Jak uzdrowić nerki naturalnie za pomocą sody oczyszczonej

Bez wątpienia soda oczyszczona ma wiele zastosowań w całym domu. Ale ten powszechny składnik gospodarstwa domowego jest również bardzo korzystny na wiele problemów zdrowotnych.

Wodorowęglan sodu (NaHCO3) lub powszechnie znany jako soda oczyszczona jest krystaliczną substancją chemiczną zwykle występującą jako drobny proszek o słonym i alkalicznym smaku.

Pierwsze odnotowane użycie sody oczyszczonej miało miejsce w starożytnym Egipcie, gdzie była używana jako farba do pisania hieroglifów. W dzisiejszych czasach pierwsza fabryka, która produkowała sodę została otwarta w Nowym Jorku w 1846 roku przez dwóch piekarzy, Johna Dwighta i Austin Church.

Wykorzystanie sody oczyszczonej

  • Soda oczyszczona jest skutecznym środkiem zobojętniającym kwas w połączeniu z wodą.
  • Soda oczyszczona i woda mogą skutecznie łagodzić reakcje alergiczne z trującego bluszczu lub sumaka, gdy są nakładane na dotknięty obszar jako pasta.
  • Może skutecznie usuwać drzazgi.
  • Trzustka wytwarza również wodorowęglan.

Jak uleczyć nerki naturalnie za pomocą sody oczyszczonej

Zaburzeniom nerek zwykle towarzyszą niskie poziomy wodorowęglanów. Stan ten znany jest inaczej jako kwasica metaboliczna.

Ostatnie badania prowadzone przez Magdiego Yaqooba, profesora medycyny nerek w szpitalu Whitechapel w Royal London były pierwszym kontrolowanym badaniem w warunkach klinicznych, w którym badano wpływ sody oczyszczonej na nerki.

W badaniu wzięło udział 134 pacjentów cierpiących na zaawansowaną chorobę nerek. W ciągu jednego roku losowo wybranej grupie podawano codziennie tabletkę zawierającą wodorowęglan sodu.

Pod koniec rocznego badania czynność nerek u tych osób zmniejszyła się z szybkością oczekiwaną przy normalnym starzeniu, a pacjenci ci byli mniej skłonni do dializy.

Pij raz na tydzień szklankę wody połączoną z łyżką sody oczyszczonej, aby poprawić zdrowie nerek. Pamiętaj, żeby przed zastosowaniem tego lekarstwa skonsultować się z lekarzem w celu sprawdzenia czy nie ma przeciwwskazań.