Zawiń stopy w folię aluminiową na godzinę. Nie uwierzysz, jak bardzo może Ci to pomóc

Zwykła folia aluminiowa może naprawdę zdziałać cuda dla naszego zdrowia. Być może do tej pory używałaś tego materiału tylko w kuchni, ale tradycyjni uzdrowiciele w Chinach używają jej rutynowo ze względu na zdolność do wywoływania procesów gojenia w naszym organizmie. Co potrafi taka folia?

Jak działa folia aluminiowa

Owijanie folią aluminiową było praktykowane już w starożytnych Chinach. Polega na wykorzystaniu biologicznie aktywnych punktów na stopach, które łączą się z narządami i ich prawidłowym funkcjonowaniem, także dotkniętymi chorobami.

Dzięki temu folia aluminiowa przynosi ulgę w bólu. Gdy tylko nałożysz ten materiał na bolesne miejsce, meridian zostanie aktywowany, a zatem bolesne dolegliwości zostaną złagodzone.

Cotygodniowa intensywna kuracja folią aluminiową

Wykonuj cotygodniowe czyszczenie folią, będzie to świetna profilaktyka i pozbędziesz się nieprzyjemnych bólów, które mogą Cię dokuczać.

Codziennie nakładaj na stopy od 5 do 7 warstw folii aluminiowej i zawsze umieszczaj między warstwami kawałek papierowego ręcznika.

Pozostaw kompres na nodze przez co najmniej 1 godzinę, a następnie zrób przerwę na dwie godziny.

Następnie powtórz zabieg i po dwóch godzinach wykonaj zabieg po raz trzeci. Postępuj zgodnie z cyklem tygodniowym.

Przestań łapać przeziębienia

Regularne okłady foliowe na stopy stanowią także doskonałą profilaktykę przed przeziębieniami. Ponadto pomagają także w leczeniu już aktywnej grypy.

Gdy tylko pojawią się pierwsze objawy, nie wahaj się i przyłóż okład na co najmniej godzinę. Powtarzając zabieg po określonych odstępach czasu, wzmocnisz jego działanie.

Kliknij tutaj i sprawdź cenę folii aluminiowej

Bolące stawy

Tę metodę można bardzo dobrze zastosować w przypadku bolesnych stawów. Wystarczy położyć kawałek folii aluminiowej na dotkniętym obszarze, owinąć go ciasno bandażem, aby dobrze przylegał do ciała i pozostawić na co najmniej godzinę dziennie.

Powtarzaj ten proces przez około 10 do 12 dni, a następnie zrób tydzień przerwy. Folia aluminiowa pomoże złagodzić ból szyi, kłujący ból pleców, ramion i innych stawów.

Znacząco łagodzi także rwę kulszową, zapalenie stawów, przy leczeniu blizn pooperacyjnych czy dny moczanowej.

Folia aluminiowa łagodzi także oparzenia

W przypadku konieczności szybkiego opatrzenia niewielkiego poparzenia, jako pierwszą pomoc można zastosować także folię.

Najpierw umieść oparzone miejsce pod bieżącą zimną wodą na co najmniej 10 minut.

Następnie osuszyć sterylną gazą, nałożyć maść na oparzenia i przyłożyć folię. Pozostaw ją tak długo, aż poczujesz ulgę.

Pozbądź się zmęczenia dzięki folii aluminiowej

Jeśli miałeś ciężki dzień i jesteś zmęczony, a może masz problemy ze snem, przygotuj folię jako kojący kompres.

Potnij ją w paski i przechowuj w zamrażarce. W razie potrzeby weź pasek zimnej folii i połóż go na czole, policzkach i powiekach.

Już po kilku chwilach poczujesz wyraźną ulgę, przyjemne odświeżenie i ogólne odprężenie.