Włoski eliksir długowieczności: Pomaga przy bólach stawów, odmładza całe ciało

Czy próbowałeś już wszystkiego na ból mięśni i stawów? Na pewno nie tego włoskiego przepisu.

Znany jest jako eliksir długowieczności, a zaledwie jedna łyżeczka dziennie może wzmocnić organizm i zwalczyć stres oksydacyjny.

Problemy zdrowotne, które może rozwiązać eliksir

Głównymi składnikami mikstury są oliwa z oliwek i ostra papryka. Ta mieszanka zawiera kapsaicynę. Jest to związek roślinny, który nadaje papryce ostry smak.

Pomimo ostrego smaku kapsaicyna ma silne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i doskonałe właściwości antyoksydacyjne.

Rezultatem jest złagodzenie objawów zapalenia mięśni i stawów. Kapsaicyna ma również korzystny wpływ na układ krwionośny i zapobiega powstawaniu zakrzepów.

Eliksir młodości?

Kapsaicyna może spowolnić naturalny proces starzenia się organizmu. Dzieje się tak dlatego, że chroni komórki organizmu przed uszkodzeniem przez tzw. wolne rodniki, które powodują stres oksydacyjny.

Dla kogo jest przeznaczony ten preparat?

Możesz przygotować eliksir z włoskiej medycyny ludowej w ramach profilaktyki, ale są problemy zdrowotne, na które jest on bezpośrednio przeznaczony.

Oliwę z papryczką chili powinni stosować pacjenci z łuszczycą, reumatoidalnym zapaleniem stawów, chorobą krążka międzykręgowego, neuropatią cukrzycową, urazami mechanicznymi i bólami nerwów.

Przepis na cudowną włoską mieszankę

Czego będziesz potrzebować?

  • 30 małych, suszonych papryczek chili,
  • 1 szklanka oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia,
  • gałązka rozmarynu.

Proces przygotowania:

Zmiel paprykę w maszynce do mięsa lub rozgnieć w moździerzu, a następnie umieść w butelce z ciemnego szkła

Dodaj rozmaryn i ciepłą oliwę z oliwek. Zamknij i odstaw na 5 dni. Gdy mieszanka będzie gotowa, nałóż na bolesny obszar.

Można stosować zewnętrznie i wewnętrznie, jedna łyżeczka w ciągu dnia. (Może być również dodawany do potraw.)

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: