5 korzyści z terapii bańkami. Wszyscy powinni to wiedzieć!

Wydaje się, że najczęściej poruszanym tematem na Igrzyskach Olimpijskich w Rio nie były sport i medale, ale raczej starożytna praktyka boulingu – stosowana przez wielu zawodników rywalizujących w różnych kategoriach.

Co to są bańki?

Ta starożytna chińska praktyka, znana także jako hijamah została opracowana tysiące lat temu i było używane do stymulowania energii siły życiowej poprzez meridiany w ciele, tak jak akupunktura, pod tymi samymi teoriami.

Kubki stosowane w tym zabiegu mogą być wykonane z bambusa, ale większość kubków używanych w tym zabiegu jest wykonana ze szkła. Najpierw w bańce umieszcza się źródło ciepła, ogrzewając je i usuwając wewnątrz tlen, tworząc podciśnienie. W bardziej nowoczesnej alternatywie używa się pistoletu ssącego, aby uzyskać ten sam efekt. Kubek jest następnie umieszczany strategicznie wzdłuż meridianu, aby poprawić przepływ krwi i energii do obszaru wymagającego gojenia.

Ta metoda leczenia została zastosowana przez starożytną cywilizację w leczeniu problemów oddechowych, bólów i stanów zapalnych, depresji i problemów żołądkowo-jelitowych.

Dzisiaj sportowcy także zwrócili się do tej starożytnej praktyki jako metody oczyszczania wszystkich meridianów i rozluźnienia mięśni i ścięgien dla maksymalnej wydajności.

Nauka o terapii bańkami

Bańki działają wypłukując toksyny z organizmu przez skórę.

Bańki są powiązane z:

  • obniżenie ciśnienia krwi u pacjentów cierpiących na nadciśnienie
  • wyeliminowanie przewlekłego bólu pleców i szyi
  • usuwaniem sztywności i bólu spowodowanego chorobą zwyrodnieniową stawów i nerwobólami
  • utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi u cukrzyków typu 2
  • oczyszczanie chromania naczyniowego (ból spowodowany zwężeniem tętnicy)
  • zwiększenie trawienia

Praktyka zaczęła zdobywać popularność na Zachodzie w latach 50. XX w. i nadal jest stosowana. Przeprowadzono wiele badań klinicznych na ten temat, a ich liczba stopniowo wzrasta.

Podczas badań nie stwierdzono żadnych działań ubocznych, z wyjątkiem tymczasowych czerwonych kółek na skórze.

5 korzyści ze stawiania baniek

Ulga w bólu  – Na podstawie wniosków z wielu badań bańka może złagodzić różne rodzaje bólu od artretyzmu po ból w dole pleców.

Relaksacja  – nie możemy uzyskać wystarczającej relaksacji w tym stresującym współczesnym dniu i wieku! Terapia łagodzi stres poprzez promowanie energii i przepływu krwi.

Leczenie  – ten zabieg stymuluje przepływ krwi do określonego obszaru, który wymaga leczenia, a lepszy przepływ oznacza szybsze gojenie.

Skóra  – to co dzieje się wewnątrz twojego ciała, często może przejawiać się na zewnątrz, poprzez różne problemy skórne. Dzięki bańce przepływ krwi na powierzchnię skóry poprawia dostarczanie tlenu i składników odżywczych oraz uzdrawia Twoje problemy. Może być skuteczny w zmniejszaniu występowania trądziku, egzemy i cellulitu.

Trawienie – problemy trawienne niezależnie od tego, czy są związane z reakcją układu odpornościowego, niedożywieniem czy przewlekłym stresem mogą zostać złagodzone podczas stawiania baniek. Zmniejszają stres w okolicy jamy brzusznej, eliminując objawy zespołu jelita drażliwego, biegunki, zaparcia i zatrzymywania wody.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Naturalne sposoby na podwyższony kwas moczowy we krwi

Podwyższony kwas moczowy jest znany jako hiperurykemia. Może to prowadzić do choroby zwanej dną moczanową, która powoduje bolesne stawy, które gromadzą kryształy moczanów. Co to...

Kortyzol: norma, badanie, objawy i jak regulować poziomy kortyzolu

Kortyzol jest hormonem, który uwalniany jest głównie w czasie stresu i ma wiele ważnych funkcji w twoim ciele. Odpowiednia równowaga kortyzolu ma zasadnicze znaczenie dla...

Arytmia: przyczyny, objawy, rodzaje i leczenie

Arytmia serca znana również nieregularnym bicie serca, to grupa stanów, w których bicie serca jest nieregularne. Zbyt szybkie tętno - powyżej 100 uderzeń na...

Czy kiedykolwiek obudziliście się w nocy i nie mogliście się ruszyć?

Czy jesteś jedną z wielu osób, które stanęły w obliczu przerażającego doświadczenia podczas snu kiedy to nie mogłeś się ruszyć? To doświadczenie jest nadzwyczaj przerażające, ponieważ...

Nie używaj patyczków do czyszczenia uszu! Znaleziono lepszy sposób.

Chociaż są to najczęściej używane przedmioty do higieny osobistej uszu, patyczki bawełniane mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.  Chodzi o to, że używamy patyczków bawełnianych do...

Zjedz 5 orzechów włoskich, odczekaj 4 godziny i zobacz co się stanie

Orzechy są bogate w składniki odżywcze i zawierają wiele korzystnych substancji, w tym wielonienasycone tłuszcze, fenole, witaminę E i wiele przeciwutleniaczy. Mają pozytywny wpływ na zdrowie ludzi...