Strona głównaZdrowieNie wydawaj pieniędzy na leki obniżające poziom cholesterolu

Nie wydawaj pieniędzy na leki obniżające poziom cholesterolu

Poznaj prosty przepis pochodzący od Amiszów, który ma wspaniałe właściwości lecznicze, a dodatkowo wzmocni Twój układ odpornościowy w krótkim czasie. Przepis ten doskonale nadaje się przy problemach z ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu.

Lekarstwo to powinno być spożywane przez tydzień, a co najważniejsze jest bardzo łatwe do przygotowania.

Składniki:

-1 Kawałek imbiru (1cm,starty)

-1 ząbek czosnku
-1 łyżka octu jabłkowego
-1 łyżka soku z cytryny
-1 łyżeczka miodu

Przygotowanie:

Wystarczy wymieszać wszystkie składniki w blenderze przez około 30 sekund, następnie odcedzić i przechowywać w lodówce przez 5 dni.

Spożywanie:

Spożywaj łyżkę tego środka zaradczego rano przed śniadaniem i łyżkę wieczorem przed pójściem do łóżka. Nie zaleca się przyjmować tego środka więcej niż 3 razy dziennie. W krótkim czasie ciśnienie krwi powinno się obniżyć i poczujesz się znacznie lepiej niż wcześniej.

Czy imbir obniża poziom cholesterolu?

Tak, imbir może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi. Zawiera on wiele składników odżywczych, które pomagają w oczyszczaniu tętnic i zmniejszają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych1. Imbir ma właściwości przeciwzapalne i działa przeciwzakrzepowo, co korzystnie wpływa na układ krążenia2.

Ponadto, badania wykazały, że imbir obniża poziom całkowitego cholesterolu i trójglicerydów nawet o 20 mg/dL, przy czym poziom dobrego cholesterolu pozostaje bez zmian2.

Warto jednak pamiętać, że z imbiru powinny zrezygnować osoby, które chorują na stany zapalne żołądka, chorobę wrzodową i refluks2.

Czy czosnek obniża poziom cholesterolu?

Tak, czosnek może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi. Regularne jedzenie czosnku (najlepiej surowego) pomaga zmniejszyć poziom złego cholesterolu LDL we krwi pacjenta i chroni przed miażdżycą i niektórymi chorobami serca1.

Czosnek hamuje wchłanianie cholesterolu z przewodu pokarmowego i zmniejsza jego wewnętrzną produkcję w organizmie, co powoduje obniżenie jego poziomu w osoczu2.

Badania wykazały, że czosnek obniża poziom całkowitego cholesterolu i trójglicerydów nawet o 20 mg/dL, przy czym poziom dobrego cholesterolu pozostaje bez zmian3.

Warto jednak pamiętać, że czosnek może wpływać na działanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwpłytkowych oraz zwiększać ryzyko krwawienia2.

Zobacz Też: