Umieszczenie gałązki eukaliptusa w sypialni na noc poprawi wiele rzeczy

Ostatnio w modzie jest eukaliptus. Można go spotkać w kompozycjach kwiatowych lub pojedynczo w doniczkach. W jaki sposób ta roślina może ci pomóc?  

Eukaliptus jest po prostu „przystojny”. I kwiaciarnie doskonale o tym wiedzą, dlatego wykorzystują gałązki eukaliptusa jako zieleń ozdobną w kompozycjach kwiatowych.

Tę egzotyczną roślinę o okrągłych liściach można uprawiać jako pospolitą roślinę doniczkową w bloku, kamienicy czy tez domu. Zawsze jest zielony, więc wnosi do wnętrza kawałek trwałej natury.

Idealna roślina do sypialni

Gałązki eukaliptusa wniosą piękny egzotyczny akcent do Twojego wnętrza. A jeśli masz je w kompozycji kwiatowej, są piękne nawet po wyschnięciu i można je wykorzystać do stworzenia różnych sezonowych dekoracji, na przykład wianków.

Ale uprawa eukaliptusa w doniczce jest o wiele bardziej opłacalna.  Jeśli umieścisz choćby gałązkę eukaliptusa w swojej sypialni na noc, może to mieć kilka pozytywnych skutków:

Ma charakterystyczny zapach, który jest często uważany za odświeżający i kojący. Jeśli podoba Ci się ten zapach, może przyjemnie pachnieć w Twojej przestrzeni i stworzyć relaksującą atmosferę.

Według naukowców zapach eukaliptusa zawiera olejki eteryczne, które mają pozytywny wpływ na drogi oddechowe.

Sprawdź to ➡ ➡  10 najważniejszych korzyści zdrowotnych z szafranu

Wdychanie tego zapachu może pomóc rozluźnić nos i oskrzela oraz ułatwić oddychanie, szczególnie w przypadku przeziębienia, grypy lub innych problemów z oddychaniem.

Niektórzy ludzie uważają zapach eukaliptusa za kojący i relaksujący. Jeśli ten zapach cię uspokaja, może poprawić jakość snu i zmniejszyć niepokój lub stres.

Uwaga!

Jeśli jesteś uczulony na eukaliptus lub jego składniki, wdychanie tego zapachu może wywołać reakcję alergiczną.

Jeśli masz jakieś alergie, wskazane jest skonsultowanie ich z lekarzem lub unikanie stosowania eukaliptusa.

Nie przesadzaj z ilością eukaliptusa w sypialni. Zbyt silne stężenie zapachu może rozpraszać uwagę i powodować dyskomfort, np. ból głowy.


ZOBACZ TAKŻE