Strona główna Zdrowie Zacznij jeść nasiona papai. Są dobre dla Twoich jelita, wątroby i nerek

Zacznij jeść nasiona papai. Są dobre dla Twoich jelita, wątroby i nerek

Pomimo powszechnego zwyczaju wyrzucania nasion papai są to jedne z najbardziej korzystnych dla zdrowia składników, z którymi można się spotkać. 

Niestety niewiele osób wie, że nasiona papai są w rzeczywistości jadalne, a nawet spożywane w niewielkich ilościach podnoszą poziom zdrowia na wielu poziomach.

Nasiona papai są wyjątkowo korzystne na wiele chorób, w tym chorób jelit i wątroby, robaków, a nawet chorób takich jak denga.

Czytaj dalej i dowiedz się, jakie korzyści zdrowotne możesz czerpać z regularnego spożywania nasion papai.

1 Właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe

Nawet niewielkie ilości nasion papai okazały się skuteczne w zwalczaniu niebezpiecznych bakterii, takich jak E. coli, Staph i Salmonella. Co więcej skutecznie zwalczają infekcje wirusowe i dur brzuszny i wiele innych chorób. Na przykład nasiona papai z mlekiem są doskonałym lekarstwem na dur brzuszny w Nigerii. Nasiona te są również powszechnie stosowane na Kostaryce do zwalczania gorączki. Ta sama infekcja może być leczona sokiem z liści papai.

2 Właściwości przeciwzapalne

Nasiona papai są silnymi środkami przeciwzapalnymi, co czyni je wysoce skutecznymi w łagodzeniu zapalenia stawów, bólu stawów, obrzęku i zaczerwienienia.

3 Właściwości przeciwnowotworowe

Nasiona papai zawierają izotiocyjanian, środek, który zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych i nowotworów. Jest to szczególnie korzystne w przypadku raka okrężnicy, piersi, płuc, prostaty i białaczki.

4 Właściwości przeciwpasożytnicze

Ponadto nasiona te zawierają alkaloid zwany „karnityną”, bardzo korzystny wobec pasożytów jelitowych i pasożytów ameby. Papaja stymuluje metabolizm białek w ciele, tworząc wyjątkowo nieprzyjazne środowisko w przewodzie pokarmowym dla pasożytów do rozzrostu. Według badań, 75% dzieci w Nigerii eliminuje pasożyty jelitowe po prostu spożywając sok z nasion papai przez 7 dni.

Zdrowie wątroby

Niezbędne składniki odżywcze zawarte w papai są bardzo skuteczne w leczeniu marskości wątroby. Wystarczy zmielić lub zmiażdżyć 5-6 nasion papai i zjeść je z jedzeniem lub sokiem. Szczególnie polecany jest sok z limonki. Rób to przez miesiąc. Ponadto spożywanie niewielkich ilości nasion papai regularnie stymuluje oczyszczanie wątroby i chroni przed chorobami wątroby.

Zdrowie nerek

Zdaniem naukowców z University of Karachi można zapobiec chrobom nerek i niewydolności nerek przy użyciu nasion papai. Dotyczy to również chorób związanych z zatruciem nerek.

7 Poprawia trawienie

Istnieje wysoka zawartość papainy enzymatycznej zarówno w niedojrzałych nasionach papai, jak i dojrzałej. Enzym ten jest wyjątkowo korzystny dla trawienia białka; najlepiej jednak unikać tego, jeśli kobiety próbują zajść w ciążę.

Przyjmowanie jednej łyżeczki nasion papai codziennie przez 3 miesiące może znacznie obniżyć liczbę plemników u mężczyzn. Ten efekt jest jednak krótkotrwały; jak tylko nasiona papai nie są już spożywane, płodność wraca do normy.

Jak jeść nasiona papai

Istnieje kilka sposobów spożywania nasion papai – surowe, ale daje to mocny, gorzki smak, zmielone w sosach sałatkowych, mleku lub miodzie.

Ważne

Korzyści zdrowotne nasion papai są liczne, a powyższa lista nie jest pełna. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ nadmierna konsumpcja może powodować niepożądane skutki uboczne, zwłaszcza w przypadku problemów związanych z ciążą. Nasiona papai nie są polecane również dzieciom.

zobacz także

Mango, owoc przeciw starzeniu się. Dowiedz się o jego zaletach

Mango to owoc, który dociera do nas z Azji i który uprawia się obecnie w regionach tropikalnych. Mango ma nie tylko pyszny smak, ale jest...

Napój ten pozwoli Ci schudnąć nawet 2 kg w zaledwie 3 dni

Chcąc mieć płaski i pięknie wyglądający brzuch często musimy spędzać długie godziny na siłowni. Istnieje jednak inny ważny podpunkt, który wpływa na wygląd naszego brzucha dokładnie chodzi o to...

Jak wykorzystać alkohol i rozmaryn w celu usunięcia cellulitu

Cellulit jest powszechnym stanem, który pojawia się, gdy masz problemy z krążeniem albo układem limfatycznym. Charakteryzuje się tworzeniem małych guzków tłuszczu pod powierzchnią skóry, które wyglądają...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Twoje żyły to rurociągi, które niosą krew przez twoją krew, zbierając odpady, które następnie są filtrowane przez wątrobę.Posiadanie silnych, elastycznych żył jest niezbędne dla...
Marchew uważa się za jedno z najbardziej popularnych warzyw. Jest także uniwersalna, ponieważ może być jedzona ugotowana, surowa lub w postaci soku.Charakterystyczny kolor marchewki wytwarzany...
Szafka na leki nie jest kompletna bez octu jabłkowego (ACV), miodu, imbiru i kurkumy. Są głównymi gwiazdami rocka o holistycznym zdrowiu! Prawdopodobnie wypróbowałaś każdy...
Każdy kto miał zakażenie dróg moczowych wie jakie jest to bolesne przeżycie. Nieustannie musisz oddawać mocz, a chociaż nie uda Ci się oddać moczu, czujesz ból i...
Ta grupa krwi jest pierwotną grupą krwi naszych przodków, którzy byli bardzo sprytnymi, agresywnymi drapieżnikami.Osoby z tym typem krwi odgrywają ważną rolę w każdym społeczeństwie...