Jeśli chcesz chronić swoje nerki, nie rób tego

Nerki są jednym z najważniejszych narządów naszego organizmu, a nasz cały organizm zależy od ich prawidłowego funkcjonowania. Są one ustawione poprzecznie w stosunku do mięśni pleców w górnej części jamy brzusznej tuż pod klatką piersiową.

Te dwa na pozór nieważne organy są odpowiedzialne za wiele procesów zachodzących w ciele. Najpierw detoksykują krew, usuwają odpady z moczem i odfiltrowują nadmiar wody zatrzymanej w ciele. Ponadto są odpowiedzialni za regulację poziomu wapnia i fosforanów, a także za wydzielanie niezbędnych hormonów, które są później odpowiedzialne za regulację ciśnienia krwi i tworzenie czerwonych krwinek. Są również niezbędne do transportu tlenu i ważnych składników odżywczych w całym organizmie.

Aby uzyskać optymalne zdrowie musisz mieć doskonale funkcjonujące nerki, ponieważ jeśli ich funkcja zostanie zakłócona może to prowadzić do nieprawidłowej pracy nerek i powodować wiele problemów zdrowotnych. Najbardziej oczywiste objawy świadczące o nieprawidłowym funkcjonowaniu nerek to: zmiana koloru i ilości moczu, zawroty głowy, wymioty, niedokrwistość, trudności w oddychaniu, uczucie zimna przez większość czasu, zmęczenie, swędzenie skóry, nieświeży oddech i nagły ból w ciele.

Oto niektóre z czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie nerek, co oznacza, że ​​należy od razu zaprzestać ich wykonywania:

  1.  Niewystarczająca ilość wody

Jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody nerki mogą zacząć działać nieprawidłowo. Jak połączone są te dwie rzeczy? Cóż jedna z głównych funkcji nerek, która wypłukuje metaboliczne odpady z organizmu i reguluje produkcję erytrocytów. Jeśli nie masz wystarczającej ilości wody w organizmie, twoja krew staje się bardziej skoncentrowana, a przepływ krwi do nerek zostaje zredukowany. Wpływa to na zdolność nerek do usuwania toksyn z organizmu, co ostatecznie prowadzi do gromadzenia się toksyn w organizmie.

  1.  Spożywanie zbyt dużej ilości kawy

Kofeina w kawie może uszkodzić nerki spożywana w nadmiernych ilościach, ponieważ może prowadzić do nadciśnienia i przepracowania nerek. Może to mieć poważne konsekwencje w dłuższej perspektywie.

Nie oznacza to, że powinieneś przestać spożywać kawy, ale spożywać ją z umiarem. Optymalna dawka powinna wynosić 1-2 filiżanki kawy i 3 filiżanki herbaty dziennie.

  1.  Wysokie zużycie soli

Sól jest kolejnym składnikiem, który może spowodować znaczne uszkodzenie nerek, a także pogorszyć ogólny stan zdrowia. Nerki metabolizują około 95% sodu, które przyjmujemy przez żywność, więc nadmierne ich ilości mogą je przepracować i spowodować komplikacje.

Wysokie spożycie sodu sprawia, że ​​nerki pracują ciężej, aby wyeliminować nadmiar soli. W konsekwencji prowadzi to do zmniejszenia czynności nerek i zatrzymania wody w organizmie. Z drugiej strony zatrzymywanie wody może zwiększyć ciśnienie krwi, co dodatkowo pogarsza stan nerek.

Twoje dzienne spożycie soli nie powinno przekraczać zalecanej dawki 5 gramów dziennie.

  1.  Picie zbyt dużo alkoholu

Alkohol tak jak wszystko inne jest w porządku, jeśli spożywamy go z umiarem. Nadmierna ilość może prowadzić do poważnych problemów z nerkami. Duże ilości alkoholu mogą prowadzić do odkładania kwasu moczowego w kanalikach nerkowych i prowadzić do niedrożności przewodu rurowego. Zwiększa to ryzyko niewydolności nerek. Ponadto alkohol powoduje odwodnienie, co wpływa na prawidłową czynność nerek.

Zalecana ilość alkoholu dziennie to 2 drinki dla mężczyzn i 1 dla kobiet i seniorów.

  1.  Brak snu

Brak snu jest nie tylko zły dla twoich nerek, ale jest szkodliwy dla całego organizmu. Według ekspertów każdy dorosły powinien mieć 6-8 godzin zdrowego snu każdej nocy. Mniejsze ilości w dłuższej perspektywie mieć szkodliwe skutki.

Podczas snu tkanki narządów regenerują się. W związku z tym, gdy nie dosypiasz, proces regeneracji jest utrudniony, co powoduje uszkodzenie nerek i innych narządów.

Według badań na ten temat brak snu może prowadzić do nadciśnienia i miażdżycy, które zwiększają ryzyko niewydolności nerek.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Sprawdź jak obniżyć trójglicerydy. Poznaj 13 prostych sposobów!

Posiadanie zbyt dużej ilości trójglicerydów we krwi może zwiększyć ryzyko chorób serca. Dlatego przedstawiamy 13 prostych sposobów jak obniżyć trójglicerydy.Trójglicerydy są rodzajem tłuszczu znajdującego...

Pozbądź się siwych włosów wykorzystując tylko jeden składnik

Większość kobiet maskuje siwe włosy komercyjnymi farbami do włosów. Co najgorsze są nieświadome, że produkty te są obciążone substancjami chemicznymi, które w dłuższej perspektywie...

Jak umyć twarz i pożegnać się z obwisłą skórą twarzy i zmarszczkami

Nie ma nic lepszego niż zdrowa, gładka skóra bez zmarszczek. Niestety większość dostępnych na rynku produktów do pielęgnacji skóry zawiera toksyczne, niebezpieczne chemikalia, które...

Usuń zaskórniki stosując jeden prosty i skuteczny trik

Każdy człowiek, a zwłaszcza kobiet marzą o jasnej, zdrowej i promiennej skórze, co powoduje, że wyglądamy piękniej i atrakcyjniej. Utrapieniem co zmywa nam sen z powiek...

Najlepsze olejki do zwalczania cellulitu

Na poziomie estetycznym cellulit jest jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się kobiety. Jednak mężczyźni także mogą borykać się z tym problemem.Przyczyny cellulitu są zróżnicowane wpływ mają hormony, genetyka,...

Wzmocnij swoje kości dzięki temu skutecznemu przepisowi!

Jest to stary środek ludowy, który jest niezwykle korzystny dla zdrowia kości. Nawet nasze babcie znały jego skuteczność.Ten przepis można zastosować w leczeniu różnych...