Strona główna Zdrowie Jak użyć sprasowanego czosnku do poprawy wzroku bez okularów lub chirurgii

Jak użyć sprasowanego czosnku do poprawy wzroku bez okularów lub chirurgii

Wiek powoduje wiele problemów zdrowotnych, a osłabiony wzrok to tylko jeden z nich. Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem jest bardzo częste, zwłaszcza wśród kobiet powyżej 50 roku życia.

Oprócz starzenia się istnieje wiele innych czynników, które również wpływają na wzrok, a często obejmuje to styl życia, który prowadzisz. Ale czasami drobne zmiany w diecie, takie jak zwiększenie spożycia czosnku mogą mieć wielkie znaczenie.

Jak używać sprasowanego czosnku do odwróconej utraty wzroku bez okularów lub chirurgii

Redukcja cholesterolu

Według nowych badań przeprowadzonych przez Harvard Medical School obniżenie poziomu cholesterolu może prowadzić do zmniejszenia ryzyka zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem.

Rzecz w tym, że ten stan jest ściśle związany z nagromadzeniem złogów tłuszczu pod siatkówką co prowadzi do rozmycia lub ślepoty w centrum pola widzenia.

Jak wykazało badanie lipitor, statyna, która była podawana w dużych dawkach 23 pacjentom z zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem znacznie zmniejszyła złogi tłuszczu pod siatkówką i poprawiła widzenie u 10 pacjentów.

Jedną z leczniczych właściwości czosnku jest jego zdolność do obniżania poziomu cholesterolu dzięki silnym składnikom, które zawiera, które zapobiegają syntezie cholesterolu. Jedzenie zaledwie połowy ząbka czosnku dziennie może znacznie obniżyć poziom cholesterolu całkowitego.

Redukcja ciśnienia krwi

Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem jest również ściśle związane z nadciśnieniem. Wysokie ciśnienie krwi ogranicza przepływ krwi co poważnie wpływa na aktywność siatkówki.

Jej prawidłowa praca zależy od wysokiego poziomu tlenu dlatego ograniczony przepływ krwi dostarcza mniej tlenu do siatkówki co pogarsza twój wzrok.

Cząsteczki czosnku pod względem nadciśnienia znacznie obniżają skurczowe ciśnienie krwi. Zostało to potwierdzone przez dwa kontrolowane losowe badania.

Podsumowując czosnek jest niezwykle korzystnym naturalnym środkiem przeciwko zwyrodnieniu plamki żółtej związanemu z wiekiem.

Ważne: Aby zebrać większość korzyści zdrowotnych czosnku musisz go zmiażdżyć przed konsumpcją. To uwolni więcej jego aktywnych składników i zoptymalizuje jego efekty.

Czosnek jest zarówno niedrogim, jak i łatwo dostępną opcja walki z problemmai związanymi ze wzrokiem. Ponieważ jest całkowicie naturalny nie powoduje żadnych skutków ubocznych występujących w konwencjonalnych lekach.

Zwiększ spożycie czosnku, aby zapewnić dobre zdrowie oczu i zapobiec zwyrodnieniu plamki żółtej na dłuższą metę.

zobacz także

To zabija 100.000 osób rocznie: trucizna, której wszyscy używamy

Naukowcy z najbardziej prestiżowych ośrodków zdrowia przeprowadzili liczne badania i doszli do wniosku, że odświeżacze powietrza i produkty do sprzątania domu to zakamuflowani zabójcy!Według...

Zastosowanie i zalety natki pietruszki w zdrowiu i urodzie

Natka pietruszki to bardzo godna polecenia roślina dla kobiet. Jest nie tylko skuteczna w łagodzeniu bolesnych objawów menstruacyjnych, ale także zwalcza objawy menopauzy i zapobiega...

Potężny napój do leczenia astmy i niedokrwistości

Ponieważ figi są dostępne przez cały rok, można stworzyć z nich potężny napój, który obniży poziom cholesterolu i poprawi trawienie. Ten napój może też pomóc przy astmie, obniżeniu...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Świeży ananas jest niskokaloryczny, a także to doskonałe źródło witaminy C, 100 g owoców zawarte jest nawet 47,8% tej witaminy.Witamina C jest niezbędna do syntezy...
Istnieje coraz więcej dowodów, że ogórki są pełne składników odżywczych, które mogą walczyć nawet z najbardziej niebezpiecznymi chorobami, w tym rakiem.To warzywo jest również przydatne w...
Ból kości to wrażliwość lub dyskomfort, który jest powszechny w starszym wieku, ponieważ jest wynikiem niedoborów składników odżywczych, zużycia, złamań i innych urazów.Ból kości...
Ludzie cierpiący na zapalenie pęcherza moczowego doświadczają bardzo uporczywego bólu. Ucisk na pęcherz, ból i stała konieczność oddawania moczu to niektóre z objawów tej choroby. Istnieje naturalny...
Pewnie nie raz już słyszeliście, że zaleca się spożywanie soi i mleka sojowego, istnieją jednak dowody, które wskazują, że może to prowadzić do powikłań zdrowotnych.Dlaczego...