Strona głównaZdrowieJeśli chcesz chronić swoje nerki, nie rób tego

Jeśli chcesz chronić swoje nerki, nie rób tego

Nerki są jednym z najważniejszych narządów naszego organizmu, a nasz cały organizm zależy od ich prawidłowego funkcjonowania. Są one ustawione poprzecznie w stosunku do mięśni pleców w górnej części jamy brzusznej tuż pod klatką piersiową.

Te dwa na pozór nieważne organy są odpowiedzialne za wiele procesów zachodzących w ciele. Najpierw detoksykują krew, usuwają odpady z moczem i odfiltrowują nadmiar wody zatrzymanej w ciele.

Ponadto są odpowiedzialni za regulację poziomu wapnia i fosforanów, a także za wydzielanie niezbędnych hormonów, które są później odpowiedzialne za regulację ciśnienia krwi i tworzenie czerwonych krwinek. Są również niezbędne do transportu tlenu i ważnych składników odżywczych w całym organizmie.

Aby uzyskać optymalne zdrowie musisz mieć doskonale funkcjonujące nerki, ponieważ jeśli ich funkcja zostanie zakłócona może to prowadzić do nieprawidłowej pracy nerek i powodować wiele problemów zdrowotnych.


Najbardziej oczywiste objawy świadczące o nieprawidłowym funkcjonowaniu nerek to: zmiana koloru i ilości moczu, zawroty głowy, wymioty, niedokrwistość, trudności w oddychaniu, uczucie zimna przez większość czasu, zmęczenie, swędzenie skóry, nieświeży oddech i nagły ból w ciele.Oto niektóre z czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie nerek, co oznacza, że ​​należy od razu zaprzestać ich wykonywania:

  1.  Niewystarczająca ilość wody

Jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody nerki mogą zacząć działać nieprawidłowo. Jak połączone są te dwie rzeczy? Cóż jedna z głównych funkcji nerek, która wypłukuje metaboliczne odpady z organizmu i reguluje produkcję erytrocytów.

NIE PRZEGAP!  Co powoduje zatrzymywanie wody w organizmie i jak tego unikać?

Jeśli nie masz wystarczającej ilości wody w organizmie, twoja krew staje się bardziej skoncentrowana, a przepływ krwi do nerek zostaje zredukowany. Wpływa to na zdolność nerek do usuwania toksyn z organizmu, co ostatecznie prowadzi do gromadzenia się toksyn w organizmie.

  1.  Spożywanie zbyt dużej ilości kawy
NIE PRZEGAP!  Jak pozbyć się kaszlu w zaledwie 1 dzień. Kliknij i zobacz.

Kofeina w kawie może uszkodzić nerki spożywana w nadmiernych ilościach, ponieważ może prowadzić do nadciśnienia i przepracowania nerek. Może to mieć poważne konsekwencje w dłuższej perspektywie.

Nie oznacza to, że powinieneś przestać spożywać kawy, ale spożywać ją z umiarem. Optymalna dawka powinna wynosić 1-2 filiżanki kawy i 3 filiżanki herbaty dziennie.

  1.  Wysokie zużycie soli

Sól jest kolejnym składnikiem, który może spowodować znaczne uszkodzenie nerek, a także pogorszyć ogólny stan zdrowia. Nerki metabolizują około 95% sodu, które przyjmujemy przez żywność, więc nadmierne ich ilości mogą je przepracować i spowodować komplikacje.

Wysokie spożycie sodu sprawia, że ​​nerki pracują ciężej, aby wyeliminować nadmiar soli. W konsekwencji prowadzi to do zmniejszenia czynności nerek i zatrzymania wody w organizmie. Z drugiej strony zatrzymywanie wody może zwiększyć ciśnienie krwi, co dodatkowo pogarsza stan nerek.

Twoje dzienne spożycie soli nie powinno przekraczać zalecanej dawki 5 gramów dziennie.

  1.  Picie zbyt dużo alkoholu

Alkohol tak jak wszystko inne jest w porządku, jeśli spożywamy go z umiarem. Nadmierna ilość może prowadzić do poważnych problemów z nerkami. Duże ilości alkoholu mogą prowadzić do odkładania kwasu moczowego w kanalikach nerkowych i prowadzić do niedrożności przewodu rurowego. Zwiększa to ryzyko niewydolności nerek. Ponadto alkohol powoduje odwodnienie, co wpływa na prawidłową czynność nerek.

NIE PRZEGAP!  Jak pozbyć się kaszlu w zaledwie 1 dzień. Kliknij i zobacz.

Zalecana ilość alkoholu dziennie to 2 drinki dla mężczyzn i 1 dla kobiet i seniorów.

  1.  Brak snu

Brak snu jest nie tylko zły dla twoich nerek, ale jest szkodliwy dla całego organizmu. Według ekspertów każdy dorosły powinien mieć 6-8 godzin zdrowego snu każdej nocy. Mniejsze ilości w dłuższej perspektywie mieć szkodliwe skutki.

Podczas snu tkanki narządów regenerują się. W związku z tym, gdy nie dosypiasz, proces regeneracji jest utrudniony, co powoduje uszkodzenie nerek i innych narządów.

NIE PRZEGAP!  Potężny napój zwalczający mięśniaki i torbiele z jajników

Według badań na ten temat brak snu może prowadzić do nadciśnienia i miażdżycy, które zwiększają ryzyko niewydolności nerek.Ten napój jest doskonały w walce z otyłością, cukrzycą

Wypróbuj ten wspaniały napój w celu wyeliminowania toksyn z organizmu, a następnie dostarczenia mu zdrowych substancji odżywczych.  Detoksykacja może pomóc ochronić Cię przed chorobami i zapewnić, utrzymać optymalne...

Burak ma niesamowitą moc: może wyleczyć te 12 chorób

Burak jest znany jako bardzo zdrowe jedzenie, które może leczyć różne warunki od czasów starożytnych. Starożytni Grecy i Rzymianie jedli buraki z powodu różnych...

Przepis na bóle i zapalenie stawów wykorzystujący ocet jabłkowy

Jeden z najczęstszych problemów zdrowotnych, ból stawów może mieć intensywność od łagodnego do wyniszczającego.  Chociaż nie zagraża życiu, jeśli nie jest leczony może poważnie wpłynąć...

7 zalet octu jabłkowego z miodem, imbirem i kurkumą

Szafka na leki nie jest kompletna bez octu jabłkowego (ACV), miodu, imbiru i kurkumy. Są głównymi gwiazdami rocka o holistycznym zdrowiu! Prawdopodobnie wypróbowałaś każdy...

Prosty w przygotowaniu sposób dzięki, któremu wyczyścisz uszy

Większość nas w celu wyczyszczenia uszu stosuje patyczki kosmetyczne, jednak nie zdają sobie sprawy, że to właśnie przy ich użyciu może pogorszyć się nasz...

10 powodów dlaczego powinna być w domu sól Epsom

Mając trochę soli Epsom w domu to świetny pomysł, ponieważ jej składnikiem czynnym jest siarczan magnezowy złożony, który ma wspaniałe i pozytywne korzyści zdrowotne, z których...