Tylko woda z lodem: odmładzający trik z Hollywood porusza Internet.

Hollywood odkryło lodowatą wodę! Czy moczenie twarzy w bardzo zimnej wodzie to głupota czy dobry pomysł? Co ci to da? Wypróbuj sztuczkę z wodą i lodem jak znane gwiazdy!

Woda i lód jako eliksir młodości

Być może widziałeś w mediach społecznościowych zanurzanie twarzy w misce pełnej wody z kostkami lodu. Jest to praktyka, która może wydawać się ekstremalna i nieco niebezpieczna.

W końcu nawet lód może poparzyć skórę. Nie jest to jednak żart ani wyzwanie, ale praktyka, którą podobno uwielbia wiele gwiazd. Wśród nich są na przykład słynna amerykańska modelka Bella Hadid, córka piosenkarki Madonny Lourdes Leon czy aktorka Jennifer Aniston.

Nie wiesz o co chodzi? Sprawdź post Lucie Finková. Amerykańska prezenterka i influencerka szczegółowo opisała swoje próby poprawy kondycji skóry za pomocą lodowatej wody, wzorując się na gwiazdach Hollywood:

Jak lodowata woda wpływa na skórę?

Co woda lodowa ma „leczyć”? Chociaż efekty te nie są poparte naukowo, uważa się, że może pomóc w zmniejszeniu trądziku i tłustej skóry, a także obrzęku twarzy. W przypadku cieni pod oczami powszechnie zaleca się również przesuwanie kostki lodu po skórze, a niedalekie jest moczenie się w lodowatej wodzie.

Inne bardzo pożądane efekty tej praktyki to redukcja zmarszczek i wygładzenie skóry twarzy. Zmniejszenie produkcji sebum, zwężenie porów i po prostu młodszy wygląd to cel każdej kobiety, niezależnie od tego, czy jest gwiazdą czerwonego dywanu, czy nie.

Kąpiel lodowa na twarz

Kolejną zaletą jest na pewno fakt, że woda z lodem nic nie kosztuje, a w domowej kąpieli lodowej możesz codziennie zanurzyć twarz. Choć dla wielu osób woda z lodem to cud i wyjątkowo prosty zabieg, który sprawi, że staną się widocznie piękniejsze, zdecydowanie nie należy zaniedbywać dotychczasowej pielęgnacji skóry, a przede wszystkim przestrzegać zasad higieny.

Zawsze wycieraj twarz czystym ręcznikiem, opłucz twarz przed zabiegiem i miej odpowiednią ilość wody w misce. Lód nie powinien mieć kontaktu ze skórą. Wystarczy ćwiczyć zanurzanie przez około 15 sekund, tak jak pokazała Ci na filmie Lucie Finková.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: