Zacznij jeść nasiona papai. Są dobre dla Twoich jelita, wątroby i nerek

Pomimo powszechnego zwyczaju wyrzucania nasion papai są to jedne z najbardziej korzystnych dla zdrowia składników, z którymi można się spotkać. 

Niestety niewiele osób wie, że nasiona papai są w rzeczywistości jadalne, a nawet spożywane w niewielkich ilościach podnoszą poziom zdrowia na wielu poziomach.

Nasiona papai są wyjątkowo korzystne na wiele chorób, w tym chorób jelit i wątroby, robaków, a nawet chorób takich jak denga.

Czytaj dalej i dowiedz się, jakie korzyści zdrowotne możesz czerpać z regularnego spożywania nasion papai.

1 Właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe

Nawet niewielkie ilości nasion papai okazały się skuteczne w zwalczaniu niebezpiecznych bakterii, takich jak E. coli, Staph i Salmonella. Co więcej skutecznie zwalczają infekcje wirusowe i dur brzuszny i wiele innych chorób. Na przykład nasiona papai z mlekiem są doskonałym lekarstwem na dur brzuszny w Nigerii. Nasiona te są również powszechnie stosowane na Kostaryce do zwalczania gorączki. Ta sama infekcja może być leczona sokiem z liści papai.

2 Właściwości przeciwzapalne

Nasiona papai są silnymi środkami przeciwzapalnymi, co czyni je wysoce skutecznymi w łagodzeniu zapalenia stawów, bólu stawów, obrzęku i zaczerwienienia.

3 Właściwości przeciwnowotworowe

Nasiona papai zawierają izotiocyjanian, środek, który zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych i nowotworów. Jest to szczególnie korzystne w przypadku raka okrężnicy, piersi, płuc, prostaty i białaczki.

4 Właściwości przeciwpasożytnicze

Ponadto nasiona te zawierają alkaloid zwany „karnityną”, bardzo korzystny wobec pasożytów jelitowych i pasożytów ameby. Papaja stymuluje metabolizm białek w ciele, tworząc wyjątkowo nieprzyjazne środowisko w przewodzie pokarmowym dla pasożytów do rozzrostu. Według badań, 75% dzieci w Nigerii eliminuje pasożyty jelitowe po prostu spożywając sok z nasion papai przez 7 dni.

Zdrowie wątroby

Niezbędne składniki odżywcze zawarte w papai są bardzo skuteczne w leczeniu marskości wątroby. Wystarczy zmielić lub zmiażdżyć 5-6 nasion papai i zjeść je z jedzeniem lub sokiem. Szczególnie polecany jest sok z limonki. Rób to przez miesiąc. Ponadto spożywanie niewielkich ilości nasion papai regularnie stymuluje oczyszczanie wątroby i chroni przed chorobami wątroby.

Zdrowie nerek

Zdaniem naukowców z University of Karachi można zapobiec chrobom nerek i niewydolności nerek przy użyciu nasion papai. Dotyczy to również chorób związanych z zatruciem nerek.

7 Poprawia trawienie

Istnieje wysoka zawartość papainy enzymatycznej zarówno w niedojrzałych nasionach papai, jak i dojrzałej. Enzym ten jest wyjątkowo korzystny dla trawienia białka; najlepiej jednak unikać tego, jeśli kobiety próbują zajść w ciążę.

Przyjmowanie jednej łyżeczki nasion papai codziennie przez 3 miesiące może znacznie obniżyć liczbę plemników u mężczyzn. Ten efekt jest jednak krótkotrwały; jak tylko nasiona papai nie są już spożywane, płodność wraca do normy.

Jak jeść nasiona papai

Istnieje kilka sposobów spożywania nasion papai – surowe, ale daje to mocny, gorzki smak, zmielone w sosach sałatkowych, mleku lub miodzie.

Ważne

Korzyści zdrowotne nasion papai są liczne, a powyższa lista nie jest pełna. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ nadmierna konsumpcja może powodować niepożądane skutki uboczne, zwłaszcza w przypadku problemów związanych z ciążą. Nasiona papai nie są polecane również dzieciom.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Nietypowe wykorzystanie wkładek higienicznych. Nr 4 cię mocno zaskoczy!

Nieustannie uczymy się nowych zastosowań  różnych rzeczy, których używamy od lat, a lista jest coraz dłuższa. Dzisiaj podzielimy się z wami niesamowitymi alternatywnymi zastosowaniami kobiecych...

Ten niesamowity oczyszczający napój pomoże Ci spalić tłuszcz

Jeśli szukasz sposobu na obniżenie ciśnienia krwi, spalania tłuszczu, walki z cukrzycą i przyśpieszenia metabolizmu, napój ten jest prawdziwą okazją dla Ciebie.Nadal masz wątpliwości? Cóż, jedyne...

Napój na dobranoc, który usuwa tłuszcz brzuszny jak szalony

Każda osoba powinna zdawać sobie sprawę z tego jak ważna jest detoksykacja ciała. Detoksykacja pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu, a one uniemożliwiają prawidłowe...

Naukowcy twierdzą, że rozpoczęcie pracy przed 10 rano jest podobne do tortur

Dr Paul Kelley, naukowiec z Oxford University dokonał niedawno odkrycia, które prawdopodobnie dotyczy większości z nas.Zbadał formy współczesnych tortur i odkrył, że pobudka i...

Naukowiec ujawnia najpotężniejszego mordercę raka – Jackfruit

Niewiele osób wie, że jackfruit jest w rzeczywistości największym owocem rosnącym na drzewie o masie do 45 kg. Jasno zabarwiony miąższ pokryty jest wyboistą, twardą...

Limfocyty: poniżej i powyżej normy oraz ich funkcje w organizmie

Limfocyty są rodzajem białych krwinek, które są komórkami, są ważną częścią układu odpornościowego. Białe krwinki pomagają organizmowi zwalczać bakterie, wirusy i inne toksyny, które...