Strona główna Zdrowie Top 5 ziół, które regenerują naszą wątrobę

Top 5 ziół, które regenerują naszą wątrobę

Wątroba jest jednym z najważniejszych organów w ciele człowieka, pełniącym wiele funkcji życiowych. Niektóre z nich to usuwanie odpadów, oczyszczanie krwi, a wytwarzana przez nią żółć umożliwia trawienie tłuszczów i węglowodanów.

To największy narząd wewnętrzny jaki mamy, ale jest to również jeden z narządów, na który najłatwiej wpływa nasza zła dieta i styl życia.

Toksyny w środowisku, przyjmowanie leków, palenie papierosów i spożywanie alkoholu to tylko niektóre z czynników, które mogą niekorzystnie wpływać na wątrobę.

Nieprawidłowe funkcjonowanie wątroby może powodować wiele problemów zdrowotnych. Niektóre z nich to zapalenie wątroby, ostra dysfunkcja wątroby, marskość wątroby, a nawet cukrzyca.

Na szczęście możesz zapobiec tym poważnym chorobom i zająć się nimi, a także zachować zdrowie swojej wątroby za pomocą następujących 5 ziół.

Top 5 ziół do leczenia Twojej wątroby

1. Ostropest

Sylimaryna lub bardziej znany jako ostropest jest najbardziej zalecanym ziołem jeśli chodzi o leczenie wszelkich problemów z wątrobą.

Chroni ten narząd przed toksynami dzięki zawartemu w nim flawonoidowi. Ponadto poprawia funkcjonowanie wątroby i naprawia wszelkie uszkodzenia wątroby.

2. Mniszek lekarski

Mniszek lekarski to kolejne świetne zioło, które pomaga leczyć problemy z wątrobą i zachować jej zdrowia. Możesz go spożywać jako herbatę lub ekstrakt.

Jest to szczególnie korzystne w połączeniu z ostropestem plamistym – połączenie dostępne w postaci suplementu. Mlecze zawierają wysoki poziom witamin i minerałów, w tym potas, cynk i żelazo. Stymuluje produkcję żółci i poprawia ogólny stan wątroby.

3. Korzeń łopianu

Zioło to oczyszcza krew i można go spożywać jako herbatę. Stymuluje przepływ żółci i przywraca uszkodzone komórki wątroby. Te cechy sprawiają, że korzeń łopianu jest doskonałym wyborem dla osób z osłabioną wątrobą.

4. Karczoch

Cynaryna lub bardziej znana jako karczoch jest korzystna dla produkcji i przepływu żółci. Znacząco zmniejsza ryzyko żółtaczki i zapobiega tworzeniu się kamieni żółciowych.

5. Kurkuma

Kurkuma jest najczęściej analizowanym ziołem ze względu na szeroki zakres właściwości zdrowotnych. Jedną z nich jest zdolność do zmniejszania stanu zapalnego, co oznacza, że ​​jest przydatna w leczeniu dolegliwości wątroby związanych z zapaleniem.

Dlatego dodanie tego zioła do codziennej diety jest wysoce zalecane jeśli chcesz poprawić zdrowie swojej wątroby. Inną opcją jest przyjmowanie go w postaci kapsułek kurkuminy, najlepiej takich, które zawierają piperynę, ponieważ ta substancja chemiczna poprawia wchłanianie aktywnego związku kurkumy – kurkuminy.

Oprócz tych ziół staraj się poprawić ogólną dietę, jedząc więcej świeżych warzyw, owoców, nasion i produktów pełnoziarnistych oraz unikając nadmiernego picia i palenia.

Niektóre badania sugerują, że spożywanie kawy może również pomóc w gojeniu się uszkodzeń wątroby.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Czy wiesz, że twoja wątroba jest najważniejszym centrum detoksykacji w ciele? Szkodliwe chemikalia z wszystkiego, co spożywasz lub wdychasz - jedzenia, napojów, lekarstw lub...
Pokrzywę ludzie znają i używają od wieków, w dawnych czasach była ona używana jako roślina lecznicza.  Herbata z pokrzywy zawiera witaminy, garbniki, chlorofil i żelazo, które normalizują...
Wzdęcia i rozstrój żołądka są obecnie częstymi problemami zdrowotnymi. Może to być szczególnie intensywne przed snem. Złe trawienie przed snem jest często powodowane refluksem, zgagą lub...
Niedociśnienie jest stanem, który powoduje nieprawidłowo niskie ciśnienie krwi. Najczęstsze objawy to zawroty głowy lub oszołomienie, może to trwać od kilku sekund do kilku minut. Co to jest...
Ludzie cierpiący na zapalenie pęcherza moczowego doświadczają bardzo uporczywego bólu. Ucisk na pęcherz, ból i stała konieczność oddawania moczu to niektóre z objawów tej choroby. Istnieje naturalny...