Wczesne objawy uszkodzeń nerek. Najprawdopodobniej je ignorujesz!

objawy uszkodzenia nerek

Wczesne wykrycie ma kluczowe znaczenie dla skutecznego leczenia choroby nerek.

[quads id=8]

Ponieważ znaki ostrzegawcze zaczynają się pojawiać na długo przed wystąpieniem choroby, ich rozpoznanie może pomóc w rozwiązaniu problemu we wczesnym stadium choroby, a tym samym zwiększyć szanse na wyzdrowienie.

[quads id=10]

Jednak te wczesne objawy zwykle nie wpływają na jakość życia, więc kiedy ludzie zaczynają ich doświadczać, zazwyczaj je ignorują nie zdając sobie sprawy, że mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

[quads id=9]

Ból krzyża wymaga natychmiastowej pomocy medycznej

Jeśli doświadczasz tego rodzaju bólu zwłaszcza po stronie, na której śpisz może to oznaczać, że nerka po tej stronie może być uszkodzona. Bólowi temu zwykle towarzyszy bolesne oddawanie moczu.

[quads id=5]

Pojawienie się chorób skóry

Typowymi objawami niewydolności nerek są świąd skóry i suchość. Po pierwsze, nerki są odpowiedzialne za usuwanie toksyn z organizmu, taką samą funkcję pełni wątrobą. W związku z tym każda dysfunkcja nerek może łatwo powodować problemy związane ze skórą, takie jak wysypka.

[quads id=4]

Obrzęk różnych części ciała

Bardziej alarmującym objawem tego stanu jest obrzęk różnych części ciała. Jak wspomniano powyżej nerki mają kluczowe znaczenie dla eliminacji odpadów z organizmu, więc gdy ich funkcja jest zagrożona odpady w organizmie zaczynają się gromadzić, co powoduje obrzęk.

[quads id=3]

Znaczenie ma również kolor moczu

W przypadku dysfunkcji nerek zmienia się również kolor moczu. Oprócz zmiany koloru, mocz może również stać się pienisty lub bardziej skoncentrowany. Ten objaw wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

[quads id=7]

Niewydolność nerek może powodować niedokrwistość

Poza tym, że są odpowiedzialne za proces detoksykacji w twoim ciele, twoje nerki są również odpowiedzialne za zapewnienie prawidłowego transportu tlenu do RBC przez witaminę – erytropoetynę. Gdy nerki są uszkodzone nie mogą prawidłowo wydzielać tej witaminy, co prowadzi do niedokrwistości.

Kadm jest również sprawcą

Kadm jest metalem, który spożywamy przez jedzenie. Okazało się, że powoduje zaburzenia nerek.

Kilka wskazówek, jak zapobiegać niewydolności nerek

Uszkodzenia nerek można zapobiegać poprzez ograniczenie czynników ryzyka, z których niektóre obejmują unikanie miejsc szkodliwych, takich jak miejsca, w których ludzie palą lub miejsca pełne kadmu, takie jak przemysłowe miejsca pracy.

Kolejnym ważnym krokiem jest utrzymanie silnego układu odpornościowego poprzez regularne treningi i spożywanie zdrowej, zbilansowanej diety bogatej w zielone warzywa liściaste.