Strona głównaZdrowieWystarczy jeden łyk tej mieszanki, aby odmłodzić i oczyścić wątrobę

Wystarczy jeden łyk tej mieszanki, aby odmłodzić i oczyścić wątrobę

Kwasy tłuszczowe w oleju z oliwek wraz z przeciwutleniaczami znajdującymi się w soku z cytryny, pomagają oczyścić wątrobę poprzez regulację poziomu cholesterolu i trójglicerydów, jednocześnie poprawiając funkcje serca.

Wątroba pełni podstawową rolę w ogólnym zdrowiu organizmu. Odpowiada za filtrowanie krwi, oczyszczanie i ekstrakcję toksycznych substancji, które mogą uszkodzić zdrowe komórki.

Bierze również udział w procesach trawiennych i w złożonym procesie eliminacji odpadów.  Niektóre odpady gromadzą się w organizmie z różnych powodów.

Utrzymanie wątroby w dobrym zdrowiu i funkcjonowanie w najlepszym wydaniu da Ci energię, lepsze samopoczucie.

Na szczęście istnieje szereg naturalnych składników, które mogą pozytywnie wpływać na naturalne oczyszczanie, zapewniając jednocześnie inne korzyści dla organizmu.

Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z wami niesamowitą kuracją, oliwa z oliwek z cytryną, która ma właściwości wspierają funkcje wątroby w celu poprawy zdrowia.

Oliwa z oliwek z cytryną uzdrawia i oczyszcza wątrobę

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia od setek lat polecana jest jako zdrowy tłuszcz, który należy wprowadzić z umiarem do zdrowej diety.

Jej wysoka zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy sprawia, że ​​jest to jedna z najkorzystniejszych żywności dla ogólnego zdrowia organizmu.

Wiele osób wciąż nie wie jednak, że połączenie jej z cytryną może stworzyć mieszankę z niesamowitymi korzyściami cielesnymi. Poniżej wyjaśnimy, dlaczego jest tak dobra.

Dla równowagi wątroby i pęcherzyka żółciowego

Jest to jedna z najbardziej wyjątkowych właściwości tego niesamowitego przepisu leczniczego. Dzięki swoim właściwościom oczyszczającym ma zdolność zmniejszania zatrucia wątroby i woreczka żółciowego, ułatwiając ich funkcjonowanie, aby zapobiec gromadzeniu się odpadów w nich.

Jest to doskonałe lekarstwo, gdy te narządy są w stanie zapalnym. Może również stymulować trawienie i redukować poziomy kwasów w organizmie, aby zapobiec rozwojowi różnych bólów.

Pomaga zapobiegać chorobom sercowo-naczyniowym

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe dostarczane przez oliwę z oliwek, wraz ze związkami przeciwutleniającymi w cytrynie, wywierają pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, obniżając poziom cholesterolu i trójglicerydów.

Codzienne spożywanie wspomnianej mieszaniny zapewnia dobry przepływ krwi i optymalną czynność serca.  Zmniejsza to ryzyko wystąpienia ciężkich chorób, takich jak miażdżyca, ataki serca i udary.

Dba o skórę, włosy i paznokcie

Wysoka zawartość przeciwutleniaczy w oliwie z oliwek i cytrynie działa jako jeden z najlepszych środków chroniących przed szkodliwym działaniem oksydacyjnym spowodowanym przez wolne rodniki. Jest to główna przyczyna przedwczesnego starzenia się skóry i włosów.

Oba te składniki zawierają skoncentrowane ilości niezbędnych składników odżywczych, które wzmacniają kruche paznokcie. Dzięki właściwościom antyseptycznym i ściągającym działa również skutecznie w przypadku problemów skórnych i łupieżu.

Jak przygotować to lekarstwo?

Po prostu połączenie obu tych składników tworzy potężną mieszankę dla zdrowszego, młodszego wyglądu.

Składniki

  • 1 łyżeczka sok z cytryny (5 ml)
  • 1 łyżka oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia (16 gramów)

Wskazówki

  • Codziennie przed śniadaniem rozcieńczyć sok z cytryny w oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia i natychmiast wypić.
  • Zaczekaj co najmniej 30 minut przed zjedzeniem śniadania.
  • Aby odtruć wątrobę przyjmuj tę mieszankę codziennie przez jeden nieprzerwany miesiąc.
  • Ta mieszanina może być również stosowana do poprawy trawienia i obniżenia poziomu cholesterolu.
  • Można to zrobić kilka razy w roku tak często jak to konieczne.

Pamiętaj, że powinieneś przyjmować tylko zalecaną dawkę. Może to być nieproduktywne, jeśli zostanie spożyte w nadmiarze.

Po miesiącu leczenia odczujesz pozytywny wpływ na twoje zdrowie. Odtąd ważne jest, abyś kontynuował jedzenie zdrowej diety, aby zapobiec przyszłym trudnościom związanym z funkcjonowaniem wątroby.

Zobacz Też: