Strona głównaZdrowieTo uratowało wielu jego pacjentów przed operacją kręgosłupa: chirurg pokazał proste ćwiczenia,...

To uratowało wielu jego pacjentów przed operacją kręgosłupa: chirurg pokazał proste ćwiczenia, które każdy powinien znać!

Znaczna część populacji ludzkiej ma problemy z plecami i wielu obawia się, że osiągną etap w swoim życiu, w którym konieczna będzie operacja. Rosyjski chirurg pokazuje, jak można tego uniknąć, aby operacja w ogóle nie była konieczna.

Proste ruchy zamiast operacji

- Advertisement -

Niektóre osoby mają problemy z deformacją kręgosłupa lub krążkami międzykręgowymi, co powoduje u nich nieprzyjemny ból. Możliwymi przyczynami problemów może być siedzący tryb życia, wytężona praca fizyczna, nadmierne obciążenie kręgosłupa, ale także osłabienie mięśni pleców, co może prowadzić do problemów ruchowych.

- Advertisement -

Dlatego rosyjski chirurg zademonstrował kilka prostych ćwiczeń, które ci pomogą. Nadają się nie tylko dla osób, które borykają się z bólami pleców lub mają problemy z dyskami, ale także jako profilaktyka problemów z kręgosłupem.

Zapobieganie jest złotem


- Advertisement -

Połóż się na plecach, zrelaksuj się i zacznij na przemian zginać kolana. Następnie wyprostuj nogi i podnoś je na przemian. Wszystkie ruchy wykonuj spokojnie, bez pośpiechu.

Następnie możesz ugiąć kolana i położyć jedną nogę na kolanie drugiej nogi. Następnie ponownie ugnij nogi i obróć ciało na boki, z napiętym kręgosłupem. W tym filmie znajdziesz całą serię ćwiczeń, które pomogą Twojemu kręgosłupowi.