Zalety spania z cebulą w skarpetkach

Czy kiedykolwiek wykorzystywaliście cebulę, aby zapobiec przeziębieniu? Jeśli nie, to prawdopodobnie przynajmniej o tym słyszałeś.

Wszyscy są zaskoczeni, a nawet śmieją się, gdy po raz pierwszy usłyszeli o tej sztuczce. Są również zaskoczeni, gdy dowiadują się, że to działa.

Remedium zawdzięcza swój sukces oczyszczającemu działaniu cebuli. Tak więc, kiedy masz uporczywy kaszel, to warzywo działa cudownie.

Jedynym minusem jest zapach, który wypełnia pokój. W celu zneutralizowania zapachu istnieje nieskończony szereg naturalnych i chemicznych odświeżaczy powietrza, z  których można korzystać.

Cebula ma niezwykłe właściwości, co tłumaczy jej  wysoko cenioną pozycję w tradycyjnej medycynie. Każda kultura ma przepisy, które zawierają ją jako główny składnik.

Dlaczego stopy?

Stopy są w dużej mierze zapomniane pod względem zdrowia. Ogólnie rzecz biorąc, zwracamy na nie uwagę tylko wtedy, gdy bolą lub mrowią od problemów krążenia.

To prowadzi nas do zapomnienia, że istnieje ogromna ilość zakończeń nerwowych w podeszwach stóp, które są połączone z najważniejszymi narządami.

Te punkty połączenia nazywają się meridianami. Odpowiadają punktom akupunktury, zawierają ogromny potencjał elektryczny, który po stymulacji daje nam dostęp do reszty ciała.

Dlatego umieszczając plasterki cebuli na podeszwach stóp, przeniesiemy wszystkie korzystne właściwości (oczyszczające, antyseptyczne …) bezpośrednio do naszego wnętrza, aby zachować formę.

Zalety spania z cebulką na stopach

1. Pożegnaj się z infekcją

Cebula jest naturalnym antybiotykiem. Umieszczając je na podeszwach stóp przenosi się to na każdy obszar ciała dotknięty infekcją.

Nie oznacza to jednak, że jest on substytutem antybiotyków, które przypisuje lekarz. To jednak pomoże twojemu leczeniu być bardziej skutecznym i szybszym działaniem.

2. Usuwanie toksyn

Toksyny są pozostałościami we krwi, które uszkadzają nasze zdrowie podczas ich gromadzenia. Kwas fosforowy w cebuli działa jak magnes na substancje toksyczne, pomagając organizmowi łatwiej je eliminować.

Regularnie wykonując to leczenie poprawisz swoje zdrowie w dłuższej perspektywie.

3. Nawilż ciało

Czy wiesz, że cebula składa się w 90% z wody? Jeśli spojrzymy na punkty akupunktury, energia elektryczna meridianów rozprowadza całą wodę potrzebną organizmowi do osiągnięcia optymalnych poziomów.

Z tego powodu zdecydowanie zalecamy spanie z cebulą na stopach dla tych, którzy mają problem z piciem wystarczającej ilości wody w ciągu dnia z przyzwyczajenia lub z powodu pracy.

4. Wzmocnij swój układ odpornościowy

Cebula jest bogatym źródłem witamin E i C, które są niezbędne do utrzymania obronności naszych ciał. Ponadto  witaminy te są doskonałymi przeciwutleniaczami, co oznacza, że ​​spowalniają proces starzenia się komórek.

Otrzymujesz leczenie przeciwstarzeniowe bez sali operacyjnej i chemikaliów.

Jak spać z cebulką na stopach

  • Chociaż istnieje wiele różnych odmian cebuli, najlepsza cebula do tej sztuczki to biała i czerwona cebula. Wybierz tę, która jest łatwiejsza do znalezienia.
  • Pokroić w plastry i umieścić w łukach każdej stopy, ponieważ znajdują się tam meridiany, które chcemy pobudzić.
  • Zabezpiecz parą skarpet, aby utrzymać je na swoim miejscu i idź spać!

Jeśli poczujesz zapach w sypialni, przygotuj napar cytrusów i goździków. Połóż na nocnej szafce, a po trochu zapach zniknie.

Ta sztuczka to gwarancja pewnego sukcesu. Możesz go używać raz w tygodniu, aby przywrócić energię po długim tygodniu pracy. Zalecamy jednak robić to każdego wieczoru.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: