Strona główna Zdrowie Co twój język mówi o twoim zdrowiu?

Co twój język mówi o twoim zdrowiu?

Czy chcesz wiedzieć w jakim stanie jest Twoje zdrowie i co powoduje nieświeży oddech? Po prostu wystaw język i spójrz na siebie w lustrze.

Język jest miejscem, w którym ukrywają się liczne bakterie, które powodują nieświeży oddech. W rzeczywistości im więcej warstw ma język tym gorszy jest zapach.

Choć brzmi to okropnie twoje usta są pełne milionów żywych organizmów, głównie bakterii, które rozwijają się w ciepłym i ciemnym otoczeniu.

Zdrowy język jest różowy, gładki i czysty, bez żadnych osadów i linii.
Z drugiej strony, żółte złogi na języku, które stopniowo stają się ciemniejsze są znakiem, że związki siarki są wytwarzane w ustach. Głębokie pęknięcie wzdłuż języka są również typowe dla tego stanu i to tutaj ukrywa się większość bakterii.

Szorstki język z pęknięciami to kolejny znak, że masz złogi bakteryjne, które powodują nieświeży oddech w ustach. Te pęknięcia są idealnym miejscem do namnażania bakterii.

Innym rodzajem jest tak zwany język „geograficzny”, charakteryzujący się licznymi wcięciami i wypukłościami, tj. obszarami z osadami bakteryjnymi i obszarami czystymi. Ten stan zwykle występuje w wyniku reakcji na niektóre pokarmy, stres, chorobę lub zaburzenia hormonalne.

Niektóre języki mają nawet brodawki, które wyglądają jak małe włoski na języku. Ten „włochaty język” znów jest miejscem, w którym rozwijają się najbardziej szkodliwe bakterie.

Co powoduje namnażanie bakterii i nieświeży oddech?

Niektóre pasty do zębów – dotyczy to past zawierających laurylosiarczan sodu, który wytwarza pianę, ale jest bezużyteczny do czyszczenia zębów i języka. Ponadto niedawno udowodniono, że ta substancja chemiczna może nawet powodować małe rany w jamie ustnej. Dlatego ważne jest, aby czytać etykiety przy zakupie pasty do zębów.

Pokarm bogaty w białko – bakterie żywią się białkiem, które tylko pogarsza oddech.

Soki – Wynika to z faktu, że bakterie wytwarzają więcej nieprzyjemnie pachnących odpadów w kwaśnym środowisku.

Cukry – tworzą wyjątkowo korzystne środowisko dla namnażania bakterii. Ponadto przyspieszają próchnicę, tworząc idealne warunki do rozwoju bakterii.

Suchość w jamie ustnej –  to idealne miejsce do namnażania bakterii.

Papierosy i alkohol – powodują suchość w ustach.

Choroby dziąseł – bakterie rozmnażają się łatwiej w tym stanie, a nawet dostają się do krwioobiegu.

Leki – one także wysuszają jamę ustną tworząc idealną pożywkę dla bakterii.

Nietolerancja laktozy – produkty mleczne mogą powodować nieświeży oddech o zapachu jogurtu.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Choroby serca nadal pozostają główną przyczyną śmierci u kobiet i mężczyzn. Jest kilka pokarmów, których należy spożywać najlepiej każdego dnia, aby uniknąć zawału serca....
Istnieje wiele naturalnych środków, które są bardzo pomocne i skuteczne w leczeniu infekcji dróg moczowych. Jednym z takich naturalnych lekarstw jest olej z pestek...
Wątroba jest ważnym organem w naszym organizmie. Jest to największy z narządów i jest odpowiedzialny za ponad sto ważnych procesów. To dlatego musisz nauczyć...
Wysokie ciśnienie i wysoki poziom cholesterolu może powodować poważne problemy zdrowotne.  Dziś zaprezentujemy Państwu niesamowity lek amiszów, którzy to stosują tą mieszankę i nie muszą martwić...
Gorzka tykwa to roślina tropikalna, która jest często spożywana w postaci herbaty. Według niektórych badań roślina ta może leczyć raka i cukrzycę i posiada właściwości, które mogą...