Strona główna Zdrowie Wczesne objawy uszkodzeń nerek. Najprawdopodobniej je ignorujesz!

Wczesne objawy uszkodzeń nerek. Najprawdopodobniej je ignorujesz!

Wczesne wykrycie ma kluczowe znaczenie dla skutecznego leczenia choroby nerek. Ponieważ znaki ostrzegawcze zaczynają się pojawiać na długo przed wystąpieniem choroby, ich rozpoznanie może pomóc w rozwiązaniu problemu we wczesnym stadium choroby, a tym samym zwiększyć szanse na wyzdrowienie.

Jednak te wczesne objawy zwykle nie wpływają na jakość życia, więc kiedy ludzie zaczynają ich doświadczać, zazwyczaj je ignorują nie zdając sobie sprawy, że mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Ból krzyża wymaga natychmiastowej pomocy medycznej

Jeśli doświadczasz tego rodzaju bólu zwłaszcza po stronie, na której śpisz może to oznaczać, że nerka po tej stronie może być uszkodzona. Bólowi temu zwykle towarzyszy bolesne oddawanie moczu.

Pojawienie się chorób skóry

Typowymi objawami niewydolności nerek są świąd skóry i suchość. Po pierwsze, nerki są odpowiedzialne za usuwanie toksyn z organizmu, taką samą funkcję pełni wątrobą. W związku z tym każda dysfunkcja nerek może łatwo powodować problemy związane ze skórą, takie jak wysypka.

Obrzęk różnych części ciała

Bardziej alarmującym objawem tego stanu jest obrzęk różnych części ciała. Jak wspomniano powyżej nerki mają kluczowe znaczenie dla eliminacji odpadów z organizmu, więc gdy ich funkcja jest zagrożona odpady w organizmie zaczynają się gromadzić, co powoduje obrzęk.

Znaczenie ma również kolor moczu

W przypadku dysfunkcji nerek zmienia się również kolor moczu. Oprócz zmiany koloru, mocz może również stać się pienisty lub bardziej skoncentrowany. Ten objaw wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Niewydolność nerek może powodować niedokrwistość

Poza tym, że są odpowiedzialne za proces detoksykacji w twoim ciele, twoje nerki są również odpowiedzialne za zapewnienie prawidłowego transportu tlenu do RBC przez witaminę – erytropoetynę. Gdy nerki są uszkodzone nie mogą prawidłowo wydzielać tej witaminy, co prowadzi do niedokrwistości.

Kadm jest również sprawcą

Kadm jest metalem, który spożywamy przez jedzenie. Okazało się, że powoduje zaburzenia nerek.

Kilka wskazówek, jak zapobiegać niewydolności nerek

Uszkodzenia nerek można zapobiegać poprzez ograniczenie czynników ryzyka, z których niektóre obejmują unikanie miejsc szkodliwych, takich jak miejsca, w których ludzie palą lub miejsca pełne kadmu, takie jak przemysłowe miejsca pracy.

Kolejnym ważnym krokiem jest utrzymanie silnego układu odpornościowego poprzez regularne treningi i spożywanie zdrowej, zbilansowanej diety bogatej w zielone warzywa liściaste.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Nie ma wątpliwości, że kawa jest najczęściej spożywanym napojem z samego rana, z jednej strony podnosi ona poziom energii i przygotowuje nas do nadchodzącego dnia, z...
Mycie twarzy wykorzystując miód sprawi, że będzie ona wyglądać młodziej i piękniej. Zanieczyszczenia i stres znacząco wpływają na naszą cerę. Jednak mimo to chcąc utrzymać ją w doskonałym stanie musimy przyjąć jej oczyszczanie...
Mieszanka cytryny i imbiru może pomóc w leczeniu problemów związanych z obrzękiem brzucha. Obrzęk brzucha jest bardzo nieprzyjemny, może prowadzić do wielu dyskomfortów. Imbir ma właściwości...
Szafran to jedna z najbardziej egzotycznych i drogich przypraw, znana z głębokiego kasztanowego koloru i słodkiego smaku.  Jego wyraźny smak pochodzi od związków chemicznych, takich...
Niedokrwistość może być przyczyną niektórych poważnych chorób. Najpierw trzeba skonsultować się z lekarzem i upewnić się, że nie masz niedokrwistości hemolitycznej, anemii sierpowatej lub niedokrwistości syderoblastycznej. Tego...