Strona głównaZdrowieZaskakujące zalety treningu przed pójściem spać!

Zaskakujące zalety treningu przed pójściem spać!

Prawdopodobnie wiesz, że regularne ćwiczenia i aktywność fizyczna są korzystne dla ogólnego zdrowia i ciała. Czy wiesz jednak, kiedy najlepiej wykonywać codzienne ćwiczenia?

Najwyraźniej pora dnia odgrywa kluczową rolę w uzyskaniu optymalnych korzyści z treningu.

Chociaż wielu uważa, że ​​poranek to najlepszy czas na tę aktywność, powiemy ci kilka powodów, dla których lepiej ćwiczyć przed pójściem spać.

Korzyści z ćwiczeń przed pójściem spać

1. Zmniejsza stres

Rutynowe ćwiczenia przed snem są korzystne dla zdrowia psychicznego. Zwiększy siłę i zdrowie twojego mózgu, dzięki czemu lepiej radzi sobie on ze stresem. Ponadto regularna aktywność fizyczna zwiększy produkcję endorfin – „szczęśliwych” neuroprzekaźników.

Co więcej, zwiększy produkcję neurochemicznej noradrenaliny odpowiedzialnej za mechanizmy radzenia sobie z ciałem. W ten sposób twoje ciało będzie miało łatwiejszy czas w odczuwaniu różnych myśli i emocji.

Mimo że ćwiczenia nie są kompletnym rozwiązaniem na stres, znacznie go zmniejszą w zdrowy sposób.

2. Czyszczą umysł

Oprócz odprężenia, ćwiczenia przed snem pomogą oczyścić umysł, uspokajając mózg i zmniejszając zmartwienia. Czy potrafisz sobie wyobrazić, jak dobrze będzie po długim i pracowitym dniu w pracy?

Zasypianie z czystym umysłem oznacza budzenie się z czystym umysłem. Jaki świetny sposób na rozpoczęcie dnia, prawda?

3. Usuwanie napięcia

Jeśli spędzasz większość dnia w pozycji siedzącej lub stojącej możesz mieć sztywne plecy, szyję, ramiona lub biodra. Ale ćwiczenia przed pójściem spać mogą pomóc ci rozładować napięcie w ciele.

4. Poprawia jakość snu

Mniej stresu oznacza lepszy sen. Jednym ze sposobów na uzyskanie dobrej jakości snu jest ćwiczenie przed snem. Pomoże ci to zasnąć i dłużej spać, ponieważ rutyna ćwiczeń rozwiąże każdy problem z bezsennością i niepokojem.

Upewnij się jednak, że ćwiczysz około 3 godzin przed pójściem spać, aby nie dopuścić do tego, aby zastrzyk energii nie powodował problemów z zasypianiem.

5. Poprawia energię i motywację

Po długim dniu wielu z nas wciąż ma coś do zrobienia. Ćwiczenie zapewni zastrzyk energii i motywację.

Ćwiczenia mogą poprawić twoją energię i dać motywację do ukończenia niektórych czynności domowych, takich jak robienie prania. Może to pomóc każdemu, kto nie jest poranną osobą. Rezultatem będą relaksujące poranki i spokojniejszy początek dnia.

6. Pomaga zapobiegać niezdrowym nawykom

Motywacja, którą uzyskasz podczas ćwiczeń wieczorem może powstrzymać cię od niezdrowych nawyków. Na przykład nie będziesz już spędzać całych wieczorów przed telewizorem lub laptopem ani spożywać niepotrzebnych kalorii.

Zobacz Też: