Strona główna Zdrowie Trzymaj się z dala od tych pokarmów, jeśli cierpisz na infekcję dróg...

Trzymaj się z dala od tych pokarmów, jeśli cierpisz na infekcję dróg moczowych

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Washington University School of Medicine w St. Louis opublikowanych w czasopiśmie Journal of Biological Chemistry infekcje dróg moczowych są ściśle związane z jedzeniem.

Mianowicie, cząsteczki powstające podczas trawienia wraz z kwasowością moczu znacząco wpływają na wzrost bakterii w drogach moczowych.

W przypadku infekcji dróg moczowych najważniejsze jest picie dużych ilości płynów, aby wypłukać kolonie E. coli, głównej przyczyny infekcji cewki moczowej. W takich przypadkach zaleca się picie herbat ziołowych i naturalnych soków, zwłaszcza soku żurawinowego i jagodowego.

Żurawina i borówki zawierają substancje, które hamują wiązanie bakterii z tkanką pęcherza. Regularne picie niesłodzonego soku żurawinowego pomaga obniżyć ryzyko infekcji dróg moczowych (IDM).

Jednak zwiększenie spożycia płynów nie wystarczy. W rzeczywistości dieta ma również znaczenie, ponieważ niektóre pokarmy mogą tylko pogorszyć objawy. Takimi produktami są kawa i czekolada, których składniki podrażniają stan zapalny tkanki.

W przeciwieństwie do kawy i czekolady istnieje szeroka gama produktów, które są niezwykle korzystne w łagodzeniu infekcji dróg moczowych.

Poniżej znajduje się lista pokarmów, których należy unikać, a także potraw, których należy się trzymać podczas IDM

.

ŻYWNOŚCI, KTÓRE SĄ ZALECANE PODCZAS IDM

Niektóre pokarmy są niezwykle korzystne w łagodzeniu objawów, a nawet zapobieganiu wystąpieniu IDM. Większość z nich to popularne potrawy, które prawdopodobnie masz teraz w domu – migdały, białe mięso, olej dyniowy, buraki, jajka, kawa jęczmienna, jogurt, kokos, pokrzywa, soczewica, orzechy laskowe, rośliny strączkowe, oliwa z oliwek, marchew, orzechy, pstrąg, woda.

ŻYWNOŚĆ NIE ZALECANA PODCZAS IDM

Wiele popularnych potraw i napojów może podrażniać pęcherz i może nasilać objawy IDM – dlatego należy unikać tych produktów, jeśli cierpisz na ten stan. Należą do nich między innymi owoce cytrusowe, czekolada, truskawki, kawa, ocet, pomidory, jagody i słodzone napoje gazowane. Przyczyniają się one do przerostu bakterii i mogą pogorszyć stan.

ŻYWNOŚĆ, KTÓRĄ NALEŻY JEŚĆ, ABY ZAPOBIEGAĆ IDM

Aby zapobiec wystąpieniu infekcji dróg moczowych ważne jest spożywanie zielonych warzyw i codzienne przyjmowanie dwóch łyżeczek oliwy z oliwek. Możesz także pić wino, ale tylko umiarkowanie (maksymalnie dwa razy w tygodniu).

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Gdy ludzie się starzeją powszechną rzeczą, o którą się martwią jest zapominanie. Jest to dość uniwersalny konsensus, że kiedy się starzejemy zapominamy nazw, gdzie...
Nie ma wątpliwości infekcja dróg moczowych może poważnie wpłynąć na jakość życia. Uczucie pieczenia podczas oddawania moczu może być tak bolesne, że pójście do toalety...
Zaprzestanie miesiączki u kobiety nazywa się menopauzą. Brak okresów przez 12 kolejnych miesięcy można medycznie zdefiniować jako menopauzę. Idealnie wskazuje to koniec okresu płodnego...
Pozbycie się zbędnych kilogramów może być uciążliwe: surowe diety i programy ćwiczeń wydają się nigdy nie działać, a jeśli tak się stanie, jak tylko...
Jesz daktyle? Jeżeli tak, to bardzo dobrze, ponieważ dbasz o swoje zdrowie. Jeżeli nie, może ten artykuł Cię do tego przekona. Daktyle bardzo dobrze wspomagają...