Zdrowe soki do skutecznego usuwania kamieni nerkowych

Nerki to jeden z najważniejszych narządów w organizmie, które filtrują krew, usuwają odpady i odtruwają organizm. Czasami nieprzetworzone minerały mogą krystalizować się i tworzyć kamienie nerkowe, które mogą dodatkowo blokować przepływ moczu.

Te kamienie nerkowe mogą powodować silny ból brzucha i krwawy mocz. Jednak istnieją pewne proste naturalne środki, które mogą rozpuścić kamienie nerkowe bez operacji.

Istnieją różne soki warzywne i owocowe, które skutecznie rozpuszczają kamienie nerkowe , takie jak:

Soki na kamienie nerkowe:

1. Sok z arbuza

Diuretyczne właściwości arbuza mogą pomóc w rozpuszczeniu kamieni nerkowych i poprawić przepływ płynów. Zawartość potasu i wody w arbuzie ma kluczowe znaczenie dla zdrowych nerek.

To woda utrzymuje i reguluje poziom kwasu obecnego w moczu. Zatem regularne spożywanie soku z arbuza wypłukuje kamienie nerkowe.

2. Sok z granatów

Sok z granatów jest silnym środkiem przeciwko kamieniom nerkowym. Zawiera dużą ilość wody, która zmniejsza kwasowość moczu i pomaga drobnym kamieniom wydostawać się z moczem.

Aby uzyskać optymalne wyniki jedz tylko organiczne granaty lub wyciskaj świeżo wyekstrahowany sok z granatów.

3. Sok cytrynowy

Jest to sprawdzony naturalny środek, który skutecznie zwalcza kamienie nerkowe. Sok z cytryny zwiększa poziom cytrynianu w moczu, a tym samym zniechęca do tworzenia się kamieni nerkowych.

Do tego przepisu potrzebujesz następujących składników:

Soku z cytryn – 120 ml
Woda -2 litry
Cukier

Sposób przygotowania:

1. Wlać świeżo wyciśnięty sok z cytryny do 2 litrów wody.

2. Dobrze wymieszaj kombinację i dodaj niewielką porcję cukru

3. Pij ten sok dwa razy dziennie, regularnie, rano i wieczorem, aby usunąć kamienie nerkowe.