Strona główna Zdrowie Umieść trochę pieprzu cayenne w szklance wody i wypij. Efekt jest niesamowity!

Umieść trochę pieprzu cayenne w szklance wody i wypij. Efekt jest niesamowity!

Opublikowano szereg badań potwierdzających właściwości lecznicze pieprzu cayenne. W rzeczywistości jest to wysoka zawartość aktywnego składnika kapsaicyny, która odpowiada za liczne korzyści zdrowotne mielonego pieprzu.

Ponadto ten składnik kuchenny jest również bogaty w witaminę C, B6, flawonoidy E, mangan i potas.

Od czasów starożytnych ludzie używają pieprzu do zatrzymywania krwotoku z nosa i krwawienia z głębokich ran. A leczenie nie może być prostsze. Wystarczy umieścić szczyptę zmielonego pieprzu na ranie, a krwawienie ustanie w mgnieniu oka. Oprócz zatrzymania krwawienia bez bólu, pieprz przyspiesza również proces gojenia.

I to nie wszystko. Pieprz może być również korzystny dla ran wewnętrznych. Po prostu wymieszaj pieprz w szklance wody i wypij. To natychmiast zatrzyma krwawienie.

Według ekspertów w dziedzinie zdrowia najlepiej jest rozpuścić pieprz w szklance gorącej wody i wypić go. Dzieje się tak dlatego, że gorąca woda zwiększa skuteczność pieprzu zarówno w krwawieniu wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

Ponadto inne ważne składniki pieprzu, takie jak witamina B6, mangan E i C, flawonoidy i potas sprawiają, że jest on niezwykle korzystny dla zmniejszenia bólu mięśni spowodowanego stanem zapalnym. Obejmuje to sztywny kark, ból pleców i inne rodzaje bólu mięśni.

Ponadto zmielony pieprz może znacznie poprawić zdrowie serca, ponieważ rozkłada zakrzepy krwi, zmniejszając ryzyko miażdżycy i niewydolności serca.

Pieprz cayenne jest również korzystny przeciwko chorobom układu pokarmowego. Wspomaga eliminację toksyn z organizmu i poprawia czynność jelit.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Ból pleców jest bardzo częstym problemem w dzisiejszych czasach, a tysiące ludzi cierpi z jego powodu. Jeśli nie jest leczony w odpowiednim czasie może stać...
Migreny są okropne lub jak niektórzy mówią, „coś więcej niż ból głowy”. Może to potwierdzić każdy, kto na nie cierpi. Chociaż reklamowanych jest wiele...
Kiedy mamy infekcję zatok lub jesteśmy przeziębieni największą irytującą sytuacja jest zatkany nos, przez co nie możemy swobodnie oddychać. Stan ten pogarsza się z dnia na dzień podczas...
Woda z ogórków może być zaskakująco korzystnym napojem dla wielu problemów zdrowotnych i dobrego samopoczucia. Utrzymuje zdrowe mięśnie, utrzymuje skórę czystą, nawilża ciało, zapewnia...
Migreny są bardzo częstym zaburzeniem neurologicznym, które powstaje, gdy rozszerzają się tętnice w czaszce powodując napięcie. Może to powodować ból po obu stronach głowy, chociaż zwykle...