Strona głównaZdrowieProdukty, które powinna jeść każda kobieta cierpiąca na zaburzenia hormonalne

Produkty, które powinna jeść każda kobieta cierpiąca na zaburzenia hormonalne

Wytwarzane przez gruczoły dokrewne i wydzielane do krwi hormony są najważniejszymi substancjami chemicznymi krążącymi w organizmie człowieka.

Odpowiadają za różne procesy od tempa metabolizmu po stan umysłu, takie jak nastrój, emocje, zachowanie, waga, cykl menstruacyjny, wygląd itp.

Zalety spania z cebulą w skarpetkach

Czy kiedykolwiek wykorzystywaliście cebulę, aby zapobiec przeziębieniu? Jeśli nie, to prawdopodobnie przynajmniej o tym słyszałeś. Wszyscy są zaskoczeni, a nawet śmieją się, gdy po raz pierwszy...

Problemy hormonalne występują bardzo często, według statystyk prawie 80% kobiet cierpi na zaburzenia hormonalne w ciągu swojego życia z powodu zmian poziomu estrogenu i progesteronu.

W dzisiejszym artykule przedstawimy doskonałe kombinacje pokarmów równoważących hormony, które pomagają złagodzić te objawy i utrzymać zdrowy układ rozrodczy.

Jogurt: Eksperci opisują go jako super jedzenie dla zdrowia kobiet. Ten produkt mleczny zawiera probiotyki, które pomagają rozwijać zdrowe bakterie w żołądku, a także wapń wzmacniający kości. Witamina D jest również bardzo ważna dla równoważenia hormonów.

Ryby: Kwasy tłuszczowe Omega 3 odgrywają istotną rolę w zdrowiu kobiet. Mogą chronić kobiety przed chorobami, które mogą na nie wpływać wraz z wiekiem, takimi jak choroby serca, nadciśnienie, choroby zapalne i depresja.

Warzywa bogate w przeciwutleniacze: Zielone warzywa liściaste są dobrym źródłem przeciwutleniaczy. Szpinak, zielone warzywa liściaste, sałata pomagają kontrolować hormony, a jednocześnie dostarczają innych składników odżywczych, których potrzebuje organizm.

Przepis: użyj go raz na 5 lat i zapomnij o wszystkich chorobach

Ten potężny środek można leczyć wiele chorób. Jednak należy stosować go ostrożnie raz na 5 lat, ponieważ jest on bardzo mocny. Główny składnik to czosnek, który jest jednym...

Awokado: Ten owoc jest bogaty w zdrowe tłuszcze, które pomagają trawić składniki odżywcze. Awokado jest również bogate w błonnik, magnez, potas, witaminę E, kwas foliowy i witaminę B, które są bardzo ważne dla równowagi hormonalnej.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły