Trzymaj się z dala od tych pokarmów, jeśli cierpisz na infekcję dróg moczowych

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Washington University School of Medicine w St. Louis opublikowanych w czasopiśmie Journal of Biological Chemistry infekcje dróg moczowych są ściśle związane z jedzeniem.

Mianowicie, cząsteczki powstające podczas trawienia wraz z kwasowością moczu znacząco wpływają na wzrost bakterii w drogach moczowych.

W przypadku infekcji dróg moczowych najważniejsze jest picie dużych ilości płynów, aby wypłukać kolonie E. coli, głównej przyczyny infekcji cewki moczowej. W takich przypadkach zaleca się picie herbat ziołowych i naturalnych soków, zwłaszcza soku żurawinowego i jagodowego.

Żurawina i borówki zawierają substancje, które hamują wiązanie bakterii z tkanką pęcherza. Regularne picie niesłodzonego soku żurawinowego pomaga obniżyć ryzyko infekcji dróg moczowych (IDM).

Jednak zwiększenie spożycia płynów nie wystarczy. W rzeczywistości dieta ma również znaczenie, ponieważ niektóre pokarmy mogą tylko pogorszyć objawy. Takimi produktami są kawa i czekolada, których składniki podrażniają stan zapalny tkanki.

W przeciwieństwie do kawy i czekolady istnieje szeroka gama produktów, które są niezwykle korzystne w łagodzeniu infekcji dróg moczowych.

Poniżej znajduje się lista pokarmów, których należy unikać, a także potraw, których należy się trzymać podczas IDM

.

ŻYWNOŚCI, KTÓRE SĄ ZALECANE PODCZAS IDM

Niektóre pokarmy są niezwykle korzystne w łagodzeniu objawów, a nawet zapobieganiu wystąpieniu IDM. Większość z nich to popularne potrawy, które prawdopodobnie masz teraz w domu – migdały, białe mięso, olej dyniowy, buraki, jajka, kawa jęczmienna, jogurt, kokos, pokrzywa, soczewica, orzechy laskowe, rośliny strączkowe, oliwa z oliwek, marchew, orzechy, pstrąg, woda.

ŻYWNOŚĆ NIE ZALECANA PODCZAS IDM

Wiele popularnych potraw i napojów może podrażniać pęcherz i może nasilać objawy IDM – dlatego należy unikać tych produktów, jeśli cierpisz na ten stan. Należą do nich między innymi owoce cytrusowe, czekolada, truskawki, kawa, ocet, pomidory, jagody i słodzone napoje gazowane. Przyczyniają się one do przerostu bakterii i mogą pogorszyć stan.

ŻYWNOŚĆ, KTÓRĄ NALEŻY JEŚĆ, ABY ZAPOBIEGAĆ IDM

Aby zapobiec wystąpieniu infekcji dróg moczowych ważne jest spożywanie zielonych warzyw i codzienne przyjmowanie dwóch łyżeczek oliwy z oliwek. Możesz także pić wino, ale tylko umiarkowanie (maksymalnie dwa razy w tygodniu).

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: