła stosuj po chorobach wirusowych: Przywrócą organizm do równowagi

Przeszedłeś infekcję i nadal nie czujesz się sobą? Wykorzystaj siłę natury! Zioła wzmacniające układ odpornościowy pomogą Ci wyzdrowieć z choroby.

Większość osób chorych z powodu wirusów cierpi na ból gardła, wysoką temperaturę lub kaszel. Te nieprzyjemne objawy można złagodzić za pomocą niektórych ziół.

Rumianek

Rumianek to zioło o delikatnych kwiatach, które jest jednym z najlepszych środków na ból gardła. Jednocześnie działa uspokajająco i skutecznie pomaga redukować nerwowość i stres. Jednocześnie jest również bardzo skuteczny w walce z bezsennością.

Lawenda

Roślina ta jest często stosowana w aromaterapii ze względu na jej doskonałe działanie uspokajające. Wspaniale łagodzi napięcie, pomaga lepiej zasnąć, łagodzi łagodne formy depresji i nerwowości. Spróbuj przygotować herbatę lub użyj olejku lawendowego w lampce zapachowej. Wdychanie pary herbaty lawendowej może spowolnić działanie układu nerwowego i wywołać stan odpoczynku.

Passiflora

Znana jest w naszym kraju pod nazwą Męczennica. Jej kwiaty można stosować nie tylko na bezsenność, ale także na stany lękowe, a nawet na ataki paniki. Wprowadza pewną równowagę psychiczną nawet u osób bardziej wrażliwych.

Melisa

Melisa to doskonały wybór na poprawę uwagi i pamięci. Jednocześnie może skutecznie redukować uczucie niepokoju. Zrób herbatę z melisy lub spróbuj ją wdychać. Ma przyjemny cytrynowy zapach, który naprawdę Cię uspokoi i ukoi Twoją duszę.

Czarna porzeczka

Ekstrakty z czarnej porzeczki doskonale wpływają na zmniejszoną czynność nadnerczy. Pomagają w walce z alergiami i wieloma egzemami. Czarna porzeczka jest również odpowiednia na poprawę przerostu prostaty i łagodzi torbiele jajników.

Dziurawiec

Dziurawiec działa jak naturalny lek przeciwdepresyjny, skutecznie zmienia nastrój i pomaga na bezsenność. Chcesz przeciwstawić się nadmiernemu stresowi? Napij się z niej pysznej herbaty.

Rokitnik zwyczajny

Rokitnik to najlepsze rozwiązanie nie tylko na osłabienie organizmu, ale także na reumatyzm, egzemę i grypę. Jest bardzo skuteczny przeciwko bakteriom i nadaje się również do rozwiązywania problemów ze wzrokiem.

Leszczyna

Wspaniale pomaga przy dolegliwościach dróg oddechowych towarzyszących chorobom wirusowym. Pozytywnie wpływa także na wątrobę oraz po leczeniu żółtaczki wirusowej. Leszczyna przywraca funkcję płuc i łagodzi rozedmę płuc.

Waleriana

Korzeń kozłka lekarskiego stosowany jest jako herbata na bezsenność, nerwowość i niepokój. Ekstrakty z korzenia kozłka lekarskiego mogą mieć działanie uspokajające i przeciwlękowe i są powszechnie sprzedawane jako suplementy diety na bezsenność.

Zobacz Też: