Odnów swoją wątrobę dzięki szklance tego środka!

Współczesny styl życia nie pozostawia wiele czasu na zdrową i zrównoważoną dietę. W rezultacie większość ludzi zwraca się do wygody lub gotowej żywności, która jest nie tylko uboga w składniki odżywcze (ze względu na to, że jest wysoko przetworzona), ale także pełna szkodliwych dodatków.

O ile produkty nie są organiczne, nawet owoce i warzywa kupowane w supermarkecie są obciążone pestycydami.

Nie trzeba wspominać, że długotrwałe spożywanie takiej żywności może poważnie wpłynąć na funkcjonowanie wątroby – najważniejszego narządu odpowiedzialnego za usuwanie toksyn z organizmu.

Zdaniem ekspertów ds. zdrowia, detoksykacja wątroby jest czymś, co każdy powinien wykonywać od czasu do czasu. Wykonując detoksykację wątroby, nie tylko usuwasz szkodliwe toksyny, które gromadzą się w wątrobie, ale także poprawiasz wchłanianie białek i ich syntezę.

Innymi słowy detoksykacja wątroby poprawi ogólną funkcję wątroby. Najlepszym sposobem ochrony przed chorobami, takimi jak zapalenie wątroby lub stłuszczenie wątroby jest regularne czyszczenie wątroby.

Ta naturalna receptura jest niezwykle korzystna dla oczyszczania wątroby i wykorzystuje tylko kilka łatwo dostępnych składników.

Składniki:

garść świeżych liści mięty

trochę soku z cytryny (zetrzyj również skórkę)

trochę soku pomarańczowego

1 l wody

miód do smaku

Wskazówki:

Doprowadzić wodę do wrzenia, a następnie dodać liście mięty.

Gotuj na wolnym ogniu przez około 5 minut. Zdjąć z ognia i ostudzić. Dodaj sok z cytryny i pomarańczy razem z startą skórką z cytryny. Na koniec kiedy mikstura przestygnie dodaj trochę miodu do smaku.

Ten niesamowity przepis nie tylko oczyści wątrobę, ale także poprawi trawienie.