Włosy wyrastające z uszu? Nie należy tego lekceważyć, może to być objaw poważnej choroby!

Nie ignoruj nadmiernego wzrostu owłosienia - to może być oznaka poważnej choroby!

Włosy rosną na większości obszarów naszego ciała. Niektórzy z nas nie zwracają uwagi na te niewinne szczegóły, jednak mało kto przypuszcza, że włosy rosnące z ucha mogą być wskaźnikiem naszego zdrowia.

Odkrycia specjalistów dowodzą, że włosy rosnące w uszach mogą pełnić ważną rolę w diagnostyce zdrowia.

Dlatego nie powinniśmy ignorować żadnych zmian, jakie zauważamy na swoim ciele, w tym również tych związanych z naszymi uszami, ponieważ mogą one dać nam cenny sygnał ostrzegawczy.

Co mówią nam włosy w uszach?

Oprócz czynników genetycznych, nadwagi i palenia papierosów, istnieje inny czynnik zwiększający ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, w tym zawału serca.

Są to właśnie nasze uszy, a dokładniej mówiąc ilość włosów rosnących na naszych uszach lub wyrastających bezpośrednio z naszych uszu.

Zespół lekarzy odkrył już w 1973 roku związek między fałdami ucha, a włoskami w nich oraz zawałem serca.

Twierdzą także, że fałdy na płatku ucha mogą wskazywać na choroby wieńcowe. Pięć lat później lekarze badali związek bruzd na uszach z chorobami serca.

Wnioski były jednoznaczne – obie cechy nasilają się wraz z wiekiem. Z badań sekcyjnych wynikało, że większość pacjentów z problemami kardiologicznymi miało również problemy ze śledzioną, otyłością, łysieniem i wspomnianymi wcześniej włosami i fałdami na uszach.

Sprawdź to ➡ ➡  Spożywaj 1 łyżkę octu jabłkowego każdego dnia i obserwuj

Co to oznacza dla naszego zdrowia?

Fałdy na uszach są związane z chorobami serca, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Ale skąd się biorą włosy w naszych uszach?

Według niektórych lekarzy winne są tu suplementy testosteronu, które głównie zażywają mężczyźni. Dlatego lepiej unikać wszelkich suplementów hormonalnych, które nie zostały zalecone przez lekarza.

Jak temu zapobiegać?

Wyrwanie włosów z uszu nie pomoże. Musimy działać bardziej gruntownie – zmienić naszy styl życia na zdrowszy, regularnie kontrolować ciśnienie krwi i poziomy cholesterolu.

Jeśli jest to konieczne, zredukować wagę ciała i zapewnić sobie regularną aktywność fizyczną. Zwracajmy uwagę na sygnały, które nasze ciało do nas wysyła.

Nie zaniedbujmy regularnych wizyt u lekarza w celu profilaktyki.

Chociaż związek między włosami w uszach, a chorobami serca może wydawać się nieoczywisty, to jednak ważne jest, aby nie lekceważyć żadnych sygnałów, jakie wysyła nam nasze ciało.

Dbajmy o swoje zdrowie i nie bójmy się konsultować z lekarzem, jeśli zauważymy jakiekolwiek niepokojące zmiany.

Wczesne wykrycie i zapobieganie mogą uratować nam życie. Pamiętajmy, że zdrowie to nasz najcenniejszy skarb i warto o nie dbać każdego dnia!


ZOBACZ TAKŻE