Strona głównaZdrowieWoda z ogórków - kwaskowaty, ale niezwykle zdrowy napój

Woda z ogórków – kwaskowaty, ale niezwykle zdrowy napój

Woda z ogórków może być zaskakująco korzystnym napojem dla wielu problemów zdrowotnych i dobrego samopoczucia. Utrzymuje zdrowe mięśnie, utrzymuje skórę czystą, nawilża ciało, zapewnia więcej energii w ciągu dnia i wiele więcej!

Jest to bardzo ważne dla przedłużonego dobrostanu i utrzymania zdrowia twojego systemu.

W tym artykule wymieniono wszystkie korzyści zdrowotne wynikające z picia wody z ogórków w ramach codziennej rutyny.

1. Zapewnia zdrowsze i bardziej intensywne mięśnie

Ogórki są doskonałym źródłem krzemionki, związku chemicznego znanego ze swojego znaczenia we wzroście i sile tkanek łącznych organizmu, takich jak mięśnie, kości i zęby.

Pomaga również w regeneracji tkaniny łącznej. W drodze do siłowni dodaj tylko kilka plasterków ogórka do butelki z wodą, aby zwiększyć efektywność. Pomaga również w regeneracji tkaniny łącznej.

2. Czystsza skóra

Ogórki są również bogate w właściwości przeciwutleniające. Utrzymują Twoją skórę delikatną i czystą. Jeśli cierpisz na przebarwienia lub trądzik jest to dobry sposób na zmniejszenie zaczerwienienia i guzków skóry, po prostu myj twarz wodą z ogórka.

3. Ogórki mają mało kalorii

Dokładnie tylko 45 w średniej wielkości ogórku. Jest to niewielka liczba, biorąc pod uwagę, że dodamy tylko niewielką liczbę plasterków do naszej wody pitnej.

4. Detoksykacja organizmu

Woda z ogórków może usuwać z organizmu wiele toksyn. Dlatego używamy tego napoju w preparatach myjących, które usuwają toksyny z naszego systemu.

5. Nawodnienie

W lecie, a raczej w każdy upalny dzień w roku ważne jest, aby pozostać dobrze nawodnionym. Woda z ogórków może pomóc w osiągnięciu optymalnej temperatury ciała, hamując pewne aspekty układu sercowo-naczyniowego.

6. Daje ci więcej energii

Po co pić kawę i napoje energetyczne skoro można po prostu pić wodę z ogórka? Dodaje energii usuwając toksyny z organizmu i zapobiegając zmęczeniu w tym procesie. Może także zwiększyć jakość skupienia podczas pracy.

7. O wiele więcej witamin i minerałów.

Woda z ogórka zwiększa spożycie witamin i minerałów, które spożywamy przez różne płyny w ciągu dnia. Woda sama w sobie jest słabym źródłem witamin lub minerałów i dlatego potrzebujemy napoju o większej wartości odżywczej.

Woda z ogórków może być bardzo łatwa do przygotowania. Do wody po prostu dodaj kilka kawałków ogórka.

Wskazówka: dodaj kilka plasterków cytryn, aby poprawić jakość smaku.

Zobacz Też: