HomeZdrowieMasz trądzik w tym...

Masz trądzik w tym miejscu na ciele? Zobacz na jaką chorobę cierpisz!

Lokalizacja trądziku na ciele może wiele powiedzieć na temat Twojego zdrowia. Różne obszary ciała są związane z różnymi problemami, chorobami.

Obszar 1: Hormony
Jeśli masz trądzik na brodzie i szyi oznacza to, że masz problem z nadnerczom. Innymi przyczynami mogą być stres i nadmierne spożycie cukru.

Obszar 2 i 3: Wysoki poziom stresu
Jeśli masz trądzik w okolicach barków może to oznaczać, że żyjesz w dużym stresie i Twoją odporność jest obniżona. Musisz odpocząć, odetchnąć i cieszyć się życiem.

Obszar 4: Problemy żołądkowe
Trądzik na klatce piersiowej zazwyczaj wskazuje problemy trawienne wywołane przez zbyt duże spożycie fast-foodów lub które cierpią z powodu złego trawienia.

Obszar 5 i 6: Niedobór witamin
Jeśli masz trądzik w tym miejscu prawdopodobnie cierpisz na niedobór witamin. Zamiast podejmować sztuczne suplementy witaminowe należy spróbować dodać więcej owoców i warzyw do swojej diety.

Obszar 7: Poziom cukru we krwi
Kiedy trądzik pojawią się w okolicach brzucha, może to być oznaka wysokiego poziomu cukru we krwi.

Obszar 8: Pielęgnacja ciała lub choroby przenoszone drogą płciową
Trądzik na tym obszarze może być spowodowany złą higieną. Jeśli masz trądzik i swędzenie mogą to być objawy chorób przenoszonych drogą płciową. Musisz iść do lekarza.

Sprawdź to ➡ ➡  5 domowych prostych środków na pozbycie się opryszczki

Obszar 9 i 10: Alergie skórne
Trądzik na biodrach i górnej części nóg może wskazywać na alergię na kosmetyki czy detergenty. Trądzik na dolnych częściach nóg najczęściej występuje z powodu golenia lub woskowania.

Obszar 11 i 12: Układ trawienny lub nerwowy
Jeśli masz trądzik w tych miejscach może to oznaczać, że Twoja dieta jest bogata w wysokokaloryczne pokarmy lub nie masz wystarczającej ilości snu.

Obszar 13 i 14: Trawienie
Trądzik na tej części ciała jest ponownie oznaką problemów z układem trawiennym lub spożywania niezdrowej żywności. Zmień dietę, a trądzik zniknie.


ZOBACZ TAKŻE