Strona głównaZdrowieTest 60-sekundowy: Chcesz dowiedzieć się czegoś o swoim zdrowiu? Zrób prosty test z łyżeczką i torebką!

Test 60-sekundowy: Chcesz dowiedzieć się czegoś o swoim zdrowiu? Zrób prosty test z łyżeczką i torebką!

Jeśli długo nie czujesz się dobrze lub po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś o swoim zdrowiu, masz świetną okazję. Test z łyżeczką i plastikową torbą daje szybki obraz tego, jak zdrowy jesteś.

Najwięcej informacji dowiemy się z naszych ust!

Zęby, drogi oddechowe, stan metaboliczny czy zdrowie nerek – wszystkiego możemy dowiedzieć się z ust. Potrzebujemy do tego tylko dwóch rzeczy – łyżki i plastikowej torby.

Po przeczytaniu tego wyrzucisz leki na tarczycę i zaczniesz spożywać olej kokosowy

Istnieje wiele badań, w których szukano związku między olejem kokosowym, metabolizmem i utratą masy ciała. Zgodnie z wynikami badań olej kokosowy jest bogaty w...

Język jest bardzo ważnym organem nie tylko do rozpoznawania smaków i przetwarzania żywności, ale może też doskonale wskazywać na stan naszego zdrowia. Powłoka na języku – zwłaszcza jej kolor – dostarcza informacji o tym, czy jesteśmy zdrowi lub czy nasz organizm nie kryje problemu, który jeszcze się w pełni nie ujawnił.Jak to zrobić?

Użyj łyżki, aby zetrzeć nalot z języka – jest to denerwujące, ale staraj się zbliżyć ją jak najbliżej gardła. Teraz zawiń łyżkę w plastikową torebkę i umieść ją pod żarówką. Im silniejsze światło, tym szybciej bakterie będą rosły na łyżeczce i tym bardziej widoczny będzie wynik testu.

Co możemy zobaczyć?

Jeśli powłoka pozostaje czysta , jest to najlepszy wynik i sygnalizuje, że jesteś zdrowy.Jeśli widzisz, że nalotu jest bardzo dużo, a dodatkowo nie jest on czysty i ma dziwny kolor (żółtawy, szary…), najprawdopodobniej jest to problem w jamie ustnej – zapalenie dziąseł, próchnica, zapalenie migdałków, afty lub inne problemy. Nieprzyjemny zapach wiąże się również ze zmianą koloru.

Co jeszcze może sygnalizować dziwny kolor i zapach?

Problemy z układem oddechowym, nerkami, metabolizmem lub hormonami. Jeśli czujesz zapach amoniaku mogą to być problemy z nerkami, a jeśli acetonu, możliwa jest cukrzyca.


Jeśli chcesz mieć pewność lub jeśli długo nie czujesz się dobrze koniecznie odwiedź lekarza, a on wykona wszystkie niezbędne badania, które określą możliwe problemy.

Co się dzieje z Twoim ciałem kiedy dodasz kurkumę do wody z cytryną

Wszyscy doskonale znamy korzyści z picia wody z cytryną. Nikt jednak nie wie, co się stanie, jeśli umieścisz kurkumę w wodzie z cytryną. Magiczne właściwości tego napoju będą poprawiać...

Nie ma jednak co panikować, jak powiedzieliśmy wcześniej, najczęstsze są problemy w jamie ustnej, które można łatwo skorygować.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły