Użyj octu jabłkowego w leczeniu zapalenia i bólu stawów

Zapalenie stawów może być bardzo bolesnym i poważnym schorzeniem, które atakuje stawy w różnych częściach ciała. W zależności od stanu możesz odczuwać różne poziomy bólu od łagodnego do rozdzierającego.

Istnieją różne podejścia do leczenia bólu stawów i zapalenia stawów. Większość obejmuje dużo odpoczynku i odpowiednią terapię, ale czasami ból jest tak rozdzierający, że wydaje się, że nic nie może pomóc.

Mając nadzieję, że coś może złagodzić ból zapewne wypróbowałaś różnego rodzaju tabletki przeciwbólowe, ale bez skutku, ból nadal istnieje. Czasami medycyna konwencjonalna nie może zapewnić satysfakcjonujących rezultatów, dlatego mądrze jest wypróbować inne, bardziej naturalne podejścia.

Naturalne środki zaradcze mogą być znacznie bardziej skuteczne, ponieważ zawierają wszystkie zdrowe składniki odżywcze i nie powodują niepożądanych skutków ubocznych, dzięki czemu można je bezpiecznie stosować.

Poniższe przepisy oparte są na occie jabłkowym jako głównym składniku, ponieważ udowodniono, że jest bardzo skuteczny w łagodzeniu bólu stawów. Ponadto ocet jabłkowy odtruwa organizm i powinnaś skorzystać ze wszystkich jego zalet.

Zapaleniu stawów można zapobiec, jeśli regularnie spożywasz ocet jabłkowy.

Ocet jabłkowy i sok wiśniowy

Dodaj 1-3 łyżki octu jabłkowego do szklanki wody lub soku wiśniowego i pij codziennie przed jedzeniem.

Olej kokosowy i ocet jabłkowy

Aby uzyskać lepsze wchłanianie połącz 1 łyżkę oleju kokosowego z 2 łyżkami octu jabłkowego. Dzięki tej kombinacji delikatnie masuj bolesne stawy, a szybko zobaczysz rezultaty.

Kąpiel z octu jabłkowego

Jeśli masz problemy ze stawami stóp kąpiel, moczenie może być dla Ciebie bardzo korzystne. Dodaj ocet do 6 szklanek wody, wlej całość do miski i umieść w niej stopy.

Jeśli jednak zapalenie stawów wpływa na inny obszar ciała możesz po prostu wylać tę mieszaninę na bawełniany ręcznik i przykryć nim bolesny obszar.