Strona główna Zdrowie Jeśli chcesz chronić swoje nerki, nie rób tego

Jeśli chcesz chronić swoje nerki, nie rób tego

Nerki są jednym z najważniejszych narządów naszego organizmu, a nasz cały organizm zależy od ich prawidłowego funkcjonowania. Są one ustawione poprzecznie w stosunku do mięśni pleców w górnej części jamy brzusznej tuż pod klatką piersiową.

Te dwa na pozór nieważne organy są odpowiedzialne za wiele procesów zachodzących w ciele. Najpierw detoksykują krew, usuwają odpady z moczem i odfiltrowują nadmiar wody zatrzymanej w ciele.

Ponadto są odpowiedzialni za regulację poziomu wapnia i fosforanów, a także za wydzielanie niezbędnych hormonów, które są później odpowiedzialne za regulację ciśnienia krwi i tworzenie czerwonych krwinek. Są również niezbędne do transportu tlenu i ważnych składników odżywczych w całym organizmie.

Aby uzyskać optymalne zdrowie musisz mieć doskonale funkcjonujące nerki, ponieważ jeśli ich funkcja zostanie zakłócona może to prowadzić do nieprawidłowej pracy nerek i powodować wiele problemów zdrowotnych.

Najbardziej oczywiste objawy świadczące o nieprawidłowym funkcjonowaniu nerek to: zmiana koloru i ilości moczu, zawroty głowy, wymioty, niedokrwistość, trudności w oddychaniu, uczucie zimna przez większość czasu, zmęczenie, swędzenie skóry, nieświeży oddech i nagły ból w ciele.

Oto niektóre z czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie nerek, co oznacza, że ​​należy od razu zaprzestać ich wykonywania:

  1.  Niewystarczająca ilość wody

Jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody nerki mogą zacząć działać nieprawidłowo. Jak połączone są te dwie rzeczy? Cóż jedna z głównych funkcji nerek, która wypłukuje metaboliczne odpady z organizmu i reguluje produkcję erytrocytów.

Jeśli nie masz wystarczającej ilości wody w organizmie, twoja krew staje się bardziej skoncentrowana, a przepływ krwi do nerek zostaje zredukowany. Wpływa to na zdolność nerek do usuwania toksyn z organizmu, co ostatecznie prowadzi do gromadzenia się toksyn w organizmie.

  1.  Spożywanie zbyt dużej ilości kawy

Kofeina w kawie może uszkodzić nerki spożywana w nadmiernych ilościach, ponieważ może prowadzić do nadciśnienia i przepracowania nerek. Może to mieć poważne konsekwencje w dłuższej perspektywie.

Nie oznacza to, że powinieneś przestać spożywać kawy, ale spożywać ją z umiarem. Optymalna dawka powinna wynosić 1-2 filiżanki kawy i 3 filiżanki herbaty dziennie.

  1.  Wysokie zużycie soli

Sól jest kolejnym składnikiem, który może spowodować znaczne uszkodzenie nerek, a także pogorszyć ogólny stan zdrowia. Nerki metabolizują około 95% sodu, które przyjmujemy przez żywność, więc nadmierne ich ilości mogą je przepracować i spowodować komplikacje.

Wysokie spożycie sodu sprawia, że ​​nerki pracują ciężej, aby wyeliminować nadmiar soli. W konsekwencji prowadzi to do zmniejszenia czynności nerek i zatrzymania wody w organizmie. Z drugiej strony zatrzymywanie wody może zwiększyć ciśnienie krwi, co dodatkowo pogarsza stan nerek.

Twoje dzienne spożycie soli nie powinno przekraczać zalecanej dawki 5 gramów dziennie.

  1.  Picie zbyt dużo alkoholu

Alkohol tak jak wszystko inne jest w porządku, jeśli spożywamy go z umiarem. Nadmierna ilość może prowadzić do poważnych problemów z nerkami. Duże ilości alkoholu mogą prowadzić do odkładania kwasu moczowego w kanalikach nerkowych i prowadzić do niedrożności przewodu rurowego. Zwiększa to ryzyko niewydolności nerek. Ponadto alkohol powoduje odwodnienie, co wpływa na prawidłową czynność nerek.

Zalecana ilość alkoholu dziennie to 2 drinki dla mężczyzn i 1 dla kobiet i seniorów.

  1.  Brak snu

Brak snu jest nie tylko zły dla twoich nerek, ale jest szkodliwy dla całego organizmu. Według ekspertów każdy dorosły powinien mieć 6-8 godzin zdrowego snu każdej nocy. Mniejsze ilości w dłuższej perspektywie mieć szkodliwe skutki.

Podczas snu tkanki narządów regenerują się. W związku z tym, gdy nie dosypiasz, proces regeneracji jest utrudniony, co powoduje uszkodzenie nerek i innych narządów.

Według badań na ten temat brak snu może prowadzić do nadciśnienia i miażdżycy, które zwiększają ryzyko niewydolności nerek.

zobacz także

To zioło jest najlepszym lekarstwem, aby mieć zdrowe nerki

Nerki odgrywają istotną rolę w naszym ciele, nieustannie oczyszczają naszą krew z toksyn, usuwając wszystkie szkodliwe substancje, które dostają się do naszego organizmu.Często dochodzi...

Dlaczego każdego ranka powinno się pić szklankę wody z cytryną?

Większość ludzi nie może znieść kwaśnego smaku cytryn, w rzeczywistości niektórzy nie potrafią nawet myśleć o cytrynach bez krzywej miny i zmrużonych oczu.Jednak te owoce...

Odkryj 3 środki żelatynowe łagodzące bóle stawów

Ból stawów może wystąpić w wyniku urazu, napięcia lub rozwoju niektórych chorób przewlekłych. Objawy mogą wpływać na jakość życia, ograniczając ruchy i prowadząc do niepełnosprawności.Osoby w...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Nadchodzi okres chorób zakaźnych, a najbardziej znanym sposobem radzenia sobie z nimi jest stosowanie leków antybiotykowych. W pewnym momencie naszego życia potrzebowaliśmy antybiotyków, aby odzyskać zdrowie, ale...
Jeśli szukasz sposobu, aby pozbyć się tłuszczu wokół talii i z brzucha trafiłeś we właściwe miejsce. Oprócz picia dużej ilości wody musisz również sprawdzić, co jesz,...
Wiele osób zna środki zaradcze w celu kontrolowania wysokiego ciśnienia, ale co jeśli cierpisz na coś wręcz przeciwnego? Niskie ciśnienie krwi powoduje niedociśnienie, które występuje,...
Kaszel i przeziębienie mogą być uważane za drobne problemy zdrowotne, ale jeśli nie są leczone na czas mogą stać się drażniącymi i niebezpiecznymi chorobami. Suchy...
Banany są najbardziej popularnym owocem na świecie. Są bogate w witaminy i minerały, a co najważniejsze są bardzo pyszne. Wykazują one liczne korzyści zdrowotne...