Strona główna Zdrowie To właśnie dzieje się z ciałem, kiedy jesz awokado dziennie

To właśnie dzieje się z ciałem, kiedy jesz awokado dziennie

Jeśli chcesz stracić dodatkowe kilogramy i przyspieszyć metabolizm powinieneś zacząć jeść awokado każdego dnia, ponieważ ten niesamowity owoc jest bardzo korzystny. Będziesz zaskoczony jak zdrowe jest awokado.

To właśnie dzieje się z twoim ciałem, kiedy jesz jedno awokado dziennie

Twoja wątroba wytwarza więcej glutationu

Kiedy zaczniesz spożywać awokado każdego dnia, wątroba zacznie wytwarzać bardzo silny przeciwutleniacz znany jako Glutation. Awokado jest również bogate w magnez, który jest niezwykle ważny dla ponad 300 procesów metabolicznych.

Otrzymujesz tłuszcze jednonienasycone

Awokado są również świetne, ponieważ zawierają jednonienasycony kwas oleinowy wykorzystywany jako powolna energia spalania, która jest korzystna dla metabolizmu. Z drugiej strony, gdy spożywasz nasycone tłuszcze, podczas spalania nie uwalniają energii, ale gromadzą się w organizmie.

Ponieważ awokado zawiera tłuszcze jednonienasycone, wiele badań wykazało, że są idealnymi owocami do odchudzania, a także są korzystne w leczeniu cukrzycy, podczas gdy przyrost masy ciała i wysoki poziom cukru wynikają ze spożywania wielonienasyconych tłuszczów i węglowodanów.

Dostajesz kwasy tłuszczowe Omega-9

W ciągu ostatniej dekady przeprowadzono badania nad kwasami omga-9 zawartymi w awokado. W rzeczywistości awokado jest najlepszym źródłem tych tłuszczów.

W badaniach wykazano również, że kwasy omega-9 obniżają poziom cholesterolu LDL, jednocześnie podnosząc poziom HDL – dobry cholesterol. Również te tłuszcze pomagają wchłaniać przeciwutleniacze i witaminy z pożywienia, dlatego staraj się spożywać żywność bogatą w zdrowe składniki odżywcze.

Zmniejsz uczucie głodu

Awokado pomaga również w kontrolowaniu głodu i dlatego pomaga w procesie odchudzania i przyspiesza metabolizm. Pomaga również ciału wykorzystywać składniki odżywcze, które otrzymujesz z pożywienia, co dodatkowo pomaga w procesie odchudzania i zmniejszaniu głodu. Co ważniejsze zawierają one wodę, która jest niezbędna do zachowania nawodnienia i procesów metabolicznych.

Lepsza kontrola insuliny

Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu poziom cukru jest bardzo ważny. Wydzielanie insuliny jest procesem, który usuwa zbędny cukier z organizmu i w ten sposób zapobiega poważnym problemom.

Nadmiar cukru jest magazynowany w tkance mięśniowej i wątrobie, a kiedy są przeciążone, zaczyna gromadzić się w komórkach tłuszczowych. Proces ten prowadzi do niskiego poziomu cukru, więc zaczynasz spożywać węglowodany, które zapobiegną odchudzaniu, a co bardziej niebezpieczne może to prowadzić do cukrzycy.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Sepsa to choroba zagrażająca życiu, spowodowana reakcją organizmu na infekcję. Twój układ odpornościowy chroni cię przed wieloma chorobami i infekcjami, ale może również przejąć nadreaktywność w odpowiedzi...
Awokado ma wyjątkową zawartość składników odżywczych, co czyni je jednym z najzdrowszych pokarmów na Ziemi. Ale stary mit o zagrożeniach związanych z tłuszczami nie...
Bez wątpienia kolana to jedne z najbardziej skomplikowanych stawów w ludzkim ciele. W rzeczywistości te stawy zapewniają prawidłową postawę ciała i ruchy nóg, co obejmuje...
Wszyscy mamy nasze poranne nawyki, jak zaczynamy dzień i co robimy najpierw po tym, jak wstajemy z łóżka. Niektórzy piją herbatę, inni kawę, inni najpierw...
Niestety w dzisiejszych czasach wszyscy prowadzimy bardzo gorączkowy tryb życia, stres, który nam towarzyszy każdego dnia negatywnie wpływa na nasze ciało i umysł. Dodatkowo nasz organizm...