HomeZdrowieWykorzystaj ten przepis i...

Wykorzystaj ten przepis i pożegnaj się z bólem pleców i stawów

Każdy z nas wie, że złe nawyki osłabiają kości i stawy. Aby zachować je w dobrej kondycji i uniknąć bólów spróbuj tego przepisu.

Bóle pleców i stawów są powszechne w dzisiejszym świecie. Są one na ogół spowodowane nadmiernym wysiłkiem w ciągu dnia pracy, chociaż może to być również spowodowane urazem i chorobą.

Większość przypadków jest łagodna i łatwo leczyć ją odpoczynkiem, przyjmowaniem leków przeciwbólowych.

Mogą one jednak być nawracające i związane z rozwojem chorób przewlekłych, takich jak zapalenie stawów i zapalenie kości.

Najbardziej niepokojące jest to, że z czasem mogą się ono pogarszać, ograniczając mobilność i zdolność wykonywania codziennych zadań.

Dlatego tak ważna jest poprawa nawyków żywieniowych i dodanie substancji odżywczych, które wymagają utrzymania kości i stawów.

Z tego powodu dobrze jest wiedzieć, że istnieją naturalne suplementy, których właściwości pomagają wzmocnić kości i stawy bez narażania organizmu na niepożądane skutki.

Dotyczy to także grenetiny lub naturalnej żelatyny. Ten składnik jest bogaty w kolagen, który okazał się korzystny dla zdrowia.

Co to jest grenetina i jak łagodzi ból?

Grenetina, powszechnie znana jako żelatyna jest produktem naturalnym, który powstaje w wyniku przetwarzania tłuszczu wieprzowego i krowiego. Stosuje się skórę i kości, które są obszarami zawierającymi najbardziej skoncentrowane białko, co prowadzi do tego niesamowitego produktu.

Sprawdź to ➡ ➡  Szkarlatyna: przyczyny, objawy, leczenie i komplikacje

Mimo że proces ten nie jest przyjemny dla wielu osób, należy wziąć pod uwagę, że jest on dość przydatny do tworzenia wielu przepisów. A jeśli to nie wystarczy to również jest źródłem składników odżywczych.

Łagodzenie bólu pleców i stawów

Podstawowa zaleta żelatyny przeciw bólom wynika z faktu, że składa się ona w ponad 90% z białek, 2% z soli mineralnych i 8% z wody.

Te składniki poprawiają zdolność organizmu do syntezy kolagenu i znacznie zmniejszają stany zapalne.

Zawiera aminokwasy, takie jak arginina i glicyna. Kiedy docierają do narządów ciała, stymulują budowę masy mięśniowej i wzmacniają stawy.

Chociaż jest to produkt pochodzenia zwierzęcego, nie zawiera cholesterolu. Żelatyna jest  beztłuszczowa i ma dość mało kalorii.

Przeciwnie przedłuża poczucie bycia pełnym, poprawia metabolizm i pomaga prawidłowo realizować procesy trawienne.

Ale najbardziej interesujące jest to, że doskonale nadaje się do nadawania wytrzymałości i elastyczności chrząstek, zmniejszając zużycie i zapobiegając bardziej poważnym obrażeniom.

Jego aktywne związki również utrzymują zdrową skórę, zmniejszają ryzyko przedwczesnego starzenia się.

Recepta na łagodzenie bólu pleców i stawów

W celu ochrony twoich stawów zalecamy spożywanie od 10 do 15 gramów naturalnej żelatyny dziennie.  Ta ilość może być dodana do wypieków, koktajli, naturalnych soków i innych produktów, które są łatwe do spożycia.

Sprawdź to ➡ ➡  Zagotuj 2 liście laurowe z goździkiem: ratunek przed bólem pleców i stawów.

Warto również stosować czystą recepturę żelatynową, aby zmniejszyć ból spowodowany przepracowaniem lub wszelkiego rodzaju obrażeniami.

Składniki

  • 1 łyżeczka żelatyny (10 gramów)
  • 1/2 szklanki zimnej wody (100 ml)
  • 1/2 szklanki ciepłej wody (100 ml)

Wskazówki

  • Dodać łyżeczkę żelatyny do zimnej wody i pozostawić na noc.
  • Następnego ranka wlać mieszaninę do garnka i podgrzać na parze.
  • Po rozpuszczeniu usuń z ognia i wypij.
  • Przyjmuj to codziennie rano przed śniadaniem, co najmniej 30 minut przed pierwszym posiłkiem dnia.
  • Możesz również wlać szklankę soku pomarańczowego, aby poprawić smak i ułatwić wchłanianie.

ZOBACZ TAKŻE