Walcz z wysokim ciśnieniem stosując lekarstwo z czosnku i imbiru

Wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu to dwa czynniki sercowo-naczyniowe, które stają się coraz częstsze z każdym rokiem ze względu na coraz bardziej siedzący tryb życia.

Ich początek powoduje nadmierne napięcie mięśnia sercowego co z kolei wpływa na krążenie krwi i zdrowie tętnic.

Najbardziej niepokojące jest to, że oba stany rozwijają się w ciszy i są najczęściej diagnozowane kiedy są już na zaawansowanym etapie.

W rezultacie zwiększa się ryzyko takich stanów, jak miażdżyca, zawał i udar.

Mogą również wpływać na funkcjonowanie innych układów ciała, jakość życia cierpiącego zaczyna się pogarszać.

Na szczęście można przygotować pewne domowe środki, aby bezpiecznie i skutecznie zwalczać te warunki dzięki właściwościom niektórych naturalnych składników.

W dzisiejszym artykule chcemy podzielić się receptą zawierającą imbir i czosnek, która jest bardzo przydatna w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i wysokiego poziomu cholesterolu ze względu na koncentrację składników odżywczych

Ten naturalny środek na bazie imbiru i czosnku to starożytne lekarstwo, które jest używane do obniżenia wysokiego ciśnienia krwi i złego poziomu cholesterolu (LDL).

Składniki te wyróżniają się właściwościami przeciwzapalnymi, oczyszczającymi i rozszerzającymi naczynia krwionośne. Po wchłonięciu ich przez organizm ułatwiają one kontrolę tych stanów.

To lekarstwo nie jest cudownym lekiem ani czymś podobnym do tego. Jest to jednak świetna pomoc dla osób u których zdiagnozowano te problemy.

Korzyści z imbiru

Główne korzyści z imbiru, które zwalczają wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu przypisuje się substancji czynnej znanej jako gingerol.

Ta substancja nadaje temu składnikowi charakterystycznego, pikantnego smaku. Działa również  jako naturalny środek przeciwzapalny, który jest idealny do łagodzenia problemów z krążeniem.

Jego działanie odtruwające wspomaga oczyszczanie krwi, a tym samym zmniejsza gromadzenie się lipidów na ścianach tętnic.

Ma również niewielki wpływ moczopędny, który pomaga wyeliminować płyn zatrzymany w tkankach organizmu, reguluje też sole mineralne i ułatwia kontrolę nad wysokim ciśnieniem krwi.

Korzyści czosnku

Czosnek jest uważany za jeden z najlepszych pokarmów promujących zdrowie sercowo-naczyniowe od czasów starożytnych. Wynika to z wysokiego stężenia związku siarkowego zwanego allicyną.

Ta substancja ma właściwości przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe i rozszerzające naczynia krwionośne. Wszystko to determinuje regulację ciśnienia krwi i zapobiega gromadzeniu się cholesterolu.

Co więcej jego moc detoksykująca wzmacnia procesy filtrujące krew. Zmniejsza to gromadzenie się toksyn i innych szkodliwych cząstek, które przemieszczają się przez krwioobieg.

Ponadto czosnek zawiera ważne ilości witamin i minerałów, które wzmacniają mięsień sercowy i tętnice.

Jak przygotować ten środek?

Aby poprawić właściwości imbiru i czosnku, środek ten zawiera także ocet jabłkowy, cytryny i miód.

Wszystkie te składniki tworzą potężną, naturalną recepturę, która zapobiega nieskończonej liczbie chorób przy regularnym spożywaniu.

Co więcej mimo, że lek ten pomaga poprawić zdrowie układu krążenia, wzmacnia również układ odpornościowy i poprawia zdrowie płuc.

Składniki

 • 1 łyżeczka startego imbiru (5 ml)
 • 1 ząbek czosnku
 • ½ szklanki soku z cytryny (125 ml)
 • 1 łyżka miodu (25 g)
 • 1 łyżka octu jabłkowego (10 g)

Metoda

 • Wlać sok z cytryny do szklanego słoika, a następnie dodać starty imbir i rozgnieciony ząbek czosnku.
 • Wszystko razem wymieszaj drewnianą łyżką i dodaj miód, ocet jabłkowy.
 • Dobrze zamknij i pozostaw na 24 godziny.
 • Pamiętaj, aby wstrząsnąć kilkakrotnie, aby wszystkie jego składniki dobrze się ze sobą zmieszały.
 • Po 24 godzinach wypij łyżkę na pusty żołądek i powtórz to przed każdym głównym posiłkiem.
 • Przechowuj pozostały lek w lodówce i spożywaj go codziennie.
 • Pamiętaj, że jego efekty nie są natychmiastowe, ale poczujesz się lepiej w ciągu kilku dni.

Aby osiągnąć pozytywne rezultaty podczas tego leczenia, należy poprawić nawyki żywieniowe i ćwiczyć regularnie.

Połączenie wszystkich tych czynników jest najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z tymi problemami zanim pojawią się inne komplikacje.