Strona głównaZdrowieWykorzystaj ten przepis i pożegnaj się z bólem pleców i stawów

Wykorzystaj ten przepis i pożegnaj się z bólem pleców i stawów

Każdy z nas wie, że złe nawyki osłabiają kości i stawy. Aby zachować je w dobrej kondycji i uniknąć bólów spróbuj tego przepisu.

Bóle pleców i stawów są powszechne w dzisiejszym świecie. Są one na ogół spowodowane nadmiernym wysiłkiem w ciągu dnia pracy, chociaż może to być również spowodowane urazem i chorobą.

Większość przypadków jest łagodna i łatwo leczyć ją odpoczynkiem, przyjmowaniem leków przeciwbólowych.

Mogą one jednak być nawracające i związane z rozwojem chorób przewlekłych, takich jak zapalenie stawów i zapalenie kości.

Najbardziej niepokojące jest to, że z czasem mogą się ono pogarszać, ograniczając mobilność i zdolność wykonywania codziennych zadań.

Dlatego tak ważna jest poprawa nawyków żywieniowych i dodanie substancji odżywczych, które wymagają utrzymania kości i stawów.


Z tego powodu dobrze jest wiedzieć, że istnieją naturalne suplementy, których właściwości pomagają wzmocnić kości i stawy bez narażania organizmu na niepożądane skutki.

Dotyczy to także grenetiny lub naturalnej żelatyny. Ten składnik jest bogaty w kolagen, który okazał się korzystny dla zdrowia.Co to jest grenetina i jak łagodzi ból?

Grenetina, powszechnie znana jako żelatyna jest produktem naturalnym, który powstaje w wyniku przetwarzania tłuszczu wieprzowego i krowiego. Stosuje się skórę i kości, które są obszarami zawierającymi najbardziej skoncentrowane białko, co prowadzi do tego niesamowitego produktu.

Mimo że proces ten nie jest przyjemny dla wielu osób, należy wziąć pod uwagę, że jest on dość przydatny do tworzenia wielu przepisów. A jeśli to nie wystarczy to również jest źródłem składników odżywczych.

NIE PRZEGAP!  Seler naciowy - wspaniałe warzywo, które przyczynia się do utraty wagi i regulacji ciśnienia krwi
NIE PRZEGAP!  Seler naciowy - wspaniałe warzywo, które przyczynia się do utraty wagi i regulacji ciśnienia krwi

Łagodzenie bólu pleców i stawów

Podstawowa zaleta żelatyny przeciw bólom wynika z faktu, że składa się ona w ponad 90% z białek, 2% z soli mineralnych i 8% z wody.

Te składniki poprawiają zdolność organizmu do syntezy kolagenu i znacznie zmniejszają stany zapalne.

Zawiera aminokwasy, takie jak arginina i glicyna. Kiedy docierają do narządów ciała, stymulują budowę masy mięśniowej i wzmacniają stawy.

Chociaż jest to produkt pochodzenia zwierzęcego, nie zawiera cholesterolu. Żelatyna jest  beztłuszczowa i ma dość mało kalorii.

Przeciwnie przedłuża poczucie bycia pełnym, poprawia metabolizm i pomaga prawidłowo realizować procesy trawienne.

Ale najbardziej interesujące jest to, że doskonale nadaje się do nadawania wytrzymałości i elastyczności chrząstek, zmniejszając zużycie i zapobiegając bardziej poważnym obrażeniom.

Jego aktywne związki również utrzymują zdrową skórę, zmniejszają ryzyko przedwczesnego starzenia się.

Recepta na łagodzenie bólu pleców i stawów

W celu ochrony twoich stawów zalecamy spożywanie od 10 do 15 gramów naturalnej żelatyny dziennie.  Ta ilość może być dodana do wypieków, koktajli, naturalnych soków i innych produktów, które są łatwe do spożycia.

Warto również stosować czystą recepturę żelatynową, aby zmniejszyć ból spowodowany przepracowaniem lub wszelkiego rodzaju obrażeniami.

Składniki

  • 1 łyżeczka żelatyny (10 gramów)
  • 1/2 szklanki zimnej wody (100 ml)
  • 1/2 szklanki ciepłej wody (100 ml)

Wskazówki

  • Dodać łyżeczkę żelatyny do zimnej wody i pozostawić na noc.
  • Następnego ranka wlać mieszaninę do garnka i podgrzać na parze.
  • Po rozpuszczeniu usuń z ognia i wypij.
  • Przyjmuj to codziennie rano przed śniadaniem, co najmniej 30 minut przed pierwszym posiłkiem dnia.
  • Możesz również wlać szklankę soku pomarańczowego, aby poprawić smak i ułatwić wchłanianie.
NIE PRZEGAP!  7 korzyści wynikających z picia ananasowej wody na pusty żołądek

NIE PRZEGAP!  7 korzyści wynikających z picia ananasowej wody na pusty żołądek

Rwa kulszowa: objawy, przyczyny, leczenie, ćwiczenia

Rwa kulszowa - Fakty Rwa kulszowa jest bólem nerwu spowodowanym podrażnieniem nerwu kulszowego. Nerw kulszowy jest największym nerwem w ciele. Nerw kulszowy zaczyna się od korzeni nerwowych...

Oczyść swoje naczynia krwionośne za pomocą sody oczyszczonej

Stosując to rozwiązanie pozbędziesz się złego cholesterolu, a dodatkowo nastąpi głębokie oczyszczanie naczyń krwionośnych, a wszystko to dzięki naturalnej potężnej mieszance, którą trzeba pić rano po...

Zaskakujący powód, dla którego warto zamienić poranną kawę na filiżankę kakao – wyjątkowy przepis

Kawa jest dla nas jako osoby dorosłej niemal integralną częścią naszych porannych rytuałów. Ale czy wiesz, że dzięki zwykłemu kakao możesz nie tylko wstać wypoczęty...

Mikstura, która obniża wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu

W dzisiejszych czasach spożywamy coraz więcej fast foodów, które niosą ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych. Takich jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i otyłość. Miliardy ludzi na całym...

Mango – owoc, który poprawi jakość włosów, skóry i ogólny stan zdrowia

Mango jest nie tylko smaczne i soczyste, ale także oferuje szeroki wachlarz korzyści zdrowotnych. W tym artykule chcemy podkreślić niektóre z najważniejszych zalet mango wpływających...

Sprawdź dlaczego musisz zdejmować bieliznę przed snem?

Pomysł, że coś strasznego przydarzy się nam w łóżku i że ludzie znajdą nas bez bielizny, może być lekko niepokojący.  Tak więc trzymanie się bezpieczeństwa,...