Strona główna Zdrowie Jak wybielić zęby w naturalny sposób stosując domowe rozwiązanie

Jak wybielić zęby w naturalny sposób stosując domowe rozwiązanie

Produkty, które  mogą dać ci piękny uśmiech możesz kupić w większości drogerii i aptek. Problem? Wiele z tych produktów do wybielania zębów zawiera substancje chemiczne, które mogą być szkodliwe dla zdrowia, a nawet mogą prowadzić do erozji szkliwa zębów.

Nawet profesjonalny zabieg wybielania wykonany przez dentystę może powodować bolesną wrażliwość na ciepło i zimno.

Ale nie trać nadziei, jeśli chcesz bielszego, piękniejszego uśmiechu istnieje skuteczny naturalny środek, który możesz stosować raz w tygodniu , a wymaga on tylko dwóch składników, takich jak soda oczyszczona i cytryna.

Jak wybielić zęby w naturalny sposób

Możesz wybielać zęby w domu naturalnie i tanio za pomocą dwóch prostych, całkowicie naturalnych składników i szczoteczki do zębów. Będziesz potrzebować tylko kilku minut i robić to raz w tygodniu.

Składniki:

 • 1 łyżka sody oczyszczonej
 • Sok z połowy cytryny lub limonki
 •  Szczoteczka do zębów

Przygotowanie:

 1. Umieść łyżkę sody oczyszczonej w miseczce i wyciśnij do niej sok z połowy cytryny lub limonki.
 2. Podczas łączenia może dojść do powstania piany, gdyż soda reaguje z kwasem cytrynowym w soku z cytryny.
 3. Gdy piana zniknie, weź szczoteczkę do zębów i wymieszaj mieszankę, aby uzyskać gęstą pastę. Jeśli pasta jest zbyt płynna, dodaj szczyptę sody oczyszczonej, aż dojdziesz do właściwej konsystencji.
 4. Nałóż pastę na szczoteczkę do zębów i dokładnie umyj zęby, tak jak zwykła pastą do zębów.
 5. Przepłucz usta dużą ilością wody i to wszystko!

 Należy o tym pamiętać podczas wybielania zębów za pomocą sody oczyszczonej i cytryny

 1. Ten naturalny domowy środek wybielający powinny być stosowany nie częściej niż raz w tygodniu, aby uniknąć uszkodzenia szkliwa pokrywającego zęby.
 2. Zalecamy używanie nowej, czystej szczoteczki do zębów przy pierwszej próbie użycia tej metody i używaniu tej szczoteczki tylko do tego zabiegu wybielania. Innymi słowy, nie używaj jej codziennie.
 3. Jeśli nie masz pod ręką cytryn lub limonek, 1-2 łyżki wody mogą je zastąpić.
 4. Zabieg ten nie jest zalecany dla osób noszących aparaty ortodontyczne, ponieważ może to powodować nierówne wybielenie, które będzie zauważalne po zdjęciu aparatów ortodontycznych.
 5. Smak mieszanki wybielającej jest kwaśny i trochę dziwny, ale ilość użyta do wybielenia jest całkowicie bezpieczna i nietoksyczna w przypadku przypadkowego połknięcia.
 6. Po zaledwie miesiącu stosowania (tylko cztery zabiegi), powinieneś zacząć wzauważyć rezultaty w postaci bielszego, bardziej błyszczącego uśmiechu.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Z czasem ściany naszych jelit zostają pokryte pozostałościami tego co spożywamy, które są niebezpieczne dla naszego ogólnego stanu zdrowia . Oprócz zakłóceń w normalnych funkcjach organizmu, nagromadzone odpady mogą...
Achalazja jest zaburzeniem motoryki przełyku, które jest powszechnie błędnie zdiagnozowane początkowo jako choroba refluksowa przełyku. Co to jest achalazja? Achalazja jest rzadkim zaburzeniem, które utrudnia wchłanianie pokarmu...
Biegunka (rozwolnienie) jest częstym pasmem luźnych, wodnistych, miękkich stolców z wzdęciem brzucha lub bez niego, ciśnieniem i skurczami. Co to jest biegunka? Każdy ma od czasu do...
Od pewnego czasu granaty są popularnym owocem na Bliskim Wschodzie, w Indiach i innych krajach azjatyckich. Jednak ich popularność rośnie na całym świecie dzięki ich...
Zdaniem ekspertów spożywanie pół litra tego soku każdego dnia w sposób ciągły podwoi wartość azotanu w osoczu, co będzie miało pozytywny wpływ na siłę mięśni i...