Strona głównaZdrowie6 pokarmów, które zabijają komórki nowotworowe w twoim ciele

6 pokarmów, które zabijają komórki nowotworowe w twoim ciele

Nasz współczesny świat jest nękany chorobami, zagrożeniami dla zdrowia i niebezpieczeństwami, a rak jest jednym z najbardziej przerażających chorób, której chyba każdy z nas się obawia. 

Wydaje się, że tak samo jak staramy się unikać wszystkich niebezpieczeństw ta zagrażająca życiu choroba czai się za każdym rogiem. Nic więcej nie możemy zrobić jak tylko zminimalizować ryzyko poprzez unikanie pewnych pokarmów podczas jedzenia innych, które są korzystne dla naszego zdrowia i chronią nas.

Oto lista 6 produktów, które są nie tylko zdrowe i zawierają składniki odżywcze, ale są również smaczne. Jeśli chcesz uchronić się przed rakiem możesz delektować się tymi pysznymi smakołykami!

  1. Czerwone wino

Skórka winogronowa jest bogata w resweratrol, silny przeciwutleniacz, który może spowolnić proces starzenia i pomóc w wielu innych problemach zdrowotnych. Może również pomóc twojemu organizmowi w walce z wolnymi rodnikami i wirusami, a także w zmniejszeniu niszczenia komórek i stymulowaniu naprawy DNA.

Możesz nalać sobie kieliszek czerwonego wina, ale pamiętaj, aby cieszyć się nim z umiarem!

  1. Pomidory

Osoby spożywające regularnie gotowane pomidory wykazują zmniejszone ryzyko raka prostaty o 50%. Według badaczy pomidory obfitują w likopen, składnik spowalniający aktywatory raka i hamujący wzrost raka.

  1. Jagody i maliny

Słyną z właściwości przeciwnowotworowych i są szczególnie korzystne dla kobiet, ponieważ wiążą się ze zmniejszonym ryzykiem raka jajnika. Otrzymują ciemną barwę z wysokich poziomów związków fitochemicznych – związków, które zmniejszają działanie aktywatorów raka i hamują proliferację komórek nowotworowych.

  1. Ciemna, gorzka czekolada

Mogłeś w to wątpić, ale teraz wiesz na pewno – ciemne czekoladki są niezwykle zdrowe i obfitują w przeciwutleniacze. Mogą poprawić zdrowie układu sercowo-naczyniowego, podnieść na duchu i pomóc w walce z komórkami nowotworowymi. Ciesz się tym smakołykiem umiarkowanie!

  1. Kawa i zielona herbata

Filiżanka kawy lub herbaty to prawdopodobnie pierwsza rzecz, o której myślisz rano, a to okazało się zdrowym nawykiem. Są naładowane przeciwutleniaczami, o których wiadomo, że zmniejszają ryzyko rozwoju raka.

  1. Kurkuma

Kurkuma jest jedną z najzdrowszych przypraw znanych człowiekowi i jest klejnotem koronnym każdej zdrowej diety. Działa cudownie przeciwko rakowi, spowalnia starzenie się, zmniejsza stan zapalny, ból i uszkodzenie komórek, pobudza układ odpornościowy i pamięć, pomaga w przeziębieniu i grypie i powinna być częścią codziennej diety.

Zmień styl życia i dietę, aby uwzględnić to pożywienie, chronić siebie i promować swoje ogólne zdrowie!

Zobacz Też: