Zapomniane połączenie na utratę tłuszczu z brzucha: cytryna, kawa i goździki.

Nie musisz wydawać pieniędzy na drogie diety. Cytryna, kawa i goździki działają idealnie na spalanie tłuszczu z brzucha.

Przy tej części ciała, z której trudno zrzucić tłuszczyk, napój składający się tylko z trzech składników, które na pewno masz w domu, może Ci doskonale pomóc.

Przygotuj więc cytryny, kawę i kilka główek goździków. Przy regularnym stosowaniu tłuszcz z brzucha zniknie w krótkim czasie.

Napój, który pokonuje tłuszcz z brzucha

Najpierw wyciśnij świeży sok z 2 całych cytryn. Nie wyrzucaj skórki, pokrój ją na mniejsze kawałki i włóż do rondelka, dodaj 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej i 4 goździkami.

Zalej 2 litrami wody i dobrze wymieszaj, aby kawa się rozpuściła. Następnie doprowadzić tę mieszaninę do wrzenia i gotuj na małym ogniu przez około 3 minuty.

Po lekkim ostudzeniu przecedź zawartość przez sitko lub cienką ściereczkę i dodaj 1 do 2 łyżek świeżego soku z cytryny.

Cytryny

Cytryny znane są z doskonałego wspomagania odchudzania i detoksykacji organizmu. Witamina C, błonnik pektynowy oraz obecne przeciwutleniacze wspomagają dobre trawienie.

Cytryny mają również działanie moczopędne, co pomaga w szybszym odtruwaniu i łatwiej spalaniu tłuszczu.

Ten tropikalny owoc doskonale uruchamia metabolizm i wywołuje uczucie sytości. Cytryna doda energii z samego rana i jednocześnie wzmocni siły obronne organizmu.

Czy kawa pomaga w odchudzaniu?

Dzięki zawartej kofeinie metabolizm organizmu przyspieszy, a więc nastąpi szybsza utrata tkanki tłuszczowej.

Kofeina przyspiesza metabolizm o 3 do 34% i stymuluje lipolizę, czyli rozkład tłuszczów. Kawa zwiększa termogenezę, czyli wydatek energii na wytworzenie ciepła

Goździk

Ta pachnąca przyprawa kuchenna zawiera olejek eteryczny eugenol, który aktywnie uczestniczy w przyspieszaniu metabolizmu i redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie.

Goździk wspomaga trawienie i niszczy niechciane bakterie. Jest to przyprawa o najwyższej zawartości przeciwutleniaczy i stymulująca produkcję enzymów trawiennych.

Jak stosować napój

Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu z brzucha, pij ten napój codziennie rano przez co najmniej 7 dni, a efekt może cię zaskoczyć, możesz nawet stracić 3 kilogramy.

Nie zapominaj jednak o odpowiedniej diecie i dużej ilości ruchu.