Korzeń tej rośliny obecny w każdym ogrodzie może uratować Ci życie

Sama natura obfituje w wiele potężnych korzyści zdrowotnych. Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy z obecności wielu silnych roślin, a w rzeczywistości znajdują się one w twoim ogrodzie. Jeśli myślisz o białaczce masz świadomość jak straszny jest to stan.

Prawdopodobnie kojarzysz się z chemioterapią, lekami, niską jakością życia i ogólnym nieszczęściem.

[quads id=8]

Prawdopodobnie znasz korzeń mniszka lekarskiego, ale jeśli nie ten artykuł dostarczy wszystkich niezbędnych informacji na temat jego korzyści zdrowotnych. W rzeczywistości jest to ściśle związane z białaczką.

[quads id=10]

Ostatnie badania wskazują, że roślina ta jest cytotoksyczna dla 3 rodzajów komórek, które wywołują białaczkę i zabija do 96% z nich już po 48 godzinach.

To co naprawdę się liczy to to, czy faktycznie działa. Według Caroline Hamm, onkologa, starszy pacjent doświadczył białaczki mielomonocytowej, jednej z najbardziej agresywnych postaci białaczki.

[quads id=9]

Podczas leczenia chemioterapią nie osiągnął żadnego postępu. Tak więc zaproponowano mu rozpoczęcie naturalnej terapii, która obejmowała herbatę z korzenia mniszka lekarskiego.

Pijąc tylko herbatę pacjent wykazał znaczny postęp i odmówił kontynuowania chemioterapii.

[quads id=5]

Herbata z mniszka lekarskiego działa w ten sposób, że wpływa na komórki rakowe, tak że rozpadają się one w ciągu 48 godzin, stymulując wzrost nowych zdrowych komórek w ciele pacjenta.

Dr Hamm skontaktował się z Siyaram Pandey, biochemikiem z University of Windsor, który przeprowadził badania ze swoimi studentami, w których pobrali komórki krwi od dziewięciu różnych pacjentów.

[quads id=4]

Pacjenci spożywali ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego. Pandey twierdził, że w ciągu 24 godzin komórka rakowa została zabita w bardzo selektywny sposób. Zdrowa komórka nie umarła.

Właściwości zdrowotne korzenia mniszka lekarskiego

[quads id=3]

Według wielu badań, ekstrakt z mniszka lekarskiego ma wiele aktywnych składników, które zwalczają czerniaka, raka, a także raka piersi i prostaty.

Nie jest to zaskakujący fakt, ponieważ ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego jest używany od wieków jako skuteczna metoda leczenia w tradycyjnej medycynie ludowej.

Źródło: uwindsor.ca