Ulga w zaparciach: niezwykły sok warzywny łagodzący objawy i wzdęcia

sok z selera

ZAPARCIA i wzdęcia to dwa problemy jelitowe powodujące ból i dyskomfort. Wielu specjalistów zaleca picie soków warzywnych na te przypadłość.

Sok z selera powstaje po prostu przez zmieszanie surowych warzyw z wodą. Seler zawiera między innymi witaminy A, C i K, a także wapń, magnez i cynk.

W badaniach na gryzoniach sugerowano, że seler może pomóc w stanach zapalnych i obniżeniu ciśnienia krwi. Jednak to błonnik w selerze, a także woda w soku z selera mogą łagodzić wzdęcia.

Błonnik jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania jelit, ale większość osób nie ma wystarczającej ilości jego w codziennej diecie. Błonnik zwiększa objętość stolca i zmiękcza stolec, ułatwiając jego oddawanie.

Nie tylko dodana woda w soku z selera pomaga w wzdęciach, ale sam seler zawiera również dużo wody. Woda pitna sprawi, że stolec będzie nawilżony i miękki. Suche i twarde stolce są znacznie trudniejsze do wydalenia.

Seler może również stymulować produkcję kwasu żołądkowego, co może pomóc w łagodzeniu objawów wzdęć. Jednak picie zbyt dużej ilości soku z selera może spowodować rozstrój żołądka.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: