Jeśli chcesz chronić swoje nerki, nie rób tego

Nerki są jednym z najważniejszych narządów naszego organizmu, a nasz cały organizm zależy od ich prawidłowego funkcjonowania. Są one ustawione poprzecznie w stosunku do mięśni pleców w górnej części jamy brzusznej tuż pod klatką piersiową.

Te dwa na pozór nieważne organy są odpowiedzialne za wiele procesów zachodzących w ciele. Najpierw detoksykują krew, usuwają odpady z moczem i odfiltrowują nadmiar wody zatrzymanej w ciele.

Ponadto są odpowiedzialni za regulację poziomu wapnia i fosforanów, a także za wydzielanie niezbędnych hormonów, które są później odpowiedzialne za regulację ciśnienia krwi i tworzenie czerwonych krwinek. Są również niezbędne do transportu tlenu i ważnych składników odżywczych w całym organizmie.

Aby uzyskać optymalne zdrowie musisz mieć doskonale funkcjonujące nerki, ponieważ jeśli ich funkcja zostanie zakłócona może to prowadzić do nieprawidłowej pracy nerek i powodować wiele problemów zdrowotnych.

Najbardziej oczywiste objawy świadczące o nieprawidłowym funkcjonowaniu nerek to: zmiana koloru i ilości moczu, zawroty głowy, wymioty, niedokrwistość, trudności w oddychaniu, uczucie zimna przez większość czasu, zmęczenie, swędzenie skóry, nieświeży oddech i nagły ból w ciele.

Oto niektóre z czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie nerek, co oznacza, że ​​należy od razu zaprzestać ich wykonywania:

  1.  Niewystarczająca ilość wody

Jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody nerki mogą zacząć działać nieprawidłowo. Jak połączone są te dwie rzeczy? Cóż jedna z głównych funkcji nerek, która wypłukuje metaboliczne odpady z organizmu i reguluje produkcję erytrocytów.

Jeśli nie masz wystarczającej ilości wody w organizmie, twoja krew staje się bardziej skoncentrowana, a przepływ krwi do nerek zostaje zredukowany. Wpływa to na zdolność nerek do usuwania toksyn z organizmu, co ostatecznie prowadzi do gromadzenia się toksyn w organizmie.

  1.  Spożywanie zbyt dużej ilości kawy

Kofeina w kawie może uszkodzić nerki spożywana w nadmiernych ilościach, ponieważ może prowadzić do nadciśnienia i przepracowania nerek. Może to mieć poważne konsekwencje w dłuższej perspektywie.

Nie oznacza to, że powinieneś przestać spożywać kawy, ale spożywać ją z umiarem. Optymalna dawka powinna wynosić 1-2 filiżanki kawy i 3 filiżanki herbaty dziennie.

  1.  Wysokie zużycie soli

Sól jest kolejnym składnikiem, który może spowodować znaczne uszkodzenie nerek, a także pogorszyć ogólny stan zdrowia. Nerki metabolizują około 95% sodu, które przyjmujemy przez żywność, więc nadmierne ich ilości mogą je przepracować i spowodować komplikacje.

Wysokie spożycie sodu sprawia, że ​​nerki pracują ciężej, aby wyeliminować nadmiar soli. W konsekwencji prowadzi to do zmniejszenia czynności nerek i zatrzymania wody w organizmie. Z drugiej strony zatrzymywanie wody może zwiększyć ciśnienie krwi, co dodatkowo pogarsza stan nerek.

Twoje dzienne spożycie soli nie powinno przekraczać zalecanej dawki 5 gramów dziennie.

  1.  Picie zbyt dużo alkoholu

Alkohol tak jak wszystko inne jest w porządku, jeśli spożywamy go z umiarem. Nadmierna ilość może prowadzić do poważnych problemów z nerkami. Duże ilości alkoholu mogą prowadzić do odkładania kwasu moczowego w kanalikach nerkowych i prowadzić do niedrożności przewodu rurowego. Zwiększa to ryzyko niewydolności nerek. Ponadto alkohol powoduje odwodnienie, co wpływa na prawidłową czynność nerek.

Zalecana ilość alkoholu dziennie to 2 drinki dla mężczyzn i 1 dla kobiet i seniorów.

  1.  Brak snu

Brak snu jest nie tylko zły dla twoich nerek, ale jest szkodliwy dla całego organizmu. Według ekspertów każdy dorosły powinien mieć 6-8 godzin zdrowego snu każdej nocy. Mniejsze ilości w dłuższej perspektywie mieć szkodliwe skutki.

Podczas snu tkanki narządów regenerują się. W związku z tym, gdy nie dosypiasz, proces regeneracji jest utrudniony, co powoduje uszkodzenie nerek i innych narządów.

Według badań na ten temat brak snu może prowadzić do nadciśnienia i miażdżycy, które zwiększają ryzyko niewydolności nerek.

Udostępnij ten artykuł znajomym

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Jak usunąć plamy starcze z twarzy za pomocą aspiryny

Zwykle używamy tabletek aspiryny, aby wyleczyć bóle głowy i inne bóle. Jest ona również przypisywana przez lekarzy na schorzenia serca ze względu na jej zdolności przeciwzakrzepowe. Aspirynę wynaleziono...

Egzema: objawy, leczenie, domowe środki zaradcze

Egzema (atopowe zapalenie skóry) to stan, który powoduje, że twoja skóra staje się czerwona i swędząca. Jest powszechny u dzieci, ale może wystąpić w każdym...

Kasza jaglana – fakty, korzyści zdrowotne i wartość odżywcza

Kasza jaglana to małe ziarna żółtego koloru, może poprawić ogólne samopoczucie, dostarczając składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia. To małe ziarno ma lekko orzechowy smak.Można...

Woda imbirowa jako kompres pomagający w leczeniu reumatyzmu

Od czasów starożytnych imbir był używany jako lekarstwo na przeziębienie lub grypę. Imbir nadal jest używany do leczenia tego typu problemów zdrowotnych, ale odkryto również, że...

Naleśniki bananowe, bez mąki – łatwy i zdrowy przepis na schudnięcie

Wszyscy kochamy naleśniki, ponieważ są pyszne. Jednak to, co sprawia, że nie są one odpowiednie w diecie odchudzającej jest mąka.Ten przepis zawiera naleśniki bez...

Poznaj najsilniejszy antybiotyk wykonany tylko z 2 składników

Nadchodzi okres chorób zakaźnych, a najbardziej znanym sposobem radzenia sobie z nimi jest stosowanie leków antybiotykowych. W pewnym momencie naszego życia potrzebowaliśmy antybiotyków, aby odzyskać zdrowie, ale...

Czy figi i ocet jabłkowy mogą pomóc nam schudnąć?

Nadmiar tkanki tłuszczowej stał się symbolem współczesnego życia. Pomijając genetykę, głównymi winowajcami tego stanu są niezdrowa dieta i siedzący tryb życia.Poza najważniejszymi częściami ciała,takimi jak...

Zobacz czego nie wiesz o piciu zielonej herbaty

Zielona herbata ma wiele zalet zdrowotnych i okazała się niezwykle skuteczna w leczeniu wielu chorób. Jednak eksperci medyczni ostrzegają przed skutkami ubocznymi picia zielonej herbaty,...

Nietypowe wykorzystanie wkładek higienicznych. Nr 4 cię mocno zaskoczy!

Nieustannie uczymy się nowych zastosowań  różnych rzeczy, których używamy od lat, a lista jest coraz dłuższa. Dzisiaj podzielimy się z wami niesamowitymi alternatywnymi zastosowaniami kobiecych...

Naturalne lekarstwo na kaszel i zapalenie oskrzeli

Ta formuła ziołowa pomoże Ci pozbyć się kaszlu, poprawi oddychanie, a nawet usunie zapalenie oskrzeli.Ponadto w komercyjnych syropach na kaszel występują składniki, które potrafią osłabić nasz układ odpornościowy,...