Zielona moc spiruliny: obniża ciśnienie krwi, pomaga przy alergiach

Jest bogata w witaminy, minerały i przeciwutleniacze. Pomaga zapobiegać wielu chorobom i łagodzi lub leczy objawy innych.

Spirulina to rodzaj glonów, które rosną zarówno w słonej, jak i słodkiej wodzie. Jest uważana za super żywność i słusznie.

Jak wyjaśnia specjalista ds. żywienia Amy Richter, spirulina jest bardzo pożywna. Zawiera dużą ilość białka, witaminy C, A, E i K , ryboflawinę, niacynę, kwas foliowy i miedź.

Ma wiele pozytywnych skutków dla ludzkiego organizmu, nic więc dziwnego, że jego popularność stale rośnie.

Spirulina jest skutecznym przeciwutleniaczem

Spirulina jest fantastycznym źródłem przeciwutleniaczy. Zawiera najobficiej występujący przeciwutleniacz fikocyjaninę, która również nadaje spirulinie wyjątkowy niebiesko-zielony kolor.

Antyoksydanty są bardzo ważne, ponieważ pomagają organizmowi walczyć z wolnymi rodnikami, a tym samym chronią go nie tylko przed przedwczesnym starzeniem się, ale także przed rozwojem chorób.

Reguluje poziom cholesterolu

Spirulina pomaga obniżyć całkowity cholesterol, LDL (zły) cholesterol i trójglicerydy, jednocześnie zwiększając HDL (dobry) cholesterol.

To ostatecznie pomaga w zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Działanie spiruliny jest dość znaczące.

Na przykład badanie przeprowadzone w 2014 r. na osobach z wysokim poziomem cholesterolu wykazało, że 1 g spiruliny dziennie obniża poziom trójglicerydów o 16,3%, a cholesterolu LDL o 10,1%.

Sprawdź to ➡ ➡  Nie należy tego robić, jeśli masz krew typu O jeśli chcesz zdrowo żyć

Spirulina pomaga łagodzić objawy sezonowych alergii

Jednym z innych unikalnych aspektów spiruliny jest to, że pomaga modulować odpowiedź immunologiczną.

Następnie mniej histaminy jest wydalane do organizmu, więc reakcje immunologiczne na pyłki nie są tak gwałtowne. Objawy alergii są wtedy znacznie łagodniejsze.

Może uchronić cię przed rakiem

Spirulina może mieć działanie przeciwnowotworowe i wydaje się być szczególnie skuteczna w przypadku niektórych rodzajów zmian przedrakowych w jamie ustnej.

Rzeczywiście, kilka badań wykazało, że suplementacja spiruliną może być przydatna w leczeniu zwłóknienia podśluzówkowego jamy ustnej (OSMD), rodzaju zmiany przedrakowej w jamie ustnej.

W innym badaniu z 2013 roku, w którym wzięło udział 40 osób ze zmianami OSMF, 1 g spiruliny dziennie doprowadziło do większej poprawy objawów OSMF niż pentoksyfilina, lek stosowany w celu pobudzenia przepływu krwi.

Spirulina obniża ciśnienie krwi

Spożywanie spiruliny zwiększa produkcję tlenku azotu, cząsteczki sygnałowej, która pomaga rozluźnić i rozszerzyć naczynia krwionośne.

Dzięki temu spirulina pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Badania wykazały, że przyjmowanie 1-8 g spiruliny dziennie może znacznie obniżyć zarówno skurczowe, jak i rozkurczowe ciśnienie krwi, szczególnie u osób z nadciśnieniem.

Sprawdź to ➡ ➡  4 naturalne zalecenia dotyczące oczyszczania i detoksykacji nerek

Utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi jest ważne przede wszystkim dlatego, że wysokie ciśnienie krwi jest główną przyczyną wielu poważnych chorób, w tym zawału serca, udaru mózgu i przewlekłej choroby nerek.


ZOBACZ TAKŻE