Strona głównaZdrowieWyeliminuj kryształy kwasu moczowego w stawach za pomocą naturalnych środków

Wyeliminuj kryształy kwasu moczowego w stawach za pomocą naturalnych środków

Kryształy kwasu moczowego powstają, gdy występuje nadmierna ilość puryn, co prowadzi do rozwoju rodzaju zapalenia stawów znanego jako dna moczanowa. Dna zwykle dotyka dorosłych i występuje, gdy nadmierne ilości kwasu moczowego gromadzą się w stawach.

Jest to bolesny stan, po którym następuje zaczerwienienie, obrzęk i ucisk zwykle odczuwany w dłoniach i dużych palcach stóp. Może jednak wpływać również na inne części ciała, takie jak ramiona, kostki, kolana i łokcie.

[quads id=8]

Na szczęście możesz usunąć kryształy kwasu moczowego ze stawów, a tym samym złagodzić ból dny i inne objawy za pomocą kilku naturalnych środków przedstawionych w tym poście.

Przyczyny dny moczanowej

Oto najczęstsze przyczyny dny moczanowej, z których wiele to poważne przewlekłe choroby i stany.

[quads id=10]

– Niedokrwistość
– Białaczka
– Nadciśnienie
– Łuszczyca
– Spożycie alkoholu
– Otyłość
– Genetyka

Zmniejszenie kwasu moczowego

[quads id=9]

Dna występuje, gdy twoje ciało jest zmuszone przetwarzać nadmierne ilości białka z czerwonego mięsa lub podobnej żywności. Chociaż większość z nich jest wydalana z potem i moczem istnieją inne, które pozostają w ciele. Jeśli szczątki przekraczają normalne poziomy są przechowywane w określonych obszarach.

Przestrzeganie zdrowej diety jest niezwykle ważne, aby zapobiec tworzeniu się kryształów kwasu moczowego pamiętając, że dna jest spowodowana głównie niewłaściwą dietą.

Powinieneś spożywać pokarmy o niskim poziomie puryn i wysokim poziomie wody. Na przykład wybierz ogórki, ponieważ w 100 g jest tylko 7 mg puryn.

[quads id=5]

W ten sposób nie tylko zapobiegniesz dnie moczanowej, ale także zmniejszysz istniejące poziomy kwasu moczowego.

Innym ważnym czynnikiem jest picie dużej ilości wody. Woda pomoże również wyeliminować kryształy kwasu moczowego przechowywane w stawach. Oprócz picia dużej ilości wody powinieneś również spożywać pokarmy o dużej zawartości wody, w tym kabaczek, cukinia, arbuz, truskawki itp.

Te domowe środki zaradcze mogą zmniejszyć wysoki poziom kwasu moczowego we krwi i stawach.

1. Wymieszaj 30 g truskawek, plasterek ananasa , jedno mango i cztery marchewki w sokowirówce. Pij sok na pusty żołądek, ale jeśli objawy się nasilą, wypij kolejną szklankę soku wieczorem.

[quads id=4]

2. Gotuj 30 g żurawiny w 1 l wody przez pięć minut. Odcedź i wypij płyn do trzech razy dziennie.

3. Gotuj 1 l wody z połową cebuli przez trzy minuty. Pozostaw na pięć minut, a następnie odcedź. Dodaj trochę miodu, jeśli smak jest dla ciebie za mocny. Pij ten napój do trzech razy dziennie.

4. Zagotuj pół litra wody i dodaj 50 g kapusty, 3 gałązki pietruszki i pół cebuli. Pozwól im pozostać przez 15 minut, a następnie zdejmij z ognia. Odcedź i ostudź płyn przed dodaniem soku z jednej cytryny. Najlepszy czas na ten napój jest tuż przed obiadem.

[quads id=3]

5. Zagotuj trochę wody i dodaj kolbę kukurydzy. Gotuj przez kolejne dziesięć minut, a następnie zdejmij z ognia. Odcedź i twoje lekarstwo jest gotowe. Pij płyn do trzech razy dziennie.

6. Dodaj dwie łyżki kwiatów bzu czarnego do litra przegotowanej wody. Przykryj, a po 5-10 minutach odcedź płyn. Możesz go wypić po ostygnięciu i dodać trochę miodu, jeśli wolisz słodszy smak. Przygotuj ten lek każdego dnia.

7. Pij wyciśnięty sok pomidorowy, przygotowany tylko z jednego dojrzałego pomidora. Wypij ten sok trzy razy dziennie. Inną opcją jest dodanie większej liczby pomidorów do codziennej diety.

[quads id=7]

8. Połącz trzy łyżki oleju sojowego i trzy łyżki oleju rozmarynowego. Pocieraj i masuj bolesny obszar za pomocą tej kombinacji olejków.

Przepis na naturalny sok do leczenia dny moczanowej

Oprócz tych naturalnych środków, oto przepis na jeden bardzo popularny sok, który skutecznie leczy dnę moczanową.

Składniki

– 2 łodygi selera naciowego
– 1 średni ogórek
– 1 łyżeczka startego korzenia imbiru
– 1 plasterek cytryny

Przygotowanie

Pokrój seler i ogórka, wymieszaj je w robocie kuchennym lub blenderze z resztą składników. Mieszaj, aż uzyskasz gładką konsystencję. Pij sok od 1 do 3 razy dziennie, najlepiej od samego rana.

Nie zapominaj, że powinieneś również dużo ćwiczyć i przestrzegać zdrowej diety.

Zobacz Też: