Nie tolerujesz mleka? Poznaj produkty, które mogą je zastąpić, aby uzyskać wapń.

Jeśli chodzi o wapń, pierwszą rzeczą, o której pomyślisz jest mleko, prawda? Jednak wiele osób nie toleruje mleka, więc czy muszą martwić się o to, że nie dostarczają organizmowi wapnia? Absolutnie nie!

Istnieje lista produktów, które zawierają więcej wapnia niż mleko.

Lista żywności zawierającej wapń:

1. Zielone warzywa

Nie tylko te warzywa są bogate w wapń, ale warzywa te oferują imponującą ilość fenoli. Te związki fenolowe skutecznie zwalczają choroby serca i raka. Najlepiej podawać je na parze lub smażone.

2. Ser

W zależności od rodzaju ser zawiera zmienną ilość wapnia. Jednym szczególnym rodzajem obfitującym w wapń jest cheddar. Inne rodzaje zawierają około 500-1000 mg wapnia na 100 g porcji.

3. Jogurt naturalny

Chociaż jest to nabiał, jogurt zawiera więcej wapnia niż mleko przetworzone. Jest to jedna z najlepszych form wapnia ze wszystkich produktów mlecznych ze względu na obfitość probiotyków i naturalnie sfermentowany proces.

4. Jarmuż

To imponujące warzywo można spożywać na wiele sposobów. Możesz dodać go do koktajli, sałatek, a nawet jeść z frytkami. Jest bogaty w witaminę K i wapń. Jego silne właściwości przeciwutleniające chronią przed rakiem jelita grubego i prostaty.

5. Szpinak

Szpinak jest siłą napędową wapnia i wielu innych ważnych składników odżywczych. Ze względu na wysoką zawartość azotanów szpinak poprawia układ sercowo-naczyniowy i elastyczność tętnic, obniżając w ten sposób wysokie ciśnienie krwi.

6. Nasiona sezamu

Nasiona sezamu są pełne dużych ilości wapnia. Wraz z wapniem zawierają imponujące ilości błonnika pokarmowego i dobrych tłuszczów.

7. Tofu

To niskokaloryczne jedzenie ma wysoką zawartość białka. Ponadto jest obciążone żelazem i w zależności od procesu produkcyjnego może zawierać więcej magnezu lub wapnia.

Tak więc, jeśli chcesz zwiększyć zawartość wapnia, nie musisz polegać tylko na mleku. Ta lista produktów spożywczych zawierających wapń pomoże ci wybrać najlepsze źródło tego ważnego składnika.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: