Zalety spania z cebulą w skarpetkach

Czy kiedykolwiek wykorzystywaliście cebulę, aby zapobiec przeziębieniu? Jeśli nie, to prawdopodobnie przynajmniej o tym słyszałeś.

Wszyscy są zaskoczeni, a nawet śmieją się, gdy po raz pierwszy usłyszeli o tej sztuczce. Są również zaskoczeni, gdy dowiadują się, że to działa.

Remedium zawdzięcza swój sukces oczyszczającemu działaniu cebuli. Tak więc, kiedy masz uporczywy kaszel, to warzywo działa cudownie.

Jedynym minusem jest zapach, który wypełnia pokój. W celu zneutralizowania zapachu istnieje nieskończony szereg naturalnych i chemicznych odświeżaczy powietrza, z  których można korzystać.

Cebula ma niezwykłe właściwości, co tłumaczy jej  wysoko cenioną pozycję w tradycyjnej medycynie. Każda kultura ma przepisy, które zawierają ją jako główny składnik.

Dlaczego stopy?

Stopy są w dużej mierze zapomniane pod względem zdrowia. Ogólnie rzecz biorąc, zwracamy na nie uwagę tylko wtedy, gdy bolą lub mrowią od problemów krążenia.

To prowadzi nas do zapomnienia, że istnieje ogromna ilość zakończeń nerwowych w podeszwach stóp, które są połączone z najważniejszymi narządami.

Te punkty połączenia nazywają się meridianami. Odpowiadają punktom akupunktury, zawierają ogromny potencjał elektryczny, który po stymulacji daje nam dostęp do reszty ciała.

Dlatego umieszczając plasterki cebuli na podeszwach stóp, przeniesiemy wszystkie korzystne właściwości (oczyszczające, antyseptyczne …) bezpośrednio do naszego wnętrza, aby zachować formę.

Zalety spania z cebulką na stopach

1. Pożegnaj się z infekcją

Cebula jest naturalnym antybiotykiem. Umieszczając je na podeszwach stóp przenosi się to na każdy obszar ciała dotknięty infekcją.

Nie oznacza to jednak, że jest on substytutem antybiotyków, które przypisuje lekarz. To jednak pomoże twojemu leczeniu być bardziej skutecznym i szybszym działaniem.

2. Usuwanie toksyn

Toksyny są pozostałościami we krwi, które uszkadzają nasze zdrowie podczas ich gromadzenia. Kwas fosforowy w cebuli działa jak magnes na substancje toksyczne, pomagając organizmowi łatwiej je eliminować.

Regularnie wykonując to leczenie poprawisz swoje zdrowie w dłuższej perspektywie.

3. Nawilż ciało

Czy wiesz, że cebula składa się w 90% z wody? Jeśli spojrzymy na punkty akupunktury, energia elektryczna meridianów rozprowadza całą wodę potrzebną organizmowi do osiągnięcia optymalnych poziomów.

Z tego powodu zdecydowanie zalecamy spanie z cebulą na stopach dla tych, którzy mają problem z piciem wystarczającej ilości wody w ciągu dnia z przyzwyczajenia lub z powodu pracy.

4. Wzmocnij swój układ odpornościowy

Cebula jest bogatym źródłem witamin E i C, które są niezbędne do utrzymania obronności naszych ciał. Ponadto  witaminy te są doskonałymi przeciwutleniaczami, co oznacza, że ​​spowalniają proces starzenia się komórek.

Otrzymujesz leczenie przeciwstarzeniowe bez sali operacyjnej i chemikaliów.

Jak spać z cebulką na stopach

  • Chociaż istnieje wiele różnych odmian cebuli, najlepsza cebula do tej sztuczki to biała i czerwona cebula. Wybierz tę, która jest łatwiejsza do znalezienia.
  • Pokroić w plastry i umieścić w łukach każdej stopy, ponieważ znajdują się tam meridiany, które chcemy pobudzić.
  • Zabezpiecz parą skarpet, aby utrzymać je na swoim miejscu i idź spać!

Jeśli poczujesz zapach w sypialni, przygotuj napar cytrusów i goździków. Połóż na nocnej szafce, a po trochu zapach zniknie.

Ta sztuczka to gwarancja pewnego sukcesu. Możesz go używać raz w tygodniu, aby przywrócić energię po długim tygodniu pracy. Zalecamy jednak robić to każdego wieczoru.

Udostępnij ten artykuł znajomym

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

10 najlepszych korzyści zdrowotnych pomidorów

Pomidory są często uważane za warzywa, choć w rzeczywistości są owocem. Niezależnie od tego, czy nazywasz je owocem czy warzywem, pomidory są odżywczą potęgą i...

Imbirowy środek na ból stawów

Wiele osób cierpi na bóle stawów jest to ból, z którym zazwyczaj trzeba się uporać. Istnieją pewne środki, które mogą pomóc złagodzić ból i poprawić życie. Dziś...

6 czynników, które powodują zatrzymanie płynów w organizmie

Zatrzymanie płynów to stan, który pojawia się z powodu nagromadzonego płynu w tkankach. Jest często wynikiem niezrównoważonego poziomu płynów w organizmie. Jeżeli w naszym organizmie zostaje...

Dlaczego twoje dłonie i stopy są zawsze zimne i co z tym zrobić?

Czy twoje dłonie i stopy są zawsze zimne? W takim przypadku prawdopodobnie masz słabe krążenie. Słabe krążenie krwi jest częstym problemem zdrowotnym, który dotyka...

Połóż lód w tym punkcie i zobacz co się stanie

Chińska medycyna postrzega nasze ciało jako system energetyczny, który można stymulować poprzez akupunkturę i masaż. Te techniki mogą wpływać na nasz przepływ energii i poprawiać...

Cukier kokosowy – zdrowa alternatywa cukru czy kolejne kłamstwo?

Szkodliwe działanie cukru staje się coraz bardziej widoczne. W rezultacie ludzie zwracają się do naturalnych alternatyw. Słodzik, który stał się bardzo popularny w ostatnich latach, to...

BABCIA NAUCZYŁA MNIE TEGO SPOSOBU, ABY WYELIMINOWAĆ ŻYLAKI

Żylaki to nieprzyjemne, rozszerzone żyły, które pojawiają się szczególnie często na naszych nogach. Są nie tylko nieestetyczne, ale są również oznaką złego krążenia krwi...

Domowe sposoby na zapalenie, ból ucha. Co zrobić kiedy boli ucho?

Ból ucha często jest nie do zniesienia, utrudnia sen, jedzenie lub robienie czegokolwiek. Szczególnie dzieciom trudno jest poradzić sobie z bólem ucha.Osoby, które cierpią...

Kurkuma z miodem i cytryną – wspaniałe korzyści zdrowotne

Kurkuma lub woda z kurkumą ma silne działanie przeciwzapalne i przeciwrakowe. Jeśli dodasz trochę cytryny i miodu otrzymasz jeszcze więcej korzyści zdrowotnych.Aktywny składnik kurkumy, kurkumina działa...

To się dzieje z Twoim sercem kiedy regularnie spożywasz jagody

Jednymi z najpopularniejszych owoców, oprócz truskawek, są także jagody. Można je spożywać na milion różnych sposobów i chronić organizm na milion różnych sposobów.Pomimo faktu,...