HomeZdrowieMasz zespół niespokojnych nóg,...

Masz zespół niespokojnych nóg, wystarczy kostka mydła

Skurcze i zespół niespokojnych nóg są związane z wielkim bólem, co prowadzi do dyskomfortu i frustracji. Są to problemy, które w dużej mierze występują w nocy, zwłaszcza gdy próbujesz zasnąć i trochę odpocząć.

Nocne skurcze nóg normalnie uderzają, gdy ktoś chce zasnąć. Zazwyczaj są one spowodowane nadmiernym wysiłkiem fizycznym, odwodnieniem, brakiem minerałów i witamin. Ponadto kiedy poruszasz nogą podczas skurczów, ból pogłębia się i zwiększa się dyskomfort.

Natomiast zespół niespokojnych nóg jest zaburzeniem neurologicznym, co powoduje dyskomfort w nogach podczas odpoczynku. Wiąże się to z różnymi sytuacjami, w tym cukrzycą, ciążą, niewydolnością nerek, spożyciem alkoholu, a także z niektórymi lekami.

Na szczęście te problemy można leczyć wykorzystując naturalne sposoby, w tym masaże, ciepłe kąpiele, picie dużej ilości wody i przestrzeganie zdrowej diety. Jest jeszcze jeden prosty sposób, który pomoże Ci rozwiązać problem w krótkim czasie.

Wystarczy umieścić kostkę mydła pod prześcieradłem podczas spania. Ta dziwna sztuczka ma fantastyczne efekty, podczas przeprowadzonego badania, aż u 42% badanych wyżej wymienione problemy zniknęły.

Chociaż lekarze nie wyjaśniają jego skuteczności, uważa się, że to wszystko za sprawą magnezu zawartego w mydle. Niedobór magnezu jest jedną z głównych przyczyn skurczów nóg i zespołu niespokojnych nóg.

Sprawdź to ➡ ➡  Niesamowite zalety spożywania soku z aloesu przed śniadaniem

Dr. Oz zaleca mydło o zapachu lawendy, ponieważ jej przyjemny zapach rozluźnia mięśnie. Aby uzyskać najlepsze efekty użyj naturalnego mydła, które ma zapach oparty na olejkach eterycznych.


ZOBACZ TAKŻE