Strona głównaZdrowieTa herbata skutecznie obniża wysokie ciśnienie krwi, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka!

Ta herbata skutecznie obniża wysokie ciśnienie krwi, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka!

zielona herbata

Kilka badań wykazało, że zielona herbata hamuje ryzyko zachorowania na raka i choroby serca oraz obniża wysokie ciśnienie krwi.

[quads id=8]

Niektóre związki znajdujące się w zielonej i czarnej herbacie, takie jak katechiny, rozluźniają mięśnie wokół naczyń krwionośnych, obniżając w ten sposób ciśnienie krwi.

[quads id=10]

Pierwszą filiżankę herbaty wypito w Chinach ponad 4000 lat temu.

Z liści Camellia sinensis pozyskuje się zarówno herbatę zieloną, jak i czarną, ale herbata zielona wytwarzana z niesfermentowanych liści ma silniejsze działanie antyoksydacyjne.

[quads id=9]

Czarna herbata traci swoje działanie antyoksydacyjne podczas procesu utleniania.

Kilka badań wykazało, że zielona herbata hamuje ryzyko zachorowania na raka i choroby serca oraz obniża wysokie ciśnienie krwi. Jednak nie wykazano jeszcze dokładnie, jak działa jej wpływ na ciśnienie krwi.

[quads id=5]

Naukowcy z Uniwersytetu Irvine w Kalifornii i Uniwersytetu Kopenhaskiego w Danii twierdzą, że przeciwutleniacze w herbacie otwierają kanały jonowe i rozluźniają mięśnie wokół naczyń krwionośnych.

[quads id=4]

Czynniki ryzyka, którym można zapobiec

Wyniki badań mogą pomóc w opracowaniu skuteczniejszych leków przeciwnadciśnieniowych, które mogą pomóc milionom ludzi na całym świecie.

[quads id=3]

Według National Heart, Lung and Blood Institute normalizacja lub obniżenie ciśnienia krwi może pomóc w zapobieganiu przewlekłej chorobie nerek, zawałowi serca, niewydolności serca, a nawet demencji.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że ponad miliard ludzi na całym świecie cierpi na nadciśnienie.

[quads id=7]

Katechiny zawarte w herbacie otwierają kanały białkowe w mięśniach naczyń krwionośnych w naczyniach krwionośnych. Eksperci twierdzą, że katechiny zawarte w zielonej herbacie aktywują jony potasu zwane KCNQ5.

Zobacz Też: