Trzymaj się z dala od tych pokarmów, jeśli cierpisz na infekcję dróg moczowych

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Washington University School of Medicine w St. Louis opublikowanych w czasopiśmie Journal of Biological Chemistry infekcje dróg moczowych są ściśle związane z jedzeniem.

Mianowicie, cząsteczki powstające podczas trawienia wraz z kwasowością moczu znacząco wpływają na wzrost bakterii w drogach moczowych.

W przypadku infekcji dróg moczowych najważniejsze jest picie dużych ilości płynów, aby wypłukać kolonie E. coli, głównej przyczyny infekcji cewki moczowej. W takich przypadkach zaleca się picie herbat ziołowych i naturalnych soków, zwłaszcza soku żurawinowego i jagodowego.

Żurawina i borówki zawierają substancje, które hamują wiązanie bakterii z tkanką pęcherza. Regularne picie niesłodzonego soku żurawinowego pomaga obniżyć ryzyko infekcji dróg moczowych (IDM).

Jednak zwiększenie spożycia płynów nie wystarczy. W rzeczywistości dieta ma również znaczenie, ponieważ niektóre pokarmy mogą tylko pogorszyć objawy. Takimi produktami są kawa i czekolada, których składniki podrażniają stan zapalny tkanki.

W przeciwieństwie do kawy i czekolady istnieje szeroka gama produktów, które są niezwykle korzystne w łagodzeniu infekcji dróg moczowych.

Poniżej znajduje się lista pokarmów, których należy unikać, a także potraw, których należy się trzymać podczas IDM

.

ŻYWNOŚCI, KTÓRE SĄ ZALECANE PODCZAS IDM

Niektóre pokarmy są niezwykle korzystne w łagodzeniu objawów, a nawet zapobieganiu wystąpieniu IDM. Większość z nich to popularne potrawy, które prawdopodobnie masz teraz w domu – migdały, białe mięso, olej dyniowy, buraki, jajka, kawa jęczmienna, jogurt, kokos, pokrzywa, soczewica, orzechy laskowe, rośliny strączkowe, oliwa z oliwek, marchew, orzechy, pstrąg, woda.

ŻYWNOŚĆ NIE ZALECANA PODCZAS IDM

Wiele popularnych potraw i napojów może podrażniać pęcherz i może nasilać objawy IDM – dlatego należy unikać tych produktów, jeśli cierpisz na ten stan. Należą do nich między innymi owoce cytrusowe, czekolada, truskawki, kawa, ocet, pomidory, jagody i słodzone napoje gazowane. Przyczyniają się one do przerostu bakterii i mogą pogorszyć stan.

ŻYWNOŚĆ, KTÓRĄ NALEŻY JEŚĆ, ABY ZAPOBIEGAĆ IDM

Aby zapobiec wystąpieniu infekcji dróg moczowych ważne jest spożywanie zielonych warzyw i codzienne przyjmowanie dwóch łyżeczek oliwy z oliwek. Możesz także pić wino, ale tylko umiarkowanie (maksymalnie dwa razy w tygodniu).

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Produkty spożywcze, które oczyszczą tętnice i chronią od ataku serca.

Według statystyk jednym z głównych winowajców przedwczesnej śmierci są problemy sercowo-naczyniowe. Zatkane tętnice są w rzeczywistości głównym czynnikiem ryzyka udaru mózgu i zawału serca, ponieważ...

9 pokarmów, których należy unikać w przypadku niedoczynności tarczycy

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie niedoczynność tarczycy lub istnieje ryzyko jej rozwoju z powodu wywiadu rodzinnego lub w inny sposób możesz rozważyć bliższe przyjrzenie się...

Pożegnaj siwe włosy! Pozostaw to na włosach przez 5 minut

Siwe włosy mogą być dużym problem estetycznym zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Osoby, które spotkały się z tym problemem często tracą pewność siebie i...

Czy dieta alkaliczna jest zdrowa i każdy może ją stosować?

Dieta alkaliczna opiera się na założeniu, że zastąpienie żywności kwasotwórczej żywnością alkaliczną może poprawić zdrowie. Zwolennicy tej diety twierdzą nawet, że może ona pomóc...

To się dzieje, gdy pijesz wodę na pusty żołądek natychmiast po przebudzeniu!

W Japonii tradycyjnie jest pić wodę rano i większość ludzi robi to codziennie. My z drugiej strony nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni, ale zgodnie z...

OSTRZEŻENIE DLA RODZICÓW: To nie są żelki mto nowy śmiertelny narkotyk

Jest to ostrzeżenie dla wszystkich rodziców, aby byli bardzo ostrożni przy zakupie gumowatych niedźwiedzi lub galaretek! Na rynku pojawił się nowy narkotyk, który wygląda i...