Woda owsiana: pij ją codziennie na pusty żołądek, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha

Jeśli należysz do osób, które nieustannie zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, oprócz wystarczającej ilości ćwiczeń i odpowiedniej diety włącz do swojego codziennego planu picie wody owsianej.

Pomaga obniżyć poziom cukru we krwi, zwiększa uczucie sytości i wspomaga trawienie. Jak to zrobić i jak to działa?

Owsianka

Płatki owsiane znane są ze swojego pozytywnego wpływu na zdrowie. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom stanowią doskonałe źródło energii i składników odżywczych dla naszego organizmu.

Zawierają dużą ilość przydatnego błonnika, białek roślinnych, witamin i węglowodanów złożonych, a ich zastosowanie w kuchni jest bardzo różnorodne. Powinny zatem stanowić stały element zdrowej diety.

Woda owsiana

W ostatnich latach dużą uwagę poświęcono także wodzie owsianej, która skutecznie pomaga w utracie tłuszczu z brzucha. Dzięki regularnemu spożywaniu znacznie szybciej uzyskasz upragnione, piękne okolice brzucha.

Proces produkcji

Podstawą tego zdrowego napoju jest 1 pełna szklanka płatków owsianych. Należy je wstępnie namoczyć w czystej wodzie i pozostawić na kilka godzin. Najlepiej zawsze robić to poprzedniego wieczoru i pozostawić płatki namoczone na noc.

Rano do blendera wsypujemy płatki z wodą i dokładnie mieszamy oba składniki. Nigdy więc nie wylewaj wody z płatków, bo zostały do ​​niej wypłukane wszystkie witaminy i minerały.

Następnie dodaj kolejne dwie szklanki wody i ponownie wymieszaj mieszaninę. Następnie przecedź wszystko przez szmatkę lub grube sitko i masz pożywny napój gotowy do spożycia.

Napój można ulepszyć

Smak i działanie wody owsianej można wzmocnić np. szczyptą cynamonu lub łyżeczką miodu.

Jak wykorzystać wodę owsianą

Zacznij pić ten leczniczy napój z samego rana, najlepiej na czczo, a następnie pij go przez cały dzień.

Działanie wody owsianej

A w jaki sposób ten nie tylko zdrowy, ale i stosunkowo smaczny napój pomaga schudnąć?

Dzięki dużej zawartości błonnika będziesz mieć znacznie lepsze trawienie, a jednocześnie poczujesz się wystarczająco syty. Twoje jelita będą w dobrej kondycji i będą zawierać zdrowe bakterie jelitowe.

Jednocześnie metabolizm Twojego organizmu przyspieszy, a kalorie będą spalane znacznie szybciej. Z biegiem czasu unikniesz także dolegliwości takich jak wzdęcia, biegunka czy zaparcia.

Dzięki pozytywnemu wpływowi na jelita poprawi się także cały układ odpornościowy.