Strona głównaZdrowie5 korzyści z terapii bańkami. Wszyscy powinni to wiedzieć!

5 korzyści z terapii bańkami. Wszyscy powinni to wiedzieć!

Wydaje się, że najczęściej poruszanym tematem na Igrzyskach Olimpijskich w Rio nie były sport i medale, ale raczej starożytna praktyka boulingu – stosowana przez wielu zawodników rywalizujących w różnych kategoriach.

Co to są bańki?

Ta starożytna chińska praktyka, znana także jako hijamah została opracowana tysiące lat temu i było używane do stymulowania energii siły życiowej poprzez meridiany w ciele, tak jak akupunktura, pod tymi samymi teoriami.

Kubki stosowane w tym zabiegu mogą być wykonane z bambusa, ale większość kubków używanych w tym zabiegu jest wykonana ze szkła. Najpierw w bańce umieszcza się źródło ciepła, ogrzewając je i usuwając wewnątrz tlen, tworząc podciśnienie. W bardziej nowoczesnej alternatywie używa się pistoletu ssącego, aby uzyskać ten sam efekt. Kubek jest następnie umieszczany strategicznie wzdłuż meridianu, aby poprawić przepływ krwi i energii do obszaru wymagającego gojenia.

Ta metoda leczenia została zastosowana przez starożytną cywilizację w leczeniu problemów oddechowych, bólów i stanów zapalnych, depresji i problemów żołądkowo-jelitowych.

Dzisiaj sportowcy także zwrócili się do tej starożytnej praktyki jako metody oczyszczania wszystkich meridianów i rozluźnienia mięśni i ścięgien dla maksymalnej wydajności.

Nauka o terapii bańkami


Bańki działają wypłukując toksyny z organizmu przez skórę.

Bańki są powiązane z:

  • obniżenie ciśnienia krwi u pacjentów cierpiących na nadciśnienie
  • wyeliminowanie przewlekłego bólu pleców i szyi
  • usuwaniem sztywności i bólu spowodowanego chorobą zwyrodnieniową stawów i nerwobólami
  • utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi u cukrzyków typu 2
  • oczyszczanie chromania naczyniowego (ból spowodowany zwężeniem tętnicy)
  • zwiększenie trawienia
NIE PRZEGAP!  Naturalny antybiotyk, który niszczy infekcje pęcherza i nerek
NIE PRZEGAP!  Ten syrop zwiększy liczbę krwinek czerwonych i poprawi morfologię krwi

Praktyka zaczęła zdobywać popularność na Zachodzie w latach 50. XX w. i nadal jest stosowana. Przeprowadzono wiele badań klinicznych na ten temat, a ich liczba stopniowo wzrasta.Podczas badań nie stwierdzono żadnych działań ubocznych, z wyjątkiem tymczasowych czerwonych kółek na skórze.

5 korzyści ze stawiania baniek

Ulga w bólu  – Na podstawie wniosków z wielu badań bańka może złagodzić różne rodzaje bólu od artretyzmu po ból w dole pleców.

Relaksacja  – nie możemy uzyskać wystarczającej relaksacji w tym stresującym współczesnym dniu i wieku! Terapia łagodzi stres poprzez promowanie energii i przepływu krwi.

Leczenie  – ten zabieg stymuluje przepływ krwi do określonego obszaru, który wymaga leczenia, a lepszy przepływ oznacza szybsze gojenie.

Skóra  – to co dzieje się wewnątrz twojego ciała, często może przejawiać się na zewnątrz, poprzez różne problemy skórne. Dzięki bańce przepływ krwi na powierzchnię skóry poprawia dostarczanie tlenu i składników odżywczych oraz uzdrawia Twoje problemy. Może być skuteczny w zmniejszaniu występowania trądziku, egzemy i cellulitu.

Trawienie – problemy trawienne niezależnie od tego, czy są związane z reakcją układu odpornościowego, niedożywieniem czy przewlekłym stresem mogą zostać złagodzone podczas stawiania baniek. Zmniejszają stres w okolicy jamy brzusznej, eliminując objawy zespołu jelita drażliwego, biegunki, zaparcia i zatrzymywania wody.Zobacz co się dzieje z ciałem, kiedy pijesz pietruszkową herbatę

Często można znaleźć to zielonkawe zioło w sałatkach lub przystawka, również używane jako ozdoba na przykład jakiejś potrawy. Zioło to jest znane jako pietruszka...

To się dzieje z Twoim ciałem, jeśli jesz 1 łyżeczkę kurkumy każdego dnia

Dzięki długoletniej tradycji kurkuma od dawna uważana jest za królową przypraw w Indiach, gdyż jest naturalnym lekiem na wiele problemów zdrowotnych. Początkowo była używana...

Szklanka tego napoju spowoduje oczyszczenie ciała z wszystkich toksyn

Zmęczenie, a nawet przeziębienie to najczęstsze oznaki, że Twoje ciało jest pełne toksyn i domaga się ich eliminacji. Twoje ciało może być również zaatakowane przez mikroorganizmy i...

Mieszanina cytryny z czosnkiem, oczyść żyły z zatorów!

Wysoki poziom cholesterolu i zła dieta jest receptą na katastrofę. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko zawału serca lub udaru mózgu musisz utrzymać wnętrze tętnic w nieskazitelnym stanie.
NIE PRZEGAP!  Jak zapobiec rakowi. Usuń wszystkie toksyn z organizmu w 3 dni
Oto skuteczny...

Naturalny sposób na obniżenie ciśnienia krwi w 5 minut

Kiedy wysokie ciśnienie krwi nie jest kontrolowane powstaje poważny problem zdrowotny, który może zagrozić życiu. Znane jest jako "cichy zabójca", jest to zaburzenie sercowo-naczyniowe, które atakuje niezliczone...

Korzyści zdrowotne spożywania czosnku z sokiem z cytryny

Istnieje wiele sposobów oczyszczenia naszego ciała, możemy to zrobić lekami lub naturalnymi środkami zaradczymi, które przeważnie są korzystniejsze od preparatów, które można kupić w...