Uniwersalny oczyszczacz ciała rośnie teraz w lesie. Pomoże przy wielu problemach!

Spacer po lesie zawsze uprzyjemniają słodkie poziomki, na które bez problemu można się natknąć. Oprócz owoców możesz zbierać również liście, które mają właściwości lecznicze.

Więcej substancji aktywnych w poziomkach leśnych. To właśnie poziomki w lesie mają więcej substancji aktywnych niż te uprawiane w ogródku. Wypróbuj też ich moc!

Lecznicze właściwości liści poziomki

Liście poziomki doskonale oczyszczają cały organizm, głównie dzięki zawartym w nich garbnikom. Skutecznie leczą powierzchowne rany, błony śluzowe, a także pomagają przy problemach trawiennych i podrażnionych jelitach.

Doradzimy, jak prawidłowo stosować liście poziomki, aby wydobyć z nich jak najwięcej dobroczynnych substancji.

Czas zbierania i suszenie liści poziomki

Nie zwlekaj zbyt długo ze zbieraniem liści poziomek, ponieważ idealny czas na ich zbieranie to okres kwitnienia.

Dlatego udaj się do lasu jak najwcześniej, najlepiej rano przy suchej pogodzie. Wybierz liście, które są młode i jasnozielone, mają najwięcej substancji leczniczych.

Suszenie liści poziomek

Liście poziomki mogą być świeże lub suszone. Aby jednak w każdej chwili móc cieszyć się ich mocą, warto przygotować sobie na przyszłość suszone liście.

Sprawdź to ➡ ➡  Soda oczyszczona i kurkuma - złoty środek na cienie i worki pod oczami

Możesz pozostawić liście do wyschnięcia w cieniu lub w suszarce w temperaturze 86 °C. Suszone liście poziomki mają gorzki smak i brak zapachu.

Poziomkowa herbata detoks

Chociaż wszyscy uwielbiają słodkie czerwone owoce poziomek, mówi się, że ich liście są dosłownie boskimi ziołami leczniczymi.

Przygotowanie poziomkowej herbaty

Herbatę poziomkową można przygotować zarówno ze świeżych, jak i z suszonych liści poziomek. Wystarczy zalać je wrzącą wodą i pozostawić na 5 minut.

Pij tę herbatę szczególnie przy chorobach wątroby lub nerek, reumatyzmie, chorobach gorączkowych oraz w celu oczyszczenia krwi.

Poziomkowa herbata pozbędzie się również nieświeżego oddechu.

Intensywny smak herbaty

Jeśli chcesz uzyskać naprawdę intensywne smaki, pozwól liściom fermentować. Rozłóż świeże liście poziomek na czystej szmatce, którą następnie owiń i przejedź po nich kilka razy wałkiem.

Pozostaw owinięte w płótno na 2-3 dni, a następnie pozwól liściom wyschnąć w klasyczny sposób.

Zbiór liści poziomki i ich smak

Idealny czas na zbiór liści poziomek to okres od maja do września, a najlepszy smak mają zawsze młode, jasnozielone liście, ponieważ starsze liście mogą mieć lekko gorzki smak.

Sprawdź to ➡ ➡  10 znaków ostrzegawczych chorób serca, których nie należy ignorować

Kąpiel relaksacyjna i zdrowotna z liśćmi poziomki

Możesz zrobić klasyczną gorącą kąpiel w liściach poziomek, dzięki temu odciążysz obolałe mięśnie i pomogą w leczeniu problemów skórnych.

Wrzuć kilka liści do przygotowanej kąpieli i zamieszaj. Ich właściwości lecznicze zaczynają działać po kilku minutach.


ZOBACZ TAKŻE